Green (La trilogia delle gemme 3.) 1 csillagozás

Kerstin Gier: Green

„Sono ​davvero contento di avere chiarito le cose. In ogni caso resteremo sempre buoni amici, giusto?” Quando un ragazzo dice così a una ragazza non è che la renda pazzamente felice. Se poi il ragazzo in questione è Gideon de Villiers, occhi verdi e capelli corvini, Gwendolyn Shepherd, la destinataria del messaggio, si sente precipitare decisamente negli abissi dell'infelicità. E sì, perché, nelle due settimane che le hanno sconvolto la vita, facendole quasi dimenticare di essere una normale studentessa di sedici anni di una normale scuola londinese, Gideon le era sembrato la sua unica ancora di salvezza. Solo da due settimane, infatti, Gwen ha scoperto di essere predestinata a viaggiare nel tempo per portare a termine una missione pericolosissima da cui dipende il destino dell'umanità intera. Una faccenda che, in realtà, non le interessa affatto, diversamente dalla cugina Charlotte, che era convinta di essere lei la predestinata e che era stata educata ad affrontare situazioni e… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2010

Időtlen szerelem

567 tag · 233 karc · Utolsó karc: 2022. január 20., 10:22 · Bővebben

Ruby P>!
Kerstin Gier: Green

Nagyon szerettem ezt a trilógiát.
Nem hibátlan, nem tökéletes, és nem is azért adok a könyvnek öt csillagot, mert világmegváltó kötet. Hanem azért, mert annyira szerettem olvasni, annyira sok szép órát adott nekem, hogy egyáltalán nem a hiányosságokat érzem hangsúlyosnak.
Mert lehet, hogy voltak fordulatok, amiket előre sejtettem, és lehet, hogy a vége hirtelen gyorsult be nagyon, mégis voltak benne hatalmas meglepetések spoiler , és nagyon izgalmas volt végig.
Szerettem benne Leslie és Gwen barátságát, mert annyira őszinte és szórakoztató volt. Ezek a lányok tényleg, tényleg barátnők, töltenek időt egymással, megbíznak egymásban, és együtt csinálják végig az összes kalandot.
A szerelmi szál nekem néhol már kicsit túl nyálas volt, de közben mégis annyira aranyos, hogy nem tudok rá haragudni.
Nagyon megszerettem a könyveket, a karaktereket, valamint a történetet, amit elmesélnek. Ez egy olyan könyvsorozat, amit nagyon jó szívvel adnék oda kamaszlányok kezébe, de felnőtteknek is simán szórakoztató. :)