Hunting ​Prince Dracula (Stalking Jack the Ripper 2.) 17 csillagozás

Kerri Maniscalco: Hunting Prince Dracula Kerri Maniscalco: Hunting Prince Dracula Kerri Maniscalco: Hunting Prince Dracula Kerri Maniscalco: Hunting Prince Dracula

In this hotly anticipated sequel to the haunting #1 bestseller Stalking Jack the Ripper, bizarre murders are discovered in the castle of Prince Vlad the Impaler, otherwise known as Dracula. Could it be a copycat killer…or has the depraved prince been brought back to life?

Following the grief and horror of her discovery of Jack the Ripper's true identity, Audrey Rose Wadsworth has no choice but to flee London and its memories. Together with the arrogant yet charming Thomas Cresswell, she journeys to the dark heart of Romania, home to one of Europe's best schools of forensic medicine…and to another notorious killer, Vlad the Impaler, whose thirst for blood became legend.

But her life's dream is soon tainted by blood-soaked discoveries in the halls of the school's forbidding castle, and Audrey Rose is compelled to investigate the strangely familiar murders. What she finds brings all her terrifying fears to life once again.

Eredeti megjelenés éve: 2017

puhatáblás · ISBN: 9781538761298
418 oldal · ASIN: B01N0WU659

Thomas Cresswell · Audrey Rose Wadsworth · Daciana Cresswell · Anastasia · Dăneşti · Ileana · Nicolae Alexandru Vladimir Aldea · Noah Hale · Professor Radu · Wadim Moldoveanu

Kárpátok

Te jóságos ég!!
Ez fantasztikus volt! *.*
Bármennyire is tetszett a Stalking Jack the Ripper, volt egy olyan érzésem, hogy a második rész messze túl fogja szárnyalni. És nem tévedtem.
Először is az írónő lenyűgöző hangulatot teremtett a könyvnek. A leírások sokkal érzékletesebbek és részletgazdagabbak voltak, mint az előző részben. A hófödte erdők, macskaköves utcák és a titokzatos kastély atmoszférája teljesen elvarázsolt.
A történet jól felépített, fordulatos és izgalmas az első oldalaktól az utolsókig. Nem sokkal az első rész eseményei után Audrey Rose és Thomas úton vannak a Bran kastélyhoz, hogy az itt lévő akadémián folytassák tanulmányaikat. Útjuk azonban közel sem mondható békésnek.
Hamar nyilvánvalóvá válik számukra, hogy a vonatukon történt gyilkosság csak a kezdet volt…
Egyszerűen imádtam a nyomozással kapcsolatos részeket, arról nem is beszélve, hogy rájöttem ki a gyilkos. :D Bár az írónő alaposan megcsavarta ezt a szálat, mert a könyv közepe felé már biztos voltam abban, hogy tévedtem, de végül kiderült, hogy mégsem!
Audrey Rose változatlanul a kedvenc szereplőm. Azt már az első részben bebizonyította, hogy mennyire erős személyiség, most azonban egy másik oldaláról is megismertük. Hihetetlen, hogy bármilyen helyzetben képes helyt állni, főleg azok után, amik az első rész végén történtek vele.
Thomas ugyanolyan imádnivaló, mint eddig, még ha volt néhány idióta húzása is ebben a részben. Egyrészt jelentős karakterfejlődésen ment keresztül, “You are, and have always been, my equal.” másrészt ott volt az a DOLOG, ami kiderült a családjáról. Atya. Úr. Isten. Nincsenek szavaim arra, hogy mennyire odáig vagyok ezért a fordulatért. ♡♡♡
A mellékszereplők nagy részét kedveltem, és néhányukról szerettem volna egy kicsit többet olvasni.
Az utolsó két fejezet gyönyörű lezárása volt a könyvnek, annyira édes és megható volt az egész. ♡
Izgatottan várom a harmadik részt, ami az Atlanti-óceánon fog játszódni és az Escaping from Houdini címet fogja viselni.

