Edward ​fantáziabirodalma 2 csillagozás

Kerry Lord: Edward fantáziabirodalma

Edward fantáziabirodalma egyetlen más könyvhöz nem hasonlítható gyűjtemény, amely majdnem végtelen számú, kezdőknek és gyakorlottaknak egyaránt ajánlott figurát vonultat fel, és csábít horgolásra. A kreativitást és a fantáziát edző lapozgatós könyv évekre ad újabbnál újabb ötleteket, amelyek horgolótűért és fonalért kiáltanak.
1 alapforma × 23 fej × 23 kar × 23 láb × 6 farkinca × 4 méret × 6 különböző mintázás × 18 szín × több 100 apró változtatás = MILLIÓ könnyen meghorgolható fantázialény

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kreatív könyvek Tölgy

Tölgy, 2017
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155636011 · Fordította: Mohácsi Anikó

Mesemondó IP>!
Kerry Lord: Edward fantáziabirodalma

Kerry Lord: Edward fantáziabirodalma Horgolt koboldok és mesebeli lények a képzeletet felülmúló milliónyi változatban

Mivel már három szörnyecskét meghorgoltam belőle, kiolvasottnak nyilvánítom (nem várom meg, míg végigérek a pár millió lehetséges kombináción…). Az elsőnél még küzdöttem egy kicsit a magyar fordítással (plusz elfelejtettem előre betenni a biztonsági szemeket), de a második már egészen rutinosan készült, és a minták is könnyen követhetők. Az egyetlen bajom az alap figurával az, hogy nagyon szűk a nyaka, és ha az ember nem tömi ki istenesen, akkor nyeklik a bábu feje ide-oda. Ezt még nem sikerült megoldanom rendesen, úgyhogy addig úgy állnak a szörnyek, mint Mr. Bean mackója. Ennek ellenére a minták cukik, és külön szeretem a könyv végén az elkészült szörnyike galériát, amiben további remek ötletek vannak az egyes testrészek kombinálására. Tényleg végtelenek a lehetőségek. A színmintákkal még nem próbálkoztam, mert eleve átmenetes fonalból szeretek horgolni, de a tanulság az, hogy átmenettel is zseniális szörnyek készülhetnek.
Nagyon szórakoztató, kimeríthetetlen könyv, amigurumi szerelmeseknek ajánlom.

Gulo_gulo>!
Kerry Lord: Edward fantáziabirodalma

Hollandul van meg, de ugye ilyen könyvnél nem számít. A minták érthetőek, a képek jók és a végeredmény kobolt is szuper lett. Ajánlom.