Capturing ​the Devil (Stalking Jack the Ripper 4.) 16 csillagozás

Kerri Maniscalco: Capturing the Devil Kerri Maniscalco: Capturing the Devil Kerri Maniscalco: Capturing the Devil

In ​the shocking finale to the bestselling series that began with Stalking Jack the Ripper, Audrey Rose and Thomas are on the hunt for the depraved, elusive killer known as the White City Devil. A deadly game of cat-and-mouse has them fighting to stay one step ahead of the brilliant serial killer—or see their fateful romance cut short by unspeakable tragedy.

Audrey Rose Wadsworth and Thomas Cresswell have landed in America, a bold, brash land unlike the genteel streets of London they knew. But like London, the city of Chicago hides its dark secrets well. When the two attend the spectacular World's Fair, they find the once-in-a-lifetime event tainted with reports of missing people and unsolved murders.

Determined to help, Audrey Rose and Thomas begin their investigations, only to find themselves facing a serial killer unlike any they've heard of before. Identifying him is one thing, but capturing him—and getting dangerously lost in the infamous Murder Hotel he… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

Little, Brown Books, New York, 2020
Blackstone, Ashland, Oregon, 2019
ISBN: 9781549100253 · Felolvasta: Nicola Barber

Thomas Cresswell · Audrey Rose Wadsworth

felícia97>!
Kerri Maniscalco: Capturing the Devil

Nehéz elhinni,hogy eljött ez a pillanat is, hogy most Audrey Rose és Thomas utolsó és nagyszabású kalandjáról írom-e sorokat. Azok után ahány hullámvölgyet sikerült megélnem a négy rész alatt,kiemelten az utolsó két kötetben azt se tudom hol kezdjem.Egy biztos: Kerri Maniscalco csupa meglepetés volt,néha kevésbé jó,néha egészen nagyszerű,vagy csak szimplán kiszámíthatatlan. A sorozat harmadik kötetének elolvasása után egyértelműen ambivalens,és sok negatív élménnyel távoztam,nem tudva hogy mi vár rám azok után, hogy az első két rész teljesen magával ragadott,a harmadik viszont a remek nyomozás ellenére is megingatott.Hatalmas meglepetés volt ugyanakkor ,hogy a sorozat rövid novellája mégis kezdett újra visszahozni a szakadék széléről,rávilágítva azokra a dolgokra amiket nem akartam korábban megérteni és elfogadni,és magam is alig hiszem el, de a lezáró kötetnek végül sikerült eltörölnie belőlem minden kétséget amit eddig cipeltem,és rájöttem botlás ide vagy oda megérte kitartanom a történet mellett.Az írónő annyi megpróbáltatás után se hagyta cserben a hőseinket,de egy kis részem úgy érzi,hogy magát a sorozatot mégis.Hogy miért? Az első három rész olyan erőteljesen koncentrált a nyomozásokra,egy olyan különleges atmoszférát teremtve ahol,a romantika vagy a szereplők személyes életéből mindig csak épphogy kapunk morzsákat szinte az őrültbe kergetve minket olvasókat,hogy most jöjjön a teljes döbbenet mikor ez az arány szinte a visszájára fordult.Az utolsó 40%-ig a nyomozásunk csak van a levegőben,és bár az írónő az szerzői megjegyzése alapján pontosan így tervezett mindent,olyan meglepetés volt ez,amin sokáig nem tudtam napi rendre térni.Mint ha a sok eddig vágyott momentumot a főszereplőinkkel mind itt kaptuk volna meg, a nyomozás pedig teljesen a háttérbe került.Sokkal inkább volt ez a befejezés egy izgalmas történelmi romantikus,mint detektív regény,még akkor is ha a lezárásba azért sikerült is komolyabban odacsempészni azt részt is.A romantikus énem persze boldog volt,arra én sosem tudok nemet mondani,hiába beszélünk gyilkossági sztoriról,így engem nem vitt annyira földre ez a felállás,mint annyi más olvasót,akik kimondottan a nyomozásért olvasták,még úgy se hogy nagyon meglepett. A cselekményről beszélni itt az utolsó kötetben már igen nehéz,hiszen nagyon sok minden összefügg,így