felícia97>!
Kerri Maniscalco: Hunting Prince Dracula

Micsoda folytatás volt ez kérem! Reménykedtem,hogy a Stalking Jack the Ripper szuper kezdése után is megmarad a színvonal,vagy talán még jobb is lesz,és szerencsére nem kellett csalódnom.Teljesen más volt ez a kötet, mint az első rész köszönhetően nyilván az új helyszínnek és újabb nyomozásnak is,de ettől függetlenül is érezhető volt,hogy sokkal mélyebb vizekre eveztünk,mind a szereplők helyzetét,mind pedig az egész történetet illetően. Nem mondom,hogy ne lettek volna itt is halovány foltok az első részhez hasonlóan, amik nem mindig álltak össze egészen,mégis valahogy sokkal kidolgozottabbnak éreztem a kötetet.A hangsúly persze továbbra is a nyomozáson és a rengeteg rejtélyen van,de több aprólékosabb részletet kapunk a helyszínekkel,és eseményekkel kapcsolatban,ugyanakkor még mindig nem megyünk át úti kalauzba,így pedig nem válik unalmassá vagy szárazzá a történet.Az eleje és az utolsó harmada a könyvnek nagyon jól sikerült; izgalmas volt és lehetett bőven spekulálni a számtalan, sokszor még félre is vezető információnak köszönhetően,a közepe viszont kicsit leült a könyvnek.Nem volt vészes,de azért vártam hogy történjen végre valami ami előre viszi az ügyet .Ha teljesen őszinte akarok lenni,az első rész esetében a gyilkos kiléte a sejtéseim ellenére is nagyobbat szólt,ugyanakkor itt kifogta a szelet az írónő a hálómból és szuperül sikerült félrevezetnie az elkövetőt illetően.A sok ,elsőre össze nem illő információnak és egy csavarnak köszönhetően,kb mindenkit gyanúsítottam már :D,így meglepő volt ,hogy végül ki is állt a hátborzongató gyilkosságok mögött.Miután a Hasfelmetsző utáni nyomozás lezárul Audrey Rose a megrázó események után nem érzi magát önmagának. A kínzó emlékek úgy látszik nem hajlandók elengedni őt,így mikor tálcán érkezik a lehetőség,hogy Thomas-al Romániába utazzon,hogy egy ódon és legendás kastély falai között a legjobb akadémián tanulhassa tovább a nyomozást és a holttestek vizsgálatát, a lány gondolkodás nélkül megragadja az esélyt,hogy bizonyíthassa mire is képes valójában.A nagyszerűnek ígérkező utazás azonban hamar nem várt és veszélyes fordulatot vesz mikor Audrey és Thomas újra gyilkosságok kereszttüzében találják magukat, az akadémia falai között ugyanis gyilkos jár,aki a hírhedt Dracula egykori módszereivel szedi az áldozatait,és bizony senki sincs biztonságban… A négy közül talán erre a kötetre voltam a legkíváncsibb hiszen Dracula legendája és kegyetlenkedése az egyik legfelkapottabb és leghíresebb történetek közé tartoznak,és magam is egyfajta morbid kíváncsisággal viseltettem Vlad Tepes nem éppen szívderítő