Stalking ​Jack the Ripper (Stalking Jack the Ripper 1.) 49 csillagozás

Kerri Maniscalco: Stalking Jack the Ripper Kerri Maniscalco: Stalking Jack the Ripper Kerri Maniscalco: Stalking Jack the Ripper

Seventeen-year-old Audrey Rose Wadsworth was born a lord's daughter, with a life of wealth and privilege stretched out before her. But between the social teas and silk dress fittings, she leads a forbidden secret life.

Against her stern father's wishes and society's expectations, Audrey often slips away to her uncle's laboratory to study the gruesome practice of forensic medicine. When her work on a string of savagely killed corpses drags Audrey into the investigation of a serial murderer, her search for answers brings her close to her own sheltered world.

The story's shocking twists and turns, augmented with real, sinister period photos, will make this dazzling debut from author Kerri Maniscalco impossible to forget.

Eredeti megjelenés éve: 2016

336 oldal · ASIN: B01LEL001W

Thomas Cresswell · Audrey Rose Wadsworth · Liza · Lord Edmund Wadsworth · Nathaniel Wadsworth · Professor Jonathan Wadsworth

Kerri Maniscalco: Stalking Jack the Ripper

“Roses have both petals and thorns, my dark flower. You needn’t believe something weak because it appears delicate. Show the world your bravery.”

Néhány hónappal ezelőtt már elolvastam, de akkor nem írtam hozzá értékelést, mert tudtam, hogy amint megérkezik a saját példányom a könyvből, rögtön újra fogom olvasni.
Tetszett az első olvasás alkalmával is, de olyan érzésem volt, mintha valami hiányzott volna a könyvből, (talán egy kicsit részletesebb korrajz). Újraolvasva egyáltalán nem éreztem így. Ami első olvasásra hiányosnak, felületesnek tűnt, az most egy kicsit sem volt feltűnő, amit pedig eddig szerettem a könyvben, azt most is.
A cselekmény borzongatóan izgalmas, sötét és misztikus; az elejétől a végéig különleges hangulat lengi körül. Maniscalco mesterien szőtte a történet fonalát, és bár tisztában voltam a gyilkos kilétével, ez cseppet sem rontott az olvasmányélményemen. Ennek ellenére is izgatottan követtem végig a nyomozást.
A legtöbb szereplő kedvelhető (a maga módján), Audrey Rose és Thomas Cresswell azonban a kedvenceimmé váltak.
A történet Audrey Rose nézőpontjából tárul elénk, aminek én nagyon örültem, ugyanis könnyű volt a gondolkodásmódjával azonosulni. Erős, intelligens és sosem mutatja magát másnak, mint ami, hiába várja el tőle a társadalom.
Thomas Cresswell a másik szereplő, akinek sikerült hamar a kedvencemmé válnia. Hihetetlenül nagyképű, de zseniális elme, és Audreyval ellentétben képes félretenni az érzéseit és hideg fejjel gondolkodni. Ezért is gondolom, hogy olyan jó párost alkotnak együtt, mert tökéletesen kiegészítik egymást.
Egyszerűen imádtam a közös jeleneteiket, főleg a szócsatáikat és csipkelődéseiket. Folyamatosan izzott közöttük a levegő, de ennél több romantika nem volt a könyvben.
Egy ici-pici gonosz részem azt szerette volna, hogy ő legyen spoiler, de ezt most hagyjuk…
Összességében szerettem a könyvet, és szerencsére már a folytatása is a polcomon van.

Frissítés
Már alig vártam, hogy végre elolvassam a Meeting Thomas Cresswell novellát, de abszolút megérte ennyit várni rá. Cresswell fejében lenni éppen olyan szórakoztató volt, mint amire számítottam, illetve most jobban értem a motivációit és a viselkedését is.
Ebből a kb. 40 oldalas szösszenetből kiderül, hogy milyen volt Thomas élete, mielőtt megismerte volna Audrey Rose-t, de olvashatunk az első találkozásukról, illetve arról is, hogy mi történt a továbbiakban azon az éjszakán. A kedvenc részem azonban az, amikor másnap újra találkoznak Jonathan Wadsworth osztályában.

