Rubinvörös (Időtlen szerelem 1.) 2522 csillagozás

Kerstin Gier: Rubinvörös

Olykor tényleg nagy terhet jelent egy rejtélyekkel teli családban élni. A 16 éves Gwendolyn legalábbis meg van győződve erről. Amíg egy napon egyszerre – mint derült égből a villámcsapás – a 19. és 20. század fordulóján nem találja magát, és világossá nem válik számára, hogy ő maga a legnagyobb rejtély a családban. Amit viszont még csak nem is sejt: az időutazások alatt kerülendő a szerelem. Mert ettől aztán tényleg a feje tetejére áll minden!
Kerstin Gier bestseller-szerző utánozhatatlan érzékkel kelti életre a legcsodálatosabb érzést a világon!
Éld át te is Gideon és Gwen kalandjait, akik szerelmükkel áttörnek az idő korlátain!

Eredeti mű: Kerstin Gier: Rubinrot

Kapcsolódó zóna

!

Időtlen szerelem

552 tag · 231 karc · Utolsó karc: 2017. október 18., 16:31 · Bővebben

Gideon de Villiers · Gwendolyn Shepherd · Leslie Hay · Madame Rossini · James August Peregrin Pimplebottom · Paul de Villiers · Lucy Montrose · Madeleine (Maddy) Montrose · Mr. George · Grace Shepherd · Falk de Villiers · Robert White · Charlotte Montrose · Lady Tilney · Dr. White · Lady Arista · Miro Rakoczy · Saint Germain · Cynthia Dale · Gordon Gelderman · Mr. Whitman

csillagka P

Pár használati útmutató.

Ne kezdj bele fáradtan, úgyse tudod letenni.
Ne kezdj bele akkor ha más dolgod van, úgyis elfelejted.
Ne próbáld meg beleolvasni a könyvesboltban, mert soványabb lesz a pénztárcád.

Ha megvan és felkészültél keres egy nyugodt napot, amikor semmi dolgod és olvasd ki, mert letenni úgyse tudod.

Mazsola_78 folyamodványa:
ne kezdj úgy hozzá, hogy nincs meg a folytatás, mert nem fogod kibírni a várakozást. :D

Könyvmolyképző, Szeged, 2010
FairyDust P
Kerstin Gier: Rubinvörös

Nagyon régóta várt az olvasásomra, de kellemesen csalódtam végül.
Egy ültő helyemben olvastam el, letehetetlen történetről beszélünk. Végre egy olyan olvasmány amivel gördülékenyen tudtam haladni, és nem az oldalszámokat nézegettem. Izgalmas és kalandos volt, nem untam el magamat egyszer se. A szereplők közül Gwen-t és Leslie-t kedveltem meg leginkább. Viszont a Gwen és Gideon nagyon jó párost alkotott, hihetetlen viccesek, jókat derültem rajtuk. :)
Nem egy életmegváltoztató könyv, de ha kézbe veszed, akkor remek kikapcsolódást fog nyújtani neked ez az olvasmány!
Alig várom, hogy folytathassam!
Bővebb kritika: https://missreaders.com/books/details/15

Kikiriki
Kerstin Gier: Rubinvörös

Igazán érdekes könyv volt, mégjobban megszerettem Kerstin stílusát. A szereplők szerethetőek, a történet izgalmas és csak úgy olvastatja magát! :) Kíváncsi vagyok a többi részre is, remélem azok is ennyire elnyerik tetszésemet.

Könyvmolyképző, Szeged, 2016
Naiva P
Kerstin Gier: Rubinvörös

Attól tartottam, hogy majd ki fog dobni a korhatár. Nem kellett volna ezen aggódnom, mert ez egy nagyon magával ragadó olvasmány volt. Azért valamiért picit többet vártam, de nem panaszkodom, mert meg tudom érteni, hogy miért ilyen népszerű ez a könyv, trilógia. A szereplők jól meg lettek alkotva, a történet gyorsan olvastatja magát, igazán kalandos, ráadásul kikapcsol és szórakoztat. Gwendolyn igazán bájos, sziporkázó fiatal hősnő. Gideon-t az elején nem tudtam hova tenni. A furcsa pálfordulatán kívül még a neve volt egy picit zavaró, de ahogy kezdett kibontakozni a karaktere, úgy kezdtem megkedvelni. Nagyon jó ötlet volt a szószedet/névjegyzék, hogy ki-kicsoda, többször is vissza kellett lapoznom, de nem hátráltatta az olvasást.
Nagyon bejött az időutazásos elképzelés. Ki ne lenne kíváncsi, hogy több 100 évvel ezelőtt kik lehettek a családtagjai? Kíváncsi vagyok a trilógia további részeire is.