története iránt.Az pedig hogy az írónő egy magyar vonatkozást is belecsempészett a történetebe,meg már csak hab volt a tortán.Imádom amikor egy író valós eseményeket, vagy történelmi legendákat csempész a történeteibe,mivel így sokkal valósabbnak érzem azokat.Jó persze nyilván kell egy nagy adag képzelet is ami egybefűzi ezeket a szálakat,és ezáltal egy részben valós,mégis kitalált történet életre kel a lapokon,Kerri Maniscalco azonban remekül lavíroz ezen az ösvényen.Az ember totálisan el tudja képzelni hogy az itt lejátszódott események pontosan így történtek,és ettől lesz annyira jó. :) Mindig is szerettem a jó kis nyomozós sztorikat de magam se gondoltam volna,hogy ez a gótikus jellegű,viktoriánus korabeli detektívregény ennyire be fog nekem jönni.Azt elismerem persze, hogy nyomozás ide oda vannak néha bakik, vagy olyan szálak, amik nem mindig kapnak elég magyarázatot, de ezektől összességeben el lehet tekinteni.A nagyszerű helyszínen és a köré épülő nyomozáson kívül feltétlen szót kell ejtenem még a főszereplőinkről is. Audrey Rose még mindig nagyon belevaló hősnő,bár most meggyűlik a baja mind az érzelmeivel,mind a bizonytalanságával.Teljesíteni nőként egy férfiak uralta világban nagyon nehéz,így nem csoda hogy Audrey is követ el hibákat.Nem volt szép az a kis összeszólalkozás a hőseink között ott a történet viszonylag kezdetén,de én mindkettejük nézőpontját meg tudtam érteni.Audrey sokszor nyers,és igyekszik független maradni,elnyomva így az érzelmeit,de persze rá kell jönnie hogy ez nem járható út.Idegőrlő, ugyanakkor jó érzés is volt látni ahogy rájön,hogy a megfelelő ember mellett nem kell feladnia önmagát,és mindkét vágya teljesülhet. :) Thomas-al kapcsolatban írtam is, hogy eddig bizonytalan voltam,de itt végre egy durva jelenetet spoiler leszámítva teljesen belopta magát a szívembe.Egy öntelt fráter aki néha az arrogancia és kissé morbid humora mögé rejtőzve próbálja leplezni a saját bizonytalanságait,Audrey viszont szépen kimozdítja őt a megszokott világából.Imádtam, hogy ennek a lókötőnek állandóan valami illetlenségen járt az esze :D,az a humoros flörtölés és szócsaták amikkel Audrey-t bombázza,pedig nem egyszer mosolyt csaltak az arcomra.Látszott ugyanakkor,hogy mindez a csipkelődés komoly érzelmeket takar,és a könyv végére végre eljutunk arra a pontra ami már nagyon is esedékes volt. ♥ Tetszett egyébként,hogy végre Thomas életéről is egyre több dolog derül ki,és sok érdekes új szereplőnk is volt a könyvben.Audrey és Thomas párosát persze egyik se írhatta felül mert ha ezek egyszer nyomozni kezdenek ott kő kövön nem marad. :D Alig várom a következő kalandomat velük!