Beatrice8>!
Kerri Maniscalco: Stalking Jack the Ripper

(Ezt már egyszer megírtam csak kitörlődött, itt van mégegyszer :/)
Előszőr a nagyszerű borító fogott meg a könyvben, amikor megláttam a barátnőmnél. Kölcsön is adta, de valahogy hónapokig nem olvastam kölcsönkönyveket. Aztán nekikezdtem. Nincs kimondottan az a már-az-elején-se-tudom-letenni eleje. Annyira, hogy le is tettem miután leesett, hogy három oldalon keresztül boncol. Másnapp már egy másik könyvvel mentem suliba, amit még csak el se kezdtem ugyanis amikor le akartam venni ezt a várólistámról megláttam @Nymeria96 értékelését és hirtelen sürgősen el akartam mégis olvasni. Így kihagyva az első három oldalt elkezdtem és itt vége is az értékelés mesélős részének, mert a könyv magába szippantott és csak olvastam.
Audrey is azon szerencsések egyike, aki felkerülhet a még mindig rövid, de szépen lassan azért bővülő „kedvenc női főszereplőim” listámra. Határozott véleménye van, okos, kitartó és nem nyavalyog. Megfelelően reagál a legtöbb dologra és eléggé logikusan cselekszik általában. Embereket boncol, de közben szereti a csipkés, szép ruhákat. Ebben hasonlít bizonyos orgyilkos nőszemélyre, aki tagadhatatlanul a kedvencem, így mindig jó pont, ha egy szereplő hasonlít valamiben rá.
Hosszabban: https://molybirodalom.blogspot.hu/2018/02/kerri-manisca…