azon túl hogy most Amerikát járjuk be sok mindent nem mondhatok,de aki nem hagyja magát eltántorítani az úgy is megismerheti saját kézből az utolsó felvonást is a hőseinkkel. Hihetetlen egyébként,hogy bár a nyomozás sokáig nem volt elég hangsúlyos az egyik legnagyobb meglepetést mégis az okozta.Ha más is úgy érezte,hogy az első kötet ügyének lezárása valahogy nem stimmelt,hogy túl sok megválaszolatlan kérdés maradt,akkor nagyon jól éreztétek! Annyira kellet volna sejtenem,hogy a félrevezető konklúziók nem véletlenek,most viszont végre összeérnek a szálak,bekapcsolva a kezdeteket is a nagy fináléba.Nagyon jó ötlet volt ez az írónőtől,és ez a csavar, meg ahogy a könyv végén eljön a szembenézés és az igazság ideje,majdhogynem kárpótolt mindenért.Jó igaz,már az elején sejtettem kit is üldözünk,de az adta az izgalmat hogy nem tudjuk ki ez az ember valójában és azt sem, hogy hogyan illik a képbe és mi motiválta.Mondjuk ez utóbbit annyira nem sikerült kifejteni,hiányzott egy komolyabb háttér,hogy miért lett az aki,de maga a személye és a hozzá kötődő valós történelmi vonatkozás miatt,hajlandó vagyok ezen átsiklani.És akkor térjünk át a szereplőkre.Komolyan el se hiszem,hogy ezt mondom,de Audrey Rose végre összeszedte magát és olyan felelősségteljes,erős és őszinte viselkedést mutatott,amit az első két kötet alapján vártam is tőle.Megdöbbentő volt,hogy többségében mennyire megfelelően viselkedett,így itt sikerült végre megbocsájtanom neki azt a kilengést a harmadik részben.Amiért ott annyira haragudtam,most végre megértettem.A kérdés sosem az volt,hogy kit válasszon,hanem hogy milyen életet akar magának,szóval emelem kalapom és belátom hogy magam is tévedtem.Thomas még mindig a szívem csücske,de nem gondoltam, hogy az eddigiek után lehet ezt még fokozni,de hát ő már csak ilyen. :D Az a mélyen érző lelke amit csak Audrey-nak tartogat szerelembe ejtett engem is nem kétséges. Ritka amikor a hősnő az, aki kemény és sokszor elérhetetlen egy történetben,és a férfi az aki gyakorta érzelmesebb de itt remekül működött ez a felállás és dinamika közöttük.Humor,érzelmek,nehéz döntések minden volt itt, én pedig csak még jobban megszerettem kettejüket.Rengeteg romantikus jelenetet kapunk amire nem számítottam,így csüngtem minden egyes pillanatukon és azt éreztem hogy előre hozták a karácsonyt. :D Gyanítom ezért is tudok lágyszívűbb lenni a hibákkal szemben,mert ezt az aspektusát annyira imádtam a történetnek.Azért az a csúnya fordulat a könyv közepén meglepett,még ha a jelek már utaltak is rá hogy baj lesz.Szurkoltam hogy ne csak a gyilkosságot, de ezt is sikerüljön megoldani.Imádtam a sok családi jelenetet,mert annyira esedékes volt már,hogy összegyűljön egy helyre mindenki.Jonathan nagybácsi,Liza,Audrey apja,Amelia néni,Daciana és végül a sokszor emlegetett tökös nagyi, aki végre felbukkan mind hiányozni fognak,mert hőseinkkel együtt ők is a szívemhez nőttek.Mit is mondhatnék még? Hiába volt kiszámítható,hiába voltak hibái,hiába tudtam volna néha falra mászni,mégis minden hullámvölgyet megért,hogy megismerhettem Audrey Rose és Thomas különleges és szeretni való párosát, és hogy végig kísérhettem őket a kalandjaikon.Nem volt minden tökéletes,de hát az életben mi az? Néha meg kell tanulni túllépni apróságokon,hogy egészben nézve szerethessünk valamit,márpedig minden ellenére én nagyon szerettem ezt a történetet.Jobb befejezést nem is kérhettem volna,talán csak egy kis bepillantást a távoli jövőre,de talán egyszer arról is ír egy rövid novellát az írónő. :) Audrey Rose és Thomas a megállíthatatlan nyomozó párosom bekerültek a kedvenceim közé,és végül úgy döntöttem hogy megadom az 5 csillagot,mert nem tagadhatom le, hogy annak ellenére is tetszett a történet, hogy nem pont ilyen záró kötetre számítottam.