Beatrice8 P>!
Kerri Maniscalco: Hunting Prince Dracula

Az elsőt lassan egy éve olvastam. A tavalyi évem egyik kedvenc olvasása lett, nagyon kellemesen csalódtam benne. Ennél már tudtam mire számítsak.
Audrey és Thomas még mindig fantasztikus együtt és külön-külön is. És kivételesen az összeveszésüket is meg tudtam érteni, semelyikőjüket nem hibáztattam nagyon vaaagy jó ez nem igaz, de nem idegesített az ok, az a lényeg. Thomast imádom. Néha-néha megbotlik, de teljesen igaza volt, ő egyszerűen Charming :D Imádtam a flörtölését, a vallomásait. :))
Tetszett, hogy annak ellenére, hogy angol ilyen „közel” játszódott és többször említették benne Magyarországot (p.: Sigismund, King of Hungary aka Zsigmond Király.).
A történet érdekes, a nyomozásnak voltak nagyon izgalmas végei. A legjobb része egyértelműen az utolsó közel 100 oldal volt. Addig kicsit bizonytalan voltam abban az 5 csillagban, hajlottam a 4,5 felé, de az a 100 oldal meggyőzött. Hogy miért voltam bizonytalan?
„“Losing a loved one is one of the most horrid things a person can endure.””
1.Néha, mint az első részben is, ellaposodott a történet.
2.Idegesített, hogy Audrey és Thomas romantikus jeleneteit vagy külső tényezők, vagy ők maguk minden egyes alkalommal félbeszakították.
"“Catch me if I fall, all right?”
A smile curved his lips in a most delightful manner. “I’ve already fallen hard, Wadsworth. Perhaps you should have warned me sooner.”"
3.Kicsit fura volt az ütemezés. Meg a… nem is tudom. Audrey épp valami helyzet közepén van, eszébe jutnak az első részben történtek, gyorsan leállítja magát, hogy ennek most nincs itt az ideje aztán tovább elmélkedik azon vagy esetleg valami egyéb értelmetlen okot talál, ami elvonja a figyelmét mondjuk arról, hogy épp boncol! Én meg képzelhetem el, ahogy ott áll a test fölött, szike félúton áll és elmélkedő arcot vágva a többieket pásztázza. :DD Vagy a vonaton: gyorsan kellett volna cselekdniük, megnézni a nyomokat, meg is volt az elterelés, de ahelyett, hogy kihasználta volna az időt, azokra figyelt, akik épp meg akarták akadályozni a nyomkereséseben, pedig megint mondom ők épp el voltak foglalva.
4.Hozzátenném, hogy egy kicsit több romantikát itt is elfogadtam volna. De a vége valamilyen szinten kárpótolt.
„“You are, and have always been, my equal.””
Mindezek ellenére is imádtam. A szereplőket, a történetet, az egész világfelépítést, a stílust, a gyönyörű mondatokat és fontos gondolatokat/elveket. Az elkövetőt nem találtam ki előre. Nem mondom, hogy sosem merült fel bennem, mint gyanús személy, de nem ő lett volna se az első, se a második tippem.
Mellékszereplők közül különösen imádtam Dacianáékat.
„Flowers need plenty of water and sunshine to grow. Love, too, needs attention and affection, or else it slowly withers away from neglect. Once love’s gone, it’s as brittle as a dried-out leaf. You pick it up, only to discover that it’s turned to ash beneath your once careful touch, gone on a swift wind forever.”
Na meg persze a vége miatt! Végre, végre!
„“You are not mine to take.” He brushed his lips against mine. Softly, so softly I might have imagined them there. My eyes fluttered shut. He could persuade me to build a steamship to the moon when he kissed me. We could orbit the stars together. “You are yours to give.””
A borító talán egy hajszálnyival kevésbé tetszik, de nem tudnám megmondani miért. Persze ettől még nagyon szép. Ellenben a következő rész borítójába első pillantásra beleszerettem, alig várom, hogy azt is olvashassam!

Noryyy>!
Kerri Maniscalco: Hunting Prince Dracula

Na, ahhoz képest, hogy az előző értékelésemben milyen bizakodó voltam a folytatás iránt, annyira nem kötött le a második rész.
Egyszerűen untam végig az egészet. Nem kötött le sem a cselekmény, sem a karakterek, így nehezebb is kritikát megfogalmaznom róla. Igazából nagyon tucat-érzésem volt egész végig. De még így is három csillag jár az alapötletre, meg magára a könyvre, viszont a sorozatot nem valószínű, hogy folytatni fogom. Vannak sokkalta jobb könyvek a világon, és sajnos nem ér a sorozat annyit, hogy időt áldozzak rá (ennek ellenére egyszer mindenképpen újraolvasom, mert nagyon bánt, hogy nem tetszett… spoiler)