felícia97>!
Kerri Maniscalco: Stalking Jack the Ripper

Le vagyok nyűgözve emberek! Az hogy én kimondottan a krimi műfajban olvasok,az igen ritka,függetlenül attól,hogy szeretek úgy gondolni magamra, mint aki semmilyen típusú történettől nem zárkózik el.De hát lássuk be, attól még mindenkinek meg van a kedvenc zsánere akármennyire is nyitott többféle stílusra.A krimi sosem tartozott az éppenséggel sűrűn olvasott történeteim közé,bár azért ez egy olyan műfaj amit teljesen kikerülni nem lehet,hiszen hány sztorinak alapja valamilyen gyilkosság vagy nyomozás,sokszor pedig mindkettő,mindig más -más köntösbe öltöztetve.De hát átfedés ide vagy oda, klasszikus detektív regények nem szoktak túl sűrűn az utamba akadni, egészen mostanáig.Az idejét se tudnám megmondani,mióta szemeztem ezzel a történettel(és nem csak a meseszép borító miatt)de hosszú ideig nem éreztem azt, hogy a nyelvi tudásom elég lenne ahhoz, hogy belevágjak egy ilyen nagy falatba.Aztán rájöttem,hogy az akadályok csak akkor fognak eltűnni ha teszek is ellenük,így idén nyáron úgy döntöttem,hogy ideje egy esélyt adnom magamnak és Kerri Maniscalco történetének. És milyen jól tettem! Kellett egy kis idő mire igazán elkapott a történet,de onnantól kezdve ki se lehetett volna ragadni a lapjai közül. Megragadni egy méltán híres és brutális gyilkossági ügyet,majd pedig elhelyezni azt a korának megfelelő környezetbe és felépíteni köré egy izgalmas nyomozást nem mindennapi szereplőkkel a lehető legjobb ötlet volt,amit csak az írónő megvalósíthatott.Látom a hibáit nyilván,de most őszintén?Engem nem érdekel bármennyi legyen is,mert elég lebilincselő és különleges volt ahhoz a történet,hogy ez legyen az utolsó dolog ami foglalkoztat. Rá térve a történetre ki ne hallott volna Hasfelmetsző Jack-ről,vagy a rémtetteiről,amik egykor rettegésben tartották London utcáit? A nyomozás tehát adva van,és mi tehetné még nagyszerűbbé az amúgy is rengeteg potenciált tartogató gyilkossági ügyet,mint két fiatal akik elszántan ki akarják deríteni,hogy ki is az aki beárnyékolja és bűneivel beszennyezi London városát? Egy arisztokrata lány,akit jobban érdekel a tudomány és halott emberek testének vizsgálata,mint a hímezgetés,valamint egy arrogáns és elsőre hűvös fiatalember aki,az előbb említett lány nagybátyja mellett dolgozik segítve törvényszéki gyilkosságok,és holtestek felderítését. Hőseink Audrey Rose Wadsworth és Thomas Cresswell furcsa ismeretségüknek köszönhetően közösen erednek a brutális gyilkosságok nyomába a viktoriánus korabeli Angliában,ám a kezdetben egyszerűnek tűnő nyomozás nem várt és hátborzongató fordulatot vesz mikor hősnőnk felismeri,hogy a gyilkos talán olyan valaki akit ő maga is ismer…Nagyon tetszett a nyomozás,ami már az első pillanatoktól kezdve érdekfeszítő és különleges volt.Máshogy nem is működhetett volna a történet,hiszen a gyilkosságok és a nyomozások adták az alapját,és ebből a szempontból,kimondottan jól sikerült felépíteni. Először azt hittem,hogy egy egyszerű és ismeretlen valakit keresünk,de aztán jött az áll leesés mikor spoiler is kezdtek felkerülni a gyanúsítottak listájára,az agyam pedig kétségbeesetten próbálta megoldani a rejtélyt.Volt bizony egy hirtelen jött megérzésem,hogy ki is lehet a gyilkos,mert a hősnőnk által felvezetett megoldás túl könnyűnek és kézenfekvőnek tűnt,és bizony igazam lett.Szurkoltam,hogy rosszul tippeljek,de hát fején találtam a szöget. :D Az utolsó néhány fejezet az abszolút tetőpontja volt a történetnek,így ha addig esetleg voltak is kétségeim a könyvvel kapcsolatban az végül elmosta azokat.Ötletes volt képekkel feldobni a történetet,nem mellesleg pedig megtudni az utószóból,hogy az írónő több valós információt megtartott és beleszőtt a könyvbe a saját képzelete mellé.Ezek még inkább élethűvé varázsolták az egészet.Való igaz,ahogy sokan panaszkodtak hogy magáról a korról, a szokásokról, az épületekről,vagy arról hogy hogyan éltek akkoriban pontosan az emberek nem igazán kapunk komplett,átfogó leírást,de ez a könyv nem is arról szólt,hogy ezeket részleteiben megismerjük,így számomra ez nem hiányzott igazán.Talán kicsit untam volna is ha,ha ennyire bele megyünk mindebbe,arról nem beszélve,hogy szétdarabolta volna a nyomozást is.Nekem így tetszett ahogy volt. :) Audrey Rose teljes mértékig vitte a pálmát főszereplőként.Igazi kemény hősnő,aki nem fél megmutatni az eszét és a tehetségét versenyre kelve a szabályokkal és korlátokkal egy férfiak irányította világban.Nagyon tökös volt,ahogy minden kétsége és érzelme ellenére végig vitte ezt a nyomozást,ugyanakkor kellően érzelmes és nőies maradt függetlenül a nagy szájától. Hogy Thomas-ról mit gondolok az még határeset;nehéz megérteni és összerakni a hol borongós és érzéketlen,hol flörtölő és ugrató énjét,de ahogy Audrey Rose-al ezek ketten marják és idegesítik egymást az idejük nagy részében,azt hiszem lesz még itt bőven meglepetés.A romantikus szálat halványan ugyan de elindította z írónő,úgyhogy alig várom hogy lássam mit alkotnak még a főszereplőink,és hogy milyen kalandok várnak még rájuk. :) Amúgy sokáig úgy éreztem,hogy az 5 csillagot egészen nem éri el a sztori és lesz ez még jobb is( a folytatásokban remélem is :D) de befejezés nekem nagyon betalált,úgyhogy nem leszek szőrös szívű,megy az 5. :D