gabiica P
Kerstin Gier: Rubinvörös

Nagyon sokáig halogattam az olvasását, már nagyon rég a várólistámon volt, nem tudtam rávenni magam, mindig volt valami, ami jobban érdekelt, amit jobban akartam olvasni.
Erre azonban megérte várni. Nagyon érdekesnek találom az alaptörténetet, és a kivitelezés is nagyon tetszik, nagyon ötletes az egész, az egész világ annyira meggyőzően van felépítve, számomra legalábbis.
Gwendolyn karakterét először elég esetlennek és naivnak tartottam, aztán felfedeztem benne is az értékeket, ami miatt érdemes kedvelni őt.
Gideont egyelőre még nem sikerült teljesen megszeretnem, remélem, ez változni fog a folytatásban, de egyelőre elég arrogánsnak és nagyképűnek sikerült megismernem, ami számomra nem éppen a legtökéletesebb karakter jelleme.

Gorkie P
Kerstin Gier: Rubinvörös

Sejtettem, hogy nem lesz kedvenc, de a kíváncsiság… :)
Igazából nem volt rossz, gyorsan tudtam vele haladni. Maga a cselekmény biztosan érdekes lesz, ha egyszer beindul. Sajnos itt nem sok dolog történt. A sok folyosón mászkálás egy idő után nagyon unalmas volt. :/
Nem értettem Gwent sem. spoiler A butaságairól nem is beszélve… gondolom, ahogy az lenni szokott, majd megváltozik.
Gideon a szokásos szemétnek tűnő jófiú. Semmi extra. spoiler
Voltak benne számomra érthetetlen dolgok is…. spoiler
Nekem az a gyanúm, hogy spoiler
Nem igazán tudom hová tenni ezt a könyvet. Tetszett a stílus, a téma, de még sem fogott meg.

Könyvmolyképző, Szeged, 2010
336 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632452401 · Fordította: Szakál Gertrúd
Deziréé
Kerstin Gier: Rubinvörös

Annyian nyaggattak már ezzel a könyvvel, hogy olvassam már el, mert annyira jó. Nagy nehezen neki kezdtem, de nem is tudom miért féltem én ettől a könyvtől. Semmi rossz nem volt benne. :)
Bár a romantikus szál nekem nem volt itt most valami erős, de remélem a következő részekben több lesz a romantika.
Eddig még nem olvastam időutazással kapcsolatos történetet, de úgy néz ki bejövős nekem ez a téma.

Sippancs P
Kerstin Gier: Rubinvörös

Én most hirtelen szóhoz sem jutok…
Évek óta várólistás nálam ez a könyv. Évek óta. És ha nincs egy várólista-csökkentéses kihívás, valószínűleg éveket várat még magára.
Hogy én mekkora marha vagyok!

Nagyon-nagyon tetszett. Azt nem mondom, hogy kedvenc lett, de közel állt hozzá. Ami leginkább megfogott a történetben, az az időutazás elmélete, és ahogy az írónő ezt az egészet elképzelte, felépítette. Ami kevésbé tetszett, hogy eleinte elvesztem a részletekben, és nem egyszer kellett újraolvasnom sorokat, mert elsőre nem értettem meg. Gwen és Gideon párosában viszont abszolút pozitívan csalódtam, úgyhogy ha az ösztönöm nem csal – és Charlotte nem kavar be –, a jövőben új kedvenc könyves álompárt avathatok.

Bár nincs falkaparós függővég, azért örülök, hogy kezemben a folytatás.
Nem is kérdéses az 5 csillag.

Végezetül egy kis érdekesség: a tesóm is 1994. október 7-én született. Lehet, hogy titkol valamit előlem? :)

Orsi999
Kerstin Gier: Rubinvörös

Igazából a filmet már láttam így akaratlanul is néha ahhoz hasonítottam, de azt kell, hogy mondjam, hogy nem volt olyan nagy különbség, mint amire számítottam.
A könyvről már rengeteg jó véleményt halottam, így már nagyon kíváncsi voltam, hogy vajon tényleg ilyen jó-e. Azt kell, hogy mondjam, hogy igen. Imádtam! Csak akkor tettem le, amikor már nagyon muszáj volt, és amint lehetet már olvastam is. Teljesen beszippantott a történet.
A borító meg gyönyörű, már ezért is érdemes megszerezni ezt a trilógiát.
A szereplők is szerethetőek, bár Gideonnal kapcsolatban még nem tudom, hogy kedvelem-e vagy sem, de van egy olyan érzésem, hogy a későbbiekben eléggé meg fogom szeretni.
Számomra egy hibája volt a könyvnek. Az pedig az, hogy néha már nehezen tudtam követni azt, hogy ki, kinek a kicsodája, ami lehet, hogy az én hibám, de valamiért nem tudtam ezeket megjegyezni.