sulphic_rin>!
Kerri Maniscalco: Hunting Prince Dracula

Bár önhibámból sikerült m e g i n t lespoilereznem magamnak a gyilkos kilétét, azért rendesen tartogatott meglepetéseket a könyv.
Eddig nem nagyon szívleltem, azonban most egyszerűen levett a lábamról a romantikus szál, Cressworth egyszerűen végigkísérte a könyvet, mindezt pedig úgy, hogy egy percig nem éreztem feleslegesnek a pillanataikat, ráadásul Thomas replikáin nem tudtam nem mosolyogni olvasás közben.
Maga az iskola nagyon tetszett, az órák leírása és a tanárok is megnyertek maguknak, bár a diákok egy része úgy érzem, kissé elnagyolt lett, mintha csak azért kellett volna egy részük, hogy meglegyen A Létszám.
A nyomozás izgalmas volt, bár úgy igazán a könyv utolsó harmadában indult be, de akkor egy óriási lendülettel vetettük bele magukat az eseményekbe, csak kapkodtam a fejemet, bár szerintem, ha nem lövöm le magamnak előre a gyilkos kilétét is rájöttem volna, ki a hunyó. spoiler
Valójában a könyv nekem egy filmre hasonlított, amelyet írásba öntöttek. Ez korántsem gond, csak az elején lévő lassú tempót és belső vívódások sorait inkább csak az oldalak megtöltésének éreztem. Összességében jó olvasmány volt, és bár az első rész után úgy éreztem, nem veszem meg a negyediket, elég lesz a másodikon és a harmadikon túlesni, talán változtatok a döntésemen.

Amare>!
Kerri Maniscalco: Hunting Prince Dracula

Remek folytatás! Örülök, hogy az írónő szánt időt arra, hogy bemutassa a poszt-traumás stresszt is Audrey Rose életében és hogy hogyan küzdött ellene, hogyan igyekezett felülkerekedni rajta. Sokszor nevettem fel hngosan és nagyon élveztem, hogy ismerős terepen vagyok mind a helyszínnel, mint pedig a „gonosszal”. Külön rátett az élményre, hogy már volt szerencsém meglátogatni „Drakula várát” és az épület már akkor is mély nyomott hagyott bennem. A galamboncskáim kapcsolata is szépen alakul, alig várom, hogy tovább kísérhessem őket kalandjaikon.

Dorotyka>!
Kerri Maniscalco: Hunting Prince Dracula

A „Stalking Jack The Ripper”-t imádtam, és akkor itt jön az a hírhedt de. Szóval de itt szerintem a románc meg a hullák furcsa állapota mentette meg a könyvet, ami elszomorító számomra, hiszen az első fejezet óta egy gyilkost keresünk. Először is én teljesen megértem, hogy az írói szabadságnak teret kell engedni különben nehéz sztorit kikanyarítani, de amikor egy konkrét területet egy másik országhoz csatolnak, az már a történelem ignorálása.
Drága Maniscalco! Erdély a 19. század végén nem Romániához tartozik!!!
Ez olyan mértékekig zavart, hogy az, hogy már a könyv negyedénél tudtam ki a gyilkos, mellékesnek tűnt.

Nymeria96>!

“Losing a loved one is one of the most horrid things a person can endure.”

Kapcsolódó szócikkek: Audrey Rose Wadsworth

Nymeria96>!

“You are, and have always been, my equal.”

[névtelen]>!

“Uh-uh-uh,” he sang. “This is called a surprise, Wadsworth. Go on about your business and leave me to it. You know I wouldn’t scorn you for entering my bedroom. Being as I’m such a scoundrel.”
I moved closer to where he stood, eyes narrowed. “You broke into my chambers. Now you want me to leave you alone to do whatever manner of mischief you’re up to? Doesn’t seem very logical.”
“Hmm. I do see your point.”

Chapter Twenty-Nine: Glimpses of Black Ribbon

Kapcsolódó szócikkek: Audrey Rose Wadsworth · Thomas Cresswell
Nymeria96>!

“Catch me if I fall, all right?”

Kapcsolódó szócikkek: Audrey Rose Wadsworth · Thomas Cresswell
Nymeria96>!

“For there are no limits to the stars; their numbers are infinite. Which is precisely why I measure my love for you by them. An amount too boundless to count.”

Nymeria96>!

I’d overcome death, and destruction, and heartache, and would not let any of those dark times define me. I was the rose with thorns my mother knew me to be.

Kapcsolódó szócikkek: Audrey Rose Wadsworth

Stalking Jack the Ripper sorozat · Összehasonlítás