Arwen>!
Kerri Maniscalco: Stalking Jack the Ripper

„Audrey-t, mint főszereplőt nagyon kedveltem, igazi feminista volt a 19. században! Abszolút nem kellett félteni, mindig kiállt magáért, és nem tűrte, hogyha a neme miatt kedvezőtlen elbánásban volt része. Azt az idézetet imádtam benne (persze az istennek se találom most), amikor azt ecsetelte, hogy szeretheti a szép ruhákat és a boncolást is egyszerre, hiszen azt szeret, amit csak akar. Hiszen a társadalmi elvárás szerint csupán teázgatnia, cukin mosolyognia, meg férjet keresnie kellene. Nem értik, hogy hogyan szeretheti a boncolást, illetve próbálják akadályozni is abban, hogy eljárjon a nagybátyja laboratóriumába. Küzd az érzelmeivel, mivel nehezére esik egy-egy hullánál nem arra gondolnia, hogy ki is volt életében. Próbálja elzárni, de nem mindig sikeresen.”
[…]
„Összességében egy nagyon erős sorozatkezdő részhez volt szerencsém, aminek a hangulatán és a végén még lehetett volna mit csiszolni, azonban a karakterek feledtették velem ezeket a bökkenőket. Remélem a következő részben, ami Romániában fog zajlani, még inkább átjön az atmoszféra, és egy kicsit ijesztőbb is lesz, ha már Drakula után fognak hőseink vadászni.”
Bővebben, egy extrával a végén: http://apenchantforfantasy.blogspot.hu/2018/02/stalking…

manami P>!
Kerri Maniscalco: Stalking Jack the Ripper

Rengeteg lehetőséget látok benne, így nagy az esélye, hogy folytatni fogom a sorozatot. Nagy része szórakoztató volt, még a szereplők is egész kedvelhetőek voltak.

A probléma pusztán annyi, hogy nekem mint krimi, totálisan megbukott a könyv. Annak ellenére, hogy egyáltalán nem szoktam krimiket olvasni, tehát nem vagyok edzett ezen a téren, sajnos már a spoiler oldalon rájöttem ki a gyilkos – és a könyv 300 oldal. Eeeez pedig nem túl jó. Hasfelmetsző Jack kiléte annyira fájdalmasan egyértelmű, hogy egy idő után irritálóan butának tűnnek a jeleket totálisan figyelmen kívül hagyó szereplők.

Mármint, ha van 4 darab főbb szereplő, ezek közül 3 spoiler, vajon ki lehet a gyilkos? Emellett az utalások is szinte az ember arcába ordítanak. Megtudjuk, hogy spoiler, a következő fejezetben kiderül, hogy a gyilkos orvosi képzettséggel rendelkezik. A főszereplőnk elmondja spoiler, erre a férfi gyanús körülmények között spoiler. A gyilkos az áldozatai spoiler akarja, spoiler. spoiler, és azon nyomban felbukkan egy spoiler. Több halott is spoiler volt köthető, de mivel az spoiler eleve nagyon erőszakosan valamiféle spoiler biztos volt, hogy nem ő a gyilkos. Ki más lehetett akkor? És ilyen jelből rettentő sok volt, de tényleg. Sajnos nagyon gyengére sikeredett ez a szál. :/

Maga a történet egyébként meglepően rendben volt. Az ötletek, az alaphelyzetek nagyon tetszettek. Ha csak sikerült volna rendesen elrejteni a gyilkost, remek kis könyvet kaptunk volna. Több hátborzongató jelenettel találkozhattunk (amin a képek is sokat dobtak), a karakterek is szó-szó szerethetőek voltak, a hátterük, viselkedésük indokolható. A főbb párosunk pedig spoiler valahol aranyos. Ez a Sherlock és Watson dinamika nagyon jót tett nekik!

