Sziklaszilárd ​önbecsülés 60 csillagozás

Kerner Tibor: Sziklaszilárd önbecsülés Kerner Tibor: Sziklaszilárd önbecsülés

Szeretnél magabiztosabbá válni? Ez a könyv Neked szól! Felmérések szerint a magyarok harmada kilátástalannak látja a jövőt és csendes reménytelenségben éli életét. A probléma az önbizalomhiány. Ez a történetekkel és példákkal gazdagon illusztrált gyakorlati útmutató megtanítja Neked a pozitív gondolkodás művészetét. Ha elsajátítod a könyvben leírtakat, megtanulsz hinni és bízni önmagadban.

Mit ad Neked a Sziklaszilárd Önbecsülés?
– Önbizalommal teli, egészséges énképet tudsz kialakítani.
– Hozzáállásodat az élet viharai között mindig képes leszel pozitívan és optimistán tartani.
– Megtanulod a gyakorlatban alkalmazni a 21. század sikerkulcsát, az érzelmi intelligenciát.
– Elsajátítod a célok kitűzésének mesterfogásait, és általuk gyorsabban fogod elérni álmaidat.
– Önmagad maradéktalan elfogadásán keresztül értékesebb, teljesebb emberi kapcsolatokat tudsz kialakítani.
– Sikeresebb, eredményesebb és boldogabb emberré válsz.

Bagolyvár, Budapest, 2011

Kerner Tibor: Sziklaszilárd önbecsülés

Kerner Tibor: Sziklaszilárd önbecsülés Hogyan építhetsz megingathatatlan önbizalmat mentális állóképességed fejlesztésével

Vannak könyvek, amik a semmiből, vagy olyan meglepő helyekről ugranak ránk, ahonnan nem is számítunk rájuk. Egy általam nem túlságosan kedvelt, ám szakmailag nagyra tartott embertől kaptam a fülest, hogy egy hírlevélre feliratkozva milyen jó kis olvasmányra tehetünk szert spoiler.

Azt kell mondjam, ez a kis motivációs eszmefuttatás meglepően jól esett, még akkor is, ha a végére kicsit sok is lett a jóból, nekem nagy dózisban egyszerűen irritatív az ilyen hurráoptimista hozzáállás, pedig tényleg lehet benne valami, az ördögbe is.

Kerner Tibor számtalan irodalmi és filmes példával, lényegretörő és végtelenül földhözragadt érveléssel próbálja az olvasót a helyes önbecsülés felé, a pesszimizmusban dagonyázásból kifelé terelgetni. Fogalmam sincs, ki lehet ez az ember, de néha olyan mondatai voltak, hogy elismerően csettintgettem, korrekt iparosmunka ez, minden a helyén volt, még úgy is élvezet volt olvasni, hogy sok dolgot már azért hallottam máshol. Itt viszont jót tett a könyvnek, hogy magyar ember írta, emiatt pedig magyar példákkal, a mi portánkon fellelhető tényleges történelmi eseményekkel illusztrálta a tanulságokat.

Azért Schmitt Pál, mint motivációs példakép emlegetéskor kicsit fészkelődtem, de említését betudom annak, hogy a könyv csupán egy évvel a doktorandusz címe körüli botrányt megelőzően íródott. Egy újrakiadáskor már bizonyára kihúznák a szövegből.

Gorkie P>!
Kerner Tibor: Sziklaszilárd önbecsülés

Nagyon érdekes könyv volt ez. Bár valószínűleg, nem fogom megcsinálni a feladatokat, érdemes volt elolvasni. Felnyitja az ember szemét, hogy alapvetően a gondolkodásmód, a pozitív vagy éppen negatív hozzáállás mennyit számít az életben. Ezek pedig végső soron rajtunk múlnak. Bármikor változtathatunk rajtuk, csak elhatározás és kitartás kérdése.
Ami még tetszett benne, az az, hogy akaratlanul is ráragadnak az olvasóra a pozitív érzések, gondolatok.
Egyszer mindenképp érdemes elolvasni, de akár többször is fellapozható, ha éppen szükségét érezzük egy kis érzelmi lökéshez.

gazibla IP>!
Kerner Tibor: Sziklaszilárd önbecsülés

Segít feltérképezni a hiányosságainkat és rámutat, miért tartunk ott ahol vagyunk. Aztán a tanácsokkal megpróbál jobbá tenni minket. Nekem bejött. Úgy érzem sokat adott ez a könyv. :)

julcseee P>!
Kerner Tibor: Sziklaszilárd önbecsülés

Ez most nagyon kellett nekem! Ez a könyv egy útravaló, egy sétapálca, amivel végigjárhatod a saját utadat. Mindenkinek ajánlom!!
Nem biztos hogy eljutottam volna valaha ehhez a könyvhöz, úgyhogy innen is köszönöm @explorerdora-nak hogy elolvashattam :)
Biztosan újraolvasós.