Ui: A borítók még mindig meseszépek,és imádom,hogy mindegyiken vannak utalások az adott rész történetére vonatkozóan.

Beatrice8>!
Kerri Maniscalco: Capturing the Devil

Ahhoz képest mennyire vártam már, hogy megjelenjen elég sokáig ült a polcomon, de csak sort kerítettem rá. Reméltem, hogy végre kapok egy részt, amire könnyű szívvel megadhatom az öt csillagot és bár volt, hogy úgy tűnt nem fog sikerülni, de végül nem csalódtam.
Az eleje nagyon tetszett. Kicsit féltem, hogy mikor üt be a krach, de úgy tűnt nem lesz és már pont megnyugodtam, amikor a lehető legklisésebb helyen beszambázott. Haragudtam. Tudtam, hogy nyilván meg lesz oldva, de sikerült elhitetnie velem, hogy nem lesz, tehát jól meg volt írva, azt nem vitatom. Viszont pont azért, mert biztos voltam a végkifejletben, lázongtam, hogy komolyan muszáj volt-e behozni ezt a bonyodalmat? Tényleg kellett bele? Mert szerintem nem. A végül nem lett komoly baj belőle, nem is szenvedtek vele sokáig, tehát most már nem haragszom miatta, egyszerűen csak totálisan feleslegesnek érzem. Volt egy sorozatgyilkos. Szerintem ez elég probléma egy könyvre, igazán nem kellett volna még a romantikus szálat is bolygatni, azt megtették eleget az előző részekben. Ráadásul erre semmi nem utalt és igazából következménye sincs. Jó, mindegy, hagyom már.
Ennek ellenére is imádtam. Thomas és Audrey Rose fantasztikusak együtt, imádom őket! Thomas olyan (készüljetek a gyerekes fordulatra) szépeket tud mondani! :D De tényleg igaz, olyan romantikus! Nagyon örültem, hogy az előző részek egy-egy jelenete után végre kaptam több romantikus jelenetet, ez kellett nekem.
A nyomozás olyan volt mint eddig, voltak helyenként izgalmas részek is. Kicsit kevésbé volt vére, bár az utolsó pár jelenet valamennyit azért pótolt a többiből hiányzó vérből. A gyilkos kilétére egy kicsit hamarabb rájöttem, de nem sokkal, pont jó volt.
Audrey Rose főhősnőnek is szuper, örülök, hogy nem kellett csalódnom benne, nem hiába vettem fel az első rész után a kedvenc főhősnőim listára.
Az írásstílus szép. Tetszett, hogy ilyen nagy hangsúlyt fektet az egyenlőségre és a saját hibáink elfogadására.
A borítók közül nekem a világosabb van meg, gyönyörű!
Van benne valami egyedi. Talán a vér és a cukormáz érdekes elegye teszi… :D
Imádtam! Szerintem ez lett a legjobb rész a sorozatból, de én szinte mindig az utolsó részt szeretem, mert szépen lezárulnak a szálak illetve itt kaptam végre elég romantikát, szóval nem mondom, hogy mindenkinek ez lesz a kedvenc része.

tamaa_ra>!
Kerri Maniscalco: Capturing the Devil

Nekem hogy őszinte legyek az előző három rész jobban elnyerte a tetszésemet. Valahogy nekem nem volt annyira izgalmas a nyomozás most, amit sajnálok. Ami szintén kicsit sok volt, az a spoiler
Összességében nem volt rossz lezárás, de kiemelkedő sem.