Mondjuk azt nem értettem, hogy miért csak szóban hangoztatta Audrey Rose, hogy őt aztán nem kell pátyolgatni, ő még akár keményebb is, mint a férfiak. Ez látványosan 3 helyen bukkant fel, ebből az elsőnél (a hallott hírtől) összecsuklott a kanapén, a másodiknál pedig sikoltozni kezdett a sokktól, míg spoiler el nem kezdte ringatni a karjai között. És félreértés ne essék, ezzel nincs is semmi baj. spoiler Csak az adott helyzetben, a látványos „kemény vagyok” kirohanásait követően érdekesen festenek ezek a dolgok. Ahelyett, hogy elmondjuk vagy ezerszer, hogy Audrey Rose ilyen erős, meg olyan erős, inkább mutattuk volna meg. Mert sokszor úgy éreztem, hogy (rengetegszer feleslegesen) csak szeretne erősnek tűnni. Mármint… egy gyilkos járja az utcákat, ő pedig mindenféle önvédelmi tudás nélkül rohangál kinn éjszaka (egyedül!), közben meg szívrohamot kap a riadalomtól, mikor valaki megszólítja. Hallom, hogy kiabálja, hogy ő egy erős, független nő. Csak a tettei cáfolják ezt meg. (Plusz, milyen aranyos, hogy minden egyes, korához mérten túlságosan is modern gondolkodású nőt / lányt megtalál egy helyes, és szintén, a korához mérten dicséretre méltóan feminista férfi. Ahelyett, hogy jól a helyére raknák, kiházasítva – ha pedig ennek se sikerül „lenyugtatnia”, akkor egy elmegyógyintézetbe dugva. Imádom ezt a woke karakterlistát.) De őszintén, ez a viselkedés se volt annyira sok (pedig ez általában fel tud idegesíteni), hogy igazán zavarjon. Egy-két helyen megrándult a szemem, de ennyi.

Összességében egy szórakoztató könyvet kaptam, sok helyen rendesen elborzadtam, de volt ahol felnevettem. Meglepődtem, de mondhatni, élveztem a történetet. Ha csak a gyilkost sikerült volna elrejteni!

Nem kell túl komolyan venni – szerintem –, és nagyon is élvezhető történet. Kíváncsi vagyok, a sorozat többi része jobban sikerül-e, főleg krimi téren.

Vicky3>!
Kerri Maniscalco: Stalking Jack the Ripper

Érdekes volt ez a könyv. Az első jelző, ami eszembe jut róla a bűbájos, holott ez egy olyan sztori, ahol részletesen leírt boncolások és egy sorozatgyilkos üldözése a főszál. És ennek ellenére is inkább a cukibb kategória felé billen ki az a képzeletbeli mutató, mint a sötét, morbid oldal felé.

Nem tudom eldönteni, hogy mostanában mi van, lehet csak én fogom ki sorra pont azokat a népszerű könyveket, amik nekem nem fekszenek annyira, vagy túl kritikus vagyok velük szemben, de kezd elég kiábrándító lenni. Lehet ki kéne hagynom az elsőkönyves szerzőket? Mindenesetre nagyon sajnálom, mert lehetett volna ez a könyv sokkal több is, sajnos nem váltotta be a hozzá fűzött reményeim.

Bővebben: https://three-points-of-view.blogspot.hu/2018/04/hasfel…

vgabi >!

3,5-4

Kicsit érződött rajta, hogy az írónő első kötetéről van szó, de ezzel együtt és élvezhető volt. Jack kiléte a történet egy bizonyos pontján elég egyértelművé válik spoiler, emellett sikerült lelőnöm előre, hogy spoiler – ezúttal is köszönet a wikiának és a kis keresztnek az elhunyt karakterek neve mellett. Pedig nem először jártam így, tudhatnám, hogy még akkor sem szabad ezeket az oldalakat megnyitni, ha a leírásokat nem akarom végigolvasni, csak egy-egy adat, kép érdekel.
Audrey Rose és Thomas kapcsolata is tetszett, bár ezen a területen is érződött számomra, hogy első könyv – szerencsére nem zavart.

***

Végül mégis 3,5 lett, nem 4*. Lényegében nem változott a véleményem a kötettel kapcsolatban, csak megkopott a jóindulat és lelkesedés, ami miatt felfelé kerekítettem.

_Ada_ P>!
Kerri Maniscalco: Stalking Jack the Ripper

Hát ez nagyon érdekes volt.
Rengeteg ajánlás és jobbnál-jobb kritikák olvasása után jutottam el idáig, hogy megrendeljem és elolvassam ezt a könyvet. De végül nem bántam meg.