puncsoscukor63 P
Kerstin Gier: Rubinvörös

Azt szeretem a letehetetlen könyvekben, hogy nem tart két napig sem a kiolvasás és haladhatok a következővel :D
Najó, ez hátrány is, hiszen így hamar befejezem a sorozatot, de na:/
Az időutazásról, mint könyvtéma, eddig nem sokat olvastam, de ez nagyon ütős lett.
Imádnivalók a szereplők és szuperek a fordulatok is.
Viszont ahhoz képest, mennyire dicsérik az emberek, annyira azért nem jó.
Ennek ellenére remek fantasy könyv, és kikapcsolódásnak nagyszerű olvasmány:)

Catronia

– Tényleg olvas az ember gondolataiban?- suttogtam.
– A lakáj? – suttogta vissza Gideon. – Remélem, nem. Épp arra gondoltam, hogy egy menyétre hasonlít.
Csak nem egy leheletnyi humor fültanúja lehettem? Tényleg egy tréfa hagyta el Mr. Elazútból Fontosmissziót Teljesítek száját?

Kapcsolódó szócikkek: Gideon de Villiers · Gwendolyn Shepherd
Marsie

Mi is volt a másik jelszó? Qua nesquik mosquitos? Sürgősen be kell szereznem egy másik agyat.

218. oldal, 11. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Gwendolyn Shepherd
alexxy

– Már megint beszélgettél a fali fülkével, Gwendolyn. A két szememmel láttam.
– Igen. Tudod, ez a kedvenc fülkém, Gordon. Megsértődik, ha nem állok szóba vele.

Kapcsolódó szócikkek: Gordon Gelderman · Gwendolyn Shepherd
Amadea

Az Opál és a Borostyán az első pár,
Az Achát B-dúrban énekel, a farkas avatár,
Duettet – Solutio! – dalol az Akvamarin,
S eljő a hatalmas Smaragd és Citrin,
A két iker-Karneol és Skorpió,
S a Nefrit, a nyolcadik, Digestio!
E-dúrban zeng a fekete Turmalin,
A Zafír az F-ben a kristálytiszta szín,
S egyszerre csendül fel a Gyémánt,
Tizenegy és hét, előlép az oroszlán.
Projectio! Az idő szerteszéled,
A Rubiné a kezdet s mind vele ér véget.

(Részlet Saint Germain gróf titkos feljegyzéseiből)

Kapcsolódó szócikkek: Saint Germain
krisztin21 P

Valami keménynek ütköztem a vállammal. – Aú!
– Fogja már meg a kezét, Gideon, maga faragatlan fickó! – mondta Mr. George kissé méltatlankodva. – Nem bevásárlókocsit tol!

Kapcsolódó szócikkek: Gideon de Villiers · Gwendolyn Shepherd · Mr. George
Catronia

– A jelszó?
Kár edit tescitis. Vagy valami ilyesmi.
– Qua redit nescitis – mondta Gideon.
Nos, majdnem sikerült.

Kapcsolódó szócikkek: Gideon de Villiers · Gwendolyn Shepherd
Rémálom

Márpedig egy mókus iránt senki nem táplál romantikus érzelmeket!

Amadea

– (…) Tudod, azt hittem, Charlotte úgymond a saját történelmi filmjeit éli meg. Mr. Darcyval táncol az egyik bálon. Beleszeret egy szexi Hegylakóba. Megmondja Boleyn Annának, hogy semmi esetre se menjen hozzá VIII. Henrikhez. Meg ilyesmi.

Kedy

Rákóczy csalódottnak tűnt. Talán mégis jobb lett volna, ha hazudok neki.
Erdélyt Dracula fejedelem kormányozza, már kétszáz éve. Az egész terület rezervátumként működik egyébként már kihalt denevérfajok számára. A kurucok a legboldogabb emberek Európában.
Ez valószínűleg jobban tetszett volna neki.

242. oldal (2010. Könyvmolyképző K.)

Kapcsolódó szócikkek: Drakula · Erdély · Gwendolyn Shepherd · Miro Rakoczy
Rémálom

A tavalyi, Cynthia-féle kosztümös buli jutott eszembe. Mivel nem volt jobb ötletem, buszmegállónak öltöztem, és mire végéhez közeledett az este, legszívesebben mindenkit leütöttem volna a táblámmal, mert folyton a menetrendről faggattak.

Kapcsolódó szócikkek: Cynthia Dale · Gwendolyn Shepherd

Időtlen szerelem sorozat · Összehasonlítás