DianaK>!
Kerri Maniscalco: Capturing the Devil

A sorozat befejező része. Elég alacsony moly értékelése van, de szerintem nem volt ez annyira rossz. Nekem jobban tetszett, mint az előző rész. Itt legalább megértettem Audrey Rose-t és a döntéseit.
A nyomozás része, szerintem, érdekes volt, fikció és igazi tény keverése. Thomast továbbra is imádom.

koviki2>!
Kerri Maniscalco: Capturing the Devil

Nem értem az alacsony pontszámot. Jó, nem tökéletes és a szöveges értékelések között is vannak gondolatok, amikkel egyetértek (túl sok leírás, a „háromszög” túl drámai), de azért vannak bőven rosszabb könyvek magasabb százalékon.

A lényeg: nekem tetszett, a hibái ellénére. Izgalmas volt, kicsit sötét volt, de nem túlságosan. A szereplők pedig ebben a részben is nagyon a szívemhez nőttek. Thomas különösen, de Audrey Rose és Liza is nagyon jó női karakterek. A romantikus szál pedig továbbra is az egyik kedvencem. Hiányozni fog ez a sorozat.

Lili_Nagy_5>!
Kerri Maniscalco: Capturing the Devil

Az elején szorongtam, dühös és boldog voltam szerencsére utána már csak boldog. A könyv most sem okoz csalódást a nyomozással kapcsolatba. Egyszerre sírok és nevetek mert befejeztem ezt a csodás sorozatot- a harmadik részt kivéve.

Nymeria96>!

He repeated my name across my skin like an incantation, his tone as reverent as those praising gods.

Nymeria96>!

He brushed his thumb over my lower lip, his voice smooth and alluring in the dim light. “If the world thinks we’re heading straight to hell, we might as well enjoy the journey there. I’d much rather dance with the devil than sing with angels. Wouldn’t you?”

Kapcsolódó szócikkek: Thomas Cresswell
Nymeria96>!

“Who are you?” I asked, only half-jesting.
He stopped walking.
“I am the man who will love you unto forever.”

Nymeria96>!

“At some point, we’re all someone’s hero and another’s villain.

Nymeria96>!

“Beyond life, beyond death. My love for thee is eternal.”

Kapcsolódó szócikkek: Thomas Cresswell
Nymeria96>!

“It’s always been you for me, even when I didn’t know who I was anymore. It will always be you. You are my heart. No one can take it.”

Nymeria96>!

I smoothed hair away from his brow in loving strokes and silently plotted murder.

Kapcsolódó szócikkek: Audrey Rose Wadsworth
Nymeria96>!

“You’re free to ornament your body however you’d like. No permission needed.”
“Truthfully, I thought it’d be a good reason for you to take my shirt off.”
I grinned. Thomas enjoyed saying shocking things to gauge my response. There was no reason I couldn’t match him in that area. “Your deductions might not be as sharp as you think if you believe I lack motivation, Cresswell.”
His jaw practically hit the floor. Immensely satisfied, I bent my head, kissing the inked area above his heart. With or without the rose tattoo as a permanent marking, Thomas Cresswell was mine. When a small gasp escaped him, I covered his mouth with my own, claiming him fully.

Nymeria96>!

“You’re not going to enjoy my thoughts.”
“On the contrary, I find them quite alluring. Especially when they’re untoward.”

Nymeria96>!

He took hold of one ribbon, slowly pulling it free. I wasn't sure what he was distracting me from. Perhaps we were both tired of fighting against our wicked hearts.

Stalking Jack the Ripper sorozat · Összehasonlítás