Petra027>!
Kerner Tibor: Sziklaszilárd önbecsülés

Egyéb munkásságát nem ismerem a szerzőnek, ez volt az első könyve, amit olvastam tőle. Engem megnyert. Nagyon jó levezeti és összefoglalja az önbecsülésről és az önértékelésről a legfőbb tudnivalókat. Miért nincsen? Hogyan jutunk hozzá? Hogyan tartsuk fenn? Tömir, kompkat. Ismeretekben gazdag könyvecske. Ajánlom a téma irámt érdeklődő olvasóknak.

clyme >!
Kerner Tibor: Sziklaszilárd önbecsülés

Az eddig olvasott önsegítő könyvek egy lapon nem is említhetőek vele. Nem szakzsargonokra és klisékre épít, hanem a hétköznapokból és érdekes tényekből merít példákat. Az biztos, hogy mélyen elgondolkodtat a saját és a környezetünk viselkedésén.

Terezia_Gondon>!
Kerner Tibor: Sziklaszilárd önbecsülés

Hasznos olvasmány mindenkinek, aki hajlamos arra, hogy pesszimistán lássa a dolgokat. Engem több fejezet is elgondolkodtatott és azt hiszem, hogy többször is elő fogom még venni ezt a könyvet. A végén teszteket is találunk, amelyekkel felmérhetjük, hogy hogyan áll az önbecsülésünk és a stressz-szintünk. Számos gyakorlati tanácsot kapunk, hogyan tudjuk „építeni magunkat” a mindennapokban. Minden fejezetet egy-egy találó idézettel vezet be a szerző, és ezek bizony sok esetben fején találják a szöget. A részletes irodalomjegyzék a mű végén segítségünkre lehet, ha a témában még jobban szeretnénk elmélyülni. Bár a pozitív gondolkodás ezoterikus hókuszpókusznak hangzik sokaknak, azt hiszem, hogy ez a könyv nagyon is racionálisan világít rá arra, hogy gondolataink hogyan befolyásolhatják az életünket. Nagyon tetszett, ahogyan az úgynevezett nehéz embereket csoportosította és módszereket javasolt a kezelésükre. Ismerteti a Gardner-féle hét intelligenciatípust is, ami felkeltette az érdeklődésemet. Egy szó mint száz: én biztosan többször fogom még elővenni, csak szereznem kell egy saját példányt, mert az olvasott, könyvtári volt.

roganedina>!
Kerner Tibor: Sziklaszilárd önbecsülés

Összességében jó ki könyv volt, tele hasznos tanácsokkal. Egyszer-kétszer mindenképpen célszerű az embernek kézbe venni. Világmegváltást megint csak nem ettől a könyvtől kell várni – sokkal inkább magunktól, azt hiszem! :)

gigi777>!
Kerner Tibor: Sziklaszilárd önbecsülés

Fantasztikus könyv. Nagyon sok hasonló témájú olvasmányon vagyok már túl, de ez valamennyit kenterbe veri. Fontos, hogy az egyes lépéseket az ember végrehajtsa, s akkor lesz igazán hasznos az a tartalom, amit az író papírra vetett.

GabrielVaraljay>!
Kerner Tibor: Sziklaszilárd önbecsülés

Életem egyik legjobb könyve… ráadásul nem egy amerikai fordítás, hanem magyar szerzőtől.

TiaRengia I>!

Egy nemzet himnusza a művészet eszközeivel fogalmazza meg azt az értékrendet, amellyel a nemzet polgárai azonosulni tudnak. A magyar Himnusz, melyet 1823-ban írt Kölcsey Ferenc és 1844-ben zenésített meg Erkel Ferenc, a 9. legrégebbi nemzeti himnusz a világon és legszebb is a maga nemében.
A magyar pesszimizmus gyökerei azonban már a Himnuszban megtalálhatók. Szövegét megvizsgálva érdekes következtetésekre juthatunk, különösen akkor, ha sorait összehasonlítjuk más országok himnuszainak kulcsmondataival. Néhány jellemző példa nemzeti himnuszokból:

• Egyesült Államok
„Ez a csillagokkal borított lobogó győztesen fog lobogni a szabadság országa és a bátrak hona fölött.”

• Ausztria
„Bátran az új korban, szabadon és hittel megyünk előre!”

• Franciaország
„Előre ország népe, harcra, ma diadal vár, hív hazánk!”

• Németország
„Németország, Németország, mindenek felett!”

• Svédország
„Isten oldalán harcolok hazámért és otthonomért!”

• Írország
„Esküszünk, szabad lesz a mi ősi hazánk, soha többé nem lesz szolgája a zsarnoknak!”