Beszéljünk elsőnek a hangulatáról.
A könyvben elhelyezett fejezetvégi képek nagyon sokat dobtak rajta, éreztették a Viktoriánus kori Anglia jellemvonásait, de azthiszem itt ki is fújt. Ha ezek az elemek nem lettek volna benne, azthiszem nagyon csalódott lettem volna. Kevés volt a korleírás, amit az ilyen stílusú könyveknél az írók/írónők erőszeretettel nyomnak az olvasó arcába, mert hát lenne miről írni. De itt ezek elmaradtak. Volt azonban boncolás, és töretlen nyomozás, ami viszont adott egy olyan kellemesen feszült hangulatot a könyvnek, hogy kárpótolta a korábbi hiányosságait. (Előbbi jeleneteknél kellett szótáraznom azért rendesen. Majdnem el is ijesztett az elején..)

Hangulat kivesézve haha, jöjjenek a szereplők.
A főszereplő leányka, Audrey Rose nagyon-nagyon makacs, ami elengedhetetlen egy ilyen korban élő nőhöz, aki el akar érni bármit is a hímzésen kívül. Ez tetszett. A jelleme erős volt, bár néhol zavart, hogy egyszer azt taglalta, mennyire fontos kizárni az érzelmeket, majd ezt elfeledve sokszor épphogy ezek az érzelmek irányították őt. De ez már csak hasogatása annak a bizonyos szőrszálnak.
Thomas karaktere volt szerintem a könyv egyik legjobbja. Kellően titokzatos, de szerethető karakter, akivel Audrey Rose ha elsőre nem is, de megtalálja a közös hangsúlyt. Tetszett benne a játékosság és a hideg tényszerűség keveréke, ami bár két nagyon ellentmondásos jellemvonás, megfért benne egyszerre.
A mellékszereplőkről nem beszélnék, nem voltak sokan, kevés pluszt adtak (értsd: egy-egy helyszínt, konfliktust vagy épp gyanusítottat).

A történet vége tetszett a legjobban. Azthittem kapunk egy semmitmondó, eltusolt megoldást, de ez a picit elborult megoldás nagyot dobott az értékelésemen.
Mindent összevetve örülök, hogy a kezembe került, megszerzem a folytatás(oka)t.

Lish>!
Kerri Maniscalco: Stalking Jack the Ripper

Hogy ez a könyv nekem mennyire tetszett! :)
Egy ideje már tervben volt az elolvasása, de kihívások és egyebek miatt mindig hátrébb soroltam, de végre eljutottam ehhez is. A fülszövegből kiindulva már sejtettem, hogy ez az én világom lesz, és nem kellett csalódnom!
Imádom a krimiket, azon belül is különösen érdekesek azok a történetek, amelyeknek idején a kriminalisztika még gyerekcipőben járt, és kezdetlegesek azok a nyomozati módszerek, eszközök, amiket ma annyira természetesnek veszünk. Erre a részre is piros pont jár, látszott, hogy Maniscalco valóban utánajárt mindennek, amit leírt, a könyv végén szentelt is egy fejezetet a technikai részletek rövidke bemutatásának.
Amivel még szintén el lehet engem varázsolni, az az, hogyha egy valós, megtörtént esemény köré írja valaki a könyvet, és amellett, hogy nyilvánvalóan bőven tartalmaz fikciót is, ad neki egy kis pluszt, hogy nem csak kitaláció az egész.
Jelen esetben ez a valós háttér Hasfelmetsző Jack ténykedése (hogy finoman fogalmazzak :D), a ködös, viktoriánus Anglia az 1880-as évek végén. A főszereplő, Audrey Rose Wadsworth korához képest nagyon erős női karakter, aki nem éppen a megszokott, gazdag kisasszonyok fejével gondolkodik, és szívesebben tölti az idejét a boncteremben, szikével a kezében. Társául szegődik Thomas Creswell, akiből még szinte csak morzsányi adagot kap az olvasó, de Audrey Rose mellett az ő karakterében is nagyon sok minden rejtőzhet még. A többieket is szerettem, és lehet hogy nem rágja az ember idegességében tövig a körmét, de nagyon jó és szórakoztató könyv ez , főleg egy első könyves írótól. spoiler
A szöveget feldobták fotók, rajzok az egyes fejezeteknél, ez is adott a könyv hangulatához. Néha már-már horrorisztikus, felkavaró képek is voltak, nem teljesen véletlen a horror címke, a leírásokhoz is kell azért gyomor, bár aki olvas keményebb krimit, annak nem fog megkottyanni :D Mindemellett mégis egy könnyedebb hangvételű könyvről van szó, hisz azért ez egy YA könyv (is).

