Mi ​a neveléstörténet? 0 csillagozás

A diszcíplina múltja, jelene és jövője
Kéri Katalin: Mi a neveléstörténet?

A könyv a neveléstörténetről szól; a diszciplína múltjáról, jelenéről és jövőjéről rövid összefoglalás. Mivel a neveléstörténet a művelődéstörténet (történelem) keretei között értelmezhető, a kötetben szó esik magáról a történelemről is. Foglalkozik ez a munka a neveléstörténet tárgyával, a pedagógiával való kapcsolatával, tudományrendszertani helyével, kutatásával, forrásaival és tanításának problémáival.
A diszciplína jövőjére is nagy hangsúlyt fektetett a szerző, vázolva a neveléstörténészek előtt álló feladatokat, új kihívásokat és az esedékes szemléletváltás szükségességét.
A XXI. század küszöbén valamennyi tudományág művelői rendkívüli kihívások előtt állnak. Az emberiség jövője nagyrészt azon áll, hogyan tudnak párbeszédet folytatni a jövőben különböző népek, kultúrák tagjai. A neveléstörténet és az összehasonlító pedagógia a maga szerény módján szintén hozzájárulhat más országok, más kontinensek megismeréséhez.

Falus Iván – Kelemen Elemér (szerk.): Tanulmányok a neveléstudomány köréből 2005.
Kiss Árpád – Horváth Lajos – Nagy Sándor – Szarka József (szerk.): Tanulmányok a neveléstudomány köréből 1978
Németh András: Magyar pedagógusképzés és pedagógus szakmai tudásformák I.
Vekerdy Tamás: Álmok és lidércek
Mészáros István – Németh András – Pukánszky Béla: Bevezetés a pedagógia és az iskoláztatás történetébe
Mészáros István – Németh András – Pukánszky Béla: Neveléstörténet
Vekerdy Tamás: Kicsikről nagyoknak 1.
Alice Miller: Kezdetben volt a nevelés
Pukánszky Béla: A nőnevelés évezredei