Könyv ​a differenciálásról 1 csillagozás

Máshonnan – máshogyan – együtt (Kézikönyv az 1-8. évfolyamon tanítók számára)
Kereszty Zsuzsa – Lányi Marietta: Könyv a differenciálásról

Mondhatom, ​hogy rendkívüli élvezettel – és szakmai lelkesedéssel – olvastam végig a mélyen a praxisban gyökerező és a praxisba visszavezető kéziratot. (Ez a praxisközelség sajnálatosan hiánycikk pedagógiai irodalmunkban.)
A szokatlanul széles alapozás – mely a differenciálás problémáját a mai tanítói, tanári szerepből kiindulva közelíti meg, és fontos tudnivalókat közöl a tanári mentálhigiénéről, valamint a tanári viszonyulásról gyerekekhez és szülőkhöz, multikulturális környezetben is, nemcsak kitűnően megoldott, de, mint erre ráébredünk a könyv forgatása, a technikai problémákkal való szembesülés kapcsán, nélkülözhetetlen. Ugyanígy nélkülözhetetlen a gyerek felől induló megközelítés – ki az a gyerek, akit ránk bíztak? –, melyben megismerkedünk a gyerekek közötti csoportdinamikai folyamatokkal, elemezzük saját viszonyunkat a gyerekekhez és megtapasztalhatjuk az elfogadás gyakorlatának „szakmai fogásait”.
A szerzők pontosan ismerik a mindennapok tanítói praxisának… (tovább)

>!
Műszaki, Piliscsév, 2017
312 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631647204

Várólistára tette 2

Kívánságlistára tette 3


Kiemelt értékelések

Pennmenelien P>!
Kereszty Zsuzsa – Lányi Marietta: Könyv a differenciálásról

Kereszty Zsuzsa – Lányi Marietta: Könyv a differenciálásról Máshonnan – máshogyan – együtt (Kézikönyv az 1-8. évfolyamon tanítók számára)

Pár éve részt vehettem egy oktatáson a differenciálásról, amelyet Lányi Marietta tartott és örömmel jelentem, a könyv olyan volt, mintha újra ott lettem volna. És ez egy nagyon pozitív dolog, nem egy olyan kellafrancnakatovábbképzés érzés, hanem hasznos, érdekes és kivitelezhető ötletek tárháza, amelyek megmutatják, hogy nem kell ragaszkodni az x éve ittmaradt tanítói szemlélethez, mert eltelt rengeteg idő és rengeteg minden változott, a gyerekek is. És igen, egy újabb fantasztikus rész, amely ebben a könyvben szerepet kapott: a gyerekek. Merthogy van egy csomó módszertani könyv, amely megmondja, hogy mit kell tanítani és hogyan, de arra már nem tér ki, hogy mi van akkor, ha nem megy, pedig te betartottad a tankönyv minden egyes betűjét? Na akkor jól jön ez a könyv és segít differenciálni, mert hiszek benne, hogy nem a gyereket kell a rendszerhez, tanulnivalóhoz stb. idomítani, hanem a tanulnivalót és tanítási módszereket kell a gyerekhez igazítani.


Hasonló könyvek címkék alapján

Halász Gábor: Az oktatási rendszer
Beke Kata: Jelentés a kontraszelekcióról
Zászkaliczky Péter (szerk.): A társadalmi és az iskolai integráció feltételrendszere és korlátai
Cserhalmi Zsuzsa: Amit az irodalomtanításról tudni kellene…
Ken Robinson – Lou Aronica: Kreatív iskolák
Gary B. Mesibov: Az autizmus spektrum zavarok TEACCH szemléletű megközelítése
Szabó Szilvia: Látogatás a tudás birodalmába 2. – Kalandpark
Nicholas Tate: Konzervatív iskola
Nagyezsda Konsztantyinovna Krupszkaja: N. K. Krupszkája válogatott pedagógiai tanulmányai
Nagyezsda Konsztantyinovna Krupszkaja: Az iskolai önkormányzatról