Kernya Róza (szerk.)

Az ​anyanyelvi nevelés módszerei 5 csillagozás

Általános iskola 1-4. osztály
Kernya Róza (szerk.): Az anyanyelvi nevelés módszerei Kernya Róza (szerk.): Az anyanyelvi nevelés módszerei

Minden tanító, ill. leendő tanító számára alapmű. Tartalmaz óravázlatokat, pedagógiai ötleteket, kreatív megoldásokat. Kiadtak már rengeteg ehhez hasonló kézikönyvet, de ez egy olyan mű, melyhez időről időre mindig érdemes visszatérni mindazoknak, akik az anyanyelvi oktatásban bármilyen formában részt vállalnak.

Trezor, Budapest, 2016
Trezor, BUdapest, 2008
Trezor, Budapest, 2006

Pennmenelien P>!
Kernya Róza (szerk.): Az anyanyelvi nevelés módszerei

Ahogy a fejléc is mondja, „minden tanító, ill. leendő tanító számára alapmű”. Nos, ez valóban így van, vagy így kellene lennie, bár gyógypedagógus hallgatóként nem találkoztam vele (habár mi is tanítunk 1-4. vagy 1-6. osztályokat, szakiránytól függően, persze ez lehet az én hibám).
Tényleg remek könyv, ami még ma is használható alapkönyv, ha az ember hozzáveszi a friss törvényeket, NAT-ot, kerettanterveket stb (könyv kiadásakor még csak készült a NAT). Az olvasás-írás alapjaitól indulva jutunk el a szövegértő olvasás fejlesztéséig és fogalmazások írásáig, amelyek részletesen, logikusan vannak leírva, így nagy segítség. Nekem különösen nagy segítség volt, hogy az egyes betűelemeket hogyan hívják, hogyan kell leírni őket, majd így a betűket is. Kár, hogy már nem adják ki és gyakorlatilag vadászni kell rá, pedig egy frissített, újra-kiadást is megérne szerintem!
Ami még nagy öröm volt számomra, hogy a sokat bírált Tolnai-módszert – amely szerint én is tanultam – sokat dicséri, mert jó alapot ad a gyerekeknek (összeolvasás, szótagolás, hangok-betűk tanítása+szóképek logikus kapcsolata).