Die ​Patin (Mütter-Mafia 2.) 6 csillagozás

Kerstin Gier: Die Patin Kerstin Gier: Die Patin Kerstin Gier: Die Patin Kerstin Gier: Die Patin Kerstin Gier: Die Patin Kerstin Gier: Die Patin Kerstin Gier: Die Patin

Wer sagt denn, dass der Pate immer alt, übergewichtig und männlich sein und mit heiserer Stimme sprechen muss? Nichts gegen Marlon Brando, aber warum sollte der Job nicht auch mal von einer Frau gemacht werden? Einer Blondine. Mit langen Beinen. Gestählt durch die Erziehung einer pubertierenden Tochter und eines vierjährigen Sohnes. Und wahnsinnig verliebt in Anton, den bestaussehenden Anwalt der Stadt. Constanze ist „die Patin“ der streng geheimen Mütter-Mafia. Gegen intrigante Super-Mamis, fremdgehende Ehemänner und bösartige Sorgerechtsschmarotzer kommen die Waffen der Frauen zum Einsatz. Ein Angriff auf Ihre Lachmuskulatur.

Eredeti megjelenés éve: 2006

Bastei Lübbe, Köln, 2014
ISBN: 3785750358
Bastei Lübbe, Köln, 2012
ISBN: 9783785746554 · ASIN: 3785746555
Bastei Lübbe, Köln, 2012

tamaa_ra>!
Kerstin Gier: Die Patin

Kerstin Gierben ezúttal sem kellett csalódnom. Vicced, könnyed olvasmány volt összességében, viszont érintett mélyebb témákat is. spoiler Constanze és Anton kapcsolata annyira vontatottan haladt, hogy egy ponton már azt hittem, nem lesz belőle semmi. spoiler
Az anyák közössége, nevezzük ahogy akarjuk, még mindig iszonyatosan tapintatlan és pletykára éhes. Az esetek nagy részében nekem olyan érzésem volt, hogy csak elbeszélnek egymás mellett, és az sem érdekli őket, hogy a saját közösségüket segítsék. Ezzel szemben az anyák maffiája végig nagyon összetartó és segítőkész csapatot alkotott. Ahogy többször említették is: „Egy mindenkiért, mindenki egyért”. Ez egyértelműen egy pozitív szál volt a történetben.

obietero>!
Kerstin Gier: Die Patin

Szinte még viccesebb is volt, mint az előző. A szereplők hozzák a formájukat, a történet úgy tekeredik, mint egy kígyó, kicsit talán már túlzásba is esett a mindenki mindenkivel összeér értelemben. Az anyák társasága csodálatosan fejlődésképtelen, imádom mennyire vakon élik életüket. Az anyák maffiája pedig egyre erősödik.

Ami továbbra is zavar, hogy Constanze-ot még mindig a legkevésbé se zavarja, hogy nem dolgozik. Sőt, elő sem kerül a téma, hogy esetleg tenni kellene valamit az öneltartás érdekében.

Mütter-Mafia sorozat · Összehasonlítás