Remélem mielőbb tudom folytatni a 2. résszel, valamint bízom benne, hogy egy hazai kiadó is megfontolja majd, hogy belevágjon a sorozatba, és ezáltal a magyar olvasókhoz is eljuthatnak Audrey Rose-ék. :)

áfonyamuffin P>!
Kerri Maniscalco: Stalking Jack the Ripper

Nagyon sok jó és kevésbé jó értékelést olvastam erről a könyvről. Ennek ellenére én még mindig úgy gondolom, hogy leginkább a középmezőnyben vagyok, semlegesen állok hozzá. Voltak dolgok, amik tetszettek és voltak, amik nem. Kezdem az írásstílussal: Először egészen nehezen sikerült megszoknom. Az írónő próbálta felidézni az akkori kornak a stílusát, ami számomra egy kis nehézséget jelentett, főleg mivel a klasszikusokat is néha nehezen olvasom. Viszont, minél tovább jutottam a történetben, annál kevésbé jelentett gondot, sikerült hozzá szoknom. Voltak olyan részek, ahol túlzásnak érződött, főleg, amikor leírások voltak, mind a környezetre vonatkozóan, mind az érzelmekre vonatkozóan. Viszont nagyon tetszett az orvosi és a nyomozásos része a könyvnek. Maga a történet egészen kiszámítható volt, szerintem. A könyv negyedénél már volt egy egészen erős megérzésem ki is lehet Jack, a felénél pedig már biztos voltam benne, hogy ki is a gyilkos. A feminista része a könyvnek sok helyen fura volt és erőltetett, ahogyan láttam sokan egyetértettek ebben velem.

Bővebben a blogon: https://berriesandbooksblog.wordpress.com/2019/03/19/st…

Nymeria96>!

I couldn’t tell if I wanted to kiss him or kill him.
(…)
Kill him, then. I definitely wanted to murder him.

Kapcsolódó szócikkek: Audrey Rose Wadsworth · Thomas Cresswell
Nymeria96>!

I was beautiful and dangerous at once. A rose with thorns.
I was precisely who I wanted to be.

Kapcsolódó szócikkek: Audrey Rose Wadsworth
Cicu>!

“Mother used to say, “Roses have both pedals and thorns, my dark flower. You needn’t believe something weak because it appears delicate. Show the world your bravery.”

Nymeria96>!

“I’m with you practically day and night. Does that not absolve me from being a murderer? Or must we share a bed to prove my innocence? Actually… that might not be a terrible idea.”

Cicu>!

Pretending a monster wasn't there didn't make it go away.

Nymeria96>!

“Those who deserve respect are given it freely. If one must demand such a thing, he’ll never truly command it.”

Kapcsolódó szócikkek: Audrey Rose Wadsworth
Nymeria96>!

“We need water or oxygen. We do not need conversation to survive.”

358. oldal (Grand Central Publishing, 2018)

Nymeria96>!

The clouds were rolling in, covering the last sliver of the moon.
It was the perfect night to hunt a murderer on the streets of Whitechapel.

Nymeria96>!

Without lifting his head from his own journal, he said, “Not having any luck figuring me out, then? Don’t worry, you’ll get better with practice. And, yes”—he grinned wickedly, eyes fixed on his paper—“you’ll still fancy me tomorrow no matter how much you wish otherwise. I’m unpredictable, and you adore it. Just as I cannot wrap my massive brain around the equation of you and yet adore it.”

Kapcsolódó szócikkek: Audrey Rose Wadsworth · Thomas Cresswell
Nymeria96>!

“My name is Robert James Lees. I am a medium. I communicate with spirits who’ve passed on. I’m also a spiritualist preacher.”
“Oh, good.” Thomas wiped his brow in a gesture of relief. “And here I thought you were simply insane. This’ll be much more fun.”

Stalking Jack the Ripper sorozat · Összehasonlítás

Említett könyvek