• Magyarország
„Balsors, akit régen tép.”
„Vert hadunk csonthalmain győzedelmi ének.”
„Vérözön lábainál, s lángtenger felette.”
„Kínzó rabság könnye hull árvánk hő szeméből.”
„Megbűnhődte már e nép a múltat, s jövendőt.”

Himnuszunk megadja a kulcsot nemzeti karakterünkhöz. Mi, magyarok, a többi nemzettel ellentétben
• a múltból a rosszra emlékezünk,
• a jelent sötét színben látjuk és
• a megoldást nem magunktól várjuk, hanem másoktól: egy igazságos királytól, a politikai ízlésünknek megfelelő kormánytól, vagy egyenesen a Jóistentől.
Az igazi probléma az önbizalomhiány. Lecserélni azonban nem a Himnuszt kell, hanem saját hozzáállásunk.

Kapcsolódó szócikkek: 1844 · Kölcsey Ferenc: Himnusz
TiaRengia I>!

Ne vedd magadra a visszautasítást!
A NEM nem neked szól, érzelmileg függetlenedj tőle! Ha visszautasítottak, akkor az ajánlatodra mondtak nemet. Ettől nem vagy értéktelenebb. Ő fosztotta meg magát valami jótól. Szegény feje!

Kapcsolódó szócikkek: visszautasítás
TiaRengia I>!

Rokoni kapcsolat nem jogosít fel senkit verbális támadásra. Csak azért, mert valaki közelről ismer minket, nincs joga a parttalan kritikára. Ezt az alapelvet rengetegen szem elől tévesztik.
A szülők sem kivételek. Sokan a szülő-gyerek kapcsolatot valamiféle torzult szemüvegen keresztül nézik. Gyermekünk nem a személyes tulajdonunk, hanem nagykorúságáig „megőrzésre” kaptuk őt. Az a feladatunk, hogy minél jobban felkészítsük az életre: fizikai szükségletei ellátásával, szeretettel, tudással, tanácsokkal, önbecsülés és önbizalom kiépítésével.

TiaRengia I>!

Amikor gyermekünk készen áll, útjára engedjük. Felnőtt gyereked semmivel sem tartozik neked. Te döntöttél úgy annak idején, hogy gyereket vállalsz.

TiaRengia I>!

„Hogy mire tartjuk képesnek magunkat és mire nem, annak ritkán van köze valódi képességeinkhez. Inkább azt mutatja meg, hogy mit gondolunk önmagunkról.”
Anthony Robbins

TiaRengia I>!

A reciprocitás elve kimondja, hogy az emberek lekötelezettnek érzik magukat, ha ajándékot kapnak, és nem nyugszanak, amíg viszonozni nem tudják azt. A kéregető hajléktalanok ezért adnak újságot, a Krisnások pedig könyvet vagy virágot.
Ha adsz, akkor kapni fogsz. nem feltétlen attól, akinek adtál, de valamikor, valakiktől, megsokszorozva visszajön hozzád.

TiaRengia I>!

„Semmi nem tárja fel jobban egy ember jellemét, mint az, hogy min tud nevetni.”
Johann Wolfgang von Goethe

TiaRengia I>!

A gondolatolvasó megpróbálja kitalálni a másik ember gondolatát: „biztos azért csinálta ezt, mert…”, és előáll valamilyen negatív, elképzelt okkal:
„Azért nem köszönt, mert utál.”
„Nem hozott Valentin-napra csokit, biztosan el akar hagyni.”
„Két napja nem hívott, biztos valamiért megsértődött.”
Ha ilyen gondolataid támadnak, igyekezz valami más magyarázatot találni a másik ember viselkedésére! Ha semmi nem jut az eszedbe, menj és kérdezd meg! Soha ne indulj ki abból, hogy tudod, valaki mit gondol, mert az esetek nagyobbik részében tévedni fogsz!

TiaRengia I>!

Erich Fromm a 2. világháború alatt írt egy félelmetes könyvet Menekülés a szabadság elől címmel. Ebben – a fasizmus kapcsán – azt vizsgálta, hogy miért vagyunk annyira kiszolgáltatottak a diktatúráknak.
Ijesztő dolgokat talált. A szabadság felelősséggel jár és a legtöbb ember mindent megtesz, hogy ne kelljen a felelősséget felvállalnia. A politikusok kihasználják ezt, és ingyenes dolgok osztogatásával vásárolják meg az embereket. Demokráciákban csak a szavazatát, diktatúrákban a lelkét is.

TiaRengia I>!

Ismerőseink életpályáját csak egy nagyon rövid időszakban van módunk közvetlen közelről követni. ez általában nem több mint öt év. Ha valakinek most jól megy, nem tudhatod milyen volt az élete ezelőtt; a jövőjét meg végképp nem ismered. Se te, se ő. Ne irigykedj hát és ne akarj másokra hasonlítani!