Csücsök, ​avagy a nagy pudinghajsza 12 csillagozás

Keresztesi József: Csücsök, avagy a nagy pudinghajsza

Nagy a bánat Sütiországban, mióta Vérpuding elrabolta a királylányt. Hiába jönnek a lovagok: a bősz Barátfüle, a marcona Vadalmatorta és a többiek, egyikük sem tudja kiszabadítani a szépséges Csokisminyont. Nem segíthet itt más, csak Csücsök, a Hős Kiflivég, János vitéz és Muhi Andris méltó utóda a királylánymentő üzletágban.

Móra, Budapest, 2018
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634860426 · Illusztrálta: Horváth Ildi

blueisthenewpink SP
Keresztesi József: Csücsök, avagy a nagy pudinghajsza

Amikor megláttam, hogy verses mese, rögtön tikkelni kezdtem kicsit, olyan könnyű azt elrontani. Nem mondom, hogy egyszer sem döccent vagy nem volt indokolatlanul sokszor használva valamely kifejezés (sehogy sem akar most eszembe jutni, és már sajnos nincs nálam a könyv), de a lényeg, hogy ez bizony jól sikerült. Leginkább Varró Dani szellemes, gördülékeny verselését juttatta eszembe, és lám, tőle az ajánlás a hátsó borítón. A Vérpudingra reflexből azt hittem, félrefordítás, aztán rájöttem, hogy nem. A történet izgalmas volt és ötletes, a verselés szinte tökéletes. Kellemes meglepetés.

meseanyu MP
Keresztesi József: Csücsök, avagy a nagy pudinghajsza

Ez megint az a helyzet, hogy igazán semmi rosszat nem tudok mondani róla: jó az alapötlet, roppant szimpatikus a főszereplő, néha kissé szokatlanok, de mindenképpen rendben vannak a rímek, szépek az illusztrációk. Csak nekem valahogy nem jönnek be ezek a jövünk-megyünk-kalandozunk történetek, elunom legtöbbször igen hamar őket. Már a Maszatheggyel sem tudtam mit kezdeni, ez meg arra emlékeztetett, úgyhogy aki azt szerette, ezt is kedvelni fogja.

Hintafa P
Keresztesi József: Csücsök, avagy a nagy pudinghajsza

Diétázóknak persze felér egy verbális gyötrelemmel a sok ínycsiklandó sütemény grasszálása, mindenki másnak viszont nagyon vidám szórakozást nyújt a szöveg.
Ennyi szénhidrátot végigkövetni sem kis dolog és helyenként a történet kapcsán is ez volt a benyomásom. A ‘hogyan’ sokkal nagyobb hangsúlyt kapott a ‘mit’-nél. Jónéhány kitérővel, kiszólással tarkított mese ez. A rövid mellékvágányok elvonják az események fő sodrától a figyelmet lényegtelen, ámde érdekes, netán muris részletekkel gazdagodtak Csücsök kalandjai. Ez a gyakorlat engem nem zavart, de azt T-n is láttam, hogy ilyenkor kissé elvesztette a fókuszt, persze hamar visszarázódott. Keresztesi játékos, rímséges bravúrjai pedig nagyon élvezetes perceket okoztak. Felolvasni kellemes kihívás és öröm volt, ahogy csűri-csavarja, cifrázza a mondandóját. Üdítő, meglepő és szórakoztató szópárosításai, fordulatai a vércukrunkat megkímélték, de a hangulatunkat nem. Így kell diétásan jókedvre hangolni az olvasókat.
Bővebben: https://hintafa.blog.hu/2018/10/16/konyvekkel_az_oszbe

Honey_Fly P
Keresztesi József: Csücsök, avagy a nagy pudinghajsza

Felolvasás közben már nyugdíjba vonult, aranykezű, szeretett fogorvosom, Szarka István lebegett a szemem előtt. Kezelés előtt előszeretettel Byront vagy Shelley-t szavalva teljes átéléssel, lobogó ősz sörénnyel ide-oda galoppozott a rendelőben spoiler. Na, hát kb. így olvastam én is ezt a hőskölteményt. Settenkedve, evezve, kardot rántva. A szereplők legyenek bár kissé bizarrok, a történet gördülékeny, izgalmas és néha nagyon vicces szófordulatokat használ. Az ötévesnek is tetszett. Nagyon izgult, ő sem tudta a fenekén ülve végighallgatni a sztorit. Lehet, hogy nem este 7-kor kellett volna nekilátni, most kicsit mindketten fel vagyunk pörögve. De ilyen lazán élünk, holnap 15 perccel tovább henyélünk!

dianna76 P
Keresztesi József: Csücsök, avagy a nagy pudinghajsza

Megint felveszem az ünneprontó szerepét. Ellenben az eddigi értékelőkkel, én nem tudok ömlengeni erről a verses meséről, mert nem tudtam szeretni. Sőt, az elején még olvasatlanul félrerakósnak éreztem, de végül átlépve a holtpontot, sikerült felvennem a történet fonalát. Maga a cselekményszál – mely népmesés, kalandos – tetszett, csak a tálalás nem. Nem tudtam ráhangolódni a szereplők mibenlétére. Furcsa volt, na! Azért hatalmas dícséret a szerzőnek a rímfaragásért!
Kedvenc szereplőm az egér lett, de csak azért, mert marcipánból volt. Azt pedig, hogy nem létező dolog a csokis sajt, megcáfolnám! Az én gyermekkoromban gyártottak egy un. mesesajtot, ami csoki ízesítésű volt. Elég extrém, mit ne mondjak!
Az illusztrációk tetszettek, de csínján adagolták! Kár!

Móra, Budapest, 2018
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634860426 · Illusztrálta: Horváth Ildi
Boglárka_Madar P
Keresztesi József: Csücsök, avagy a nagy pudinghajsza

Most én is a picit fanyalgók táborát erősíteném, sajnos nekem sem okzott maradandó élményt a könyv és nehezen tudtam megszokni a szereplőket is . @dianna76-hoz hasonlóan az elején megfordult a fejemben hogy hagyom a csudába… aztán valahogy csak kialakult, és még érdekelni is kezdett, de mint ahogy @meseanyu, én is sokszor azon kaptam magam hogy elkalandozott a figyelmem. Ezt meg annyira nem szeretem… Egy jó könyv bármikor le tud kötni, és nem hagyja elkalandozni a gondolataim, spoiler
Pedig alapvetően nem rossz könyv, aranyos a történet, a rímekkel sincs gond, végülis az illusztrációk is jópofák, de nekem akkor se volt igazán átütő.

atalant I
Keresztesi József: Csücsök, avagy a nagy pudinghajsza

Azt kell mondjam, hogy ez a könyv méltánytalanul kevés figyelmet kapott. Pedig tökéletes szórakozás lehet gyereknek és felnőttnek egyaránt, és nem üli meg a gyomrot sem. Egy-egy helyen talán kicsit terjengősre sikeredett, de a rímek többnyire a helyükön voltak. A süti-világ kidolgozottsága, a poénok és a színes-szagos ötletkavalkád pedig egytől egyig olyan, ízletes elem a tányéron, ami nekem bejön.

Juci P
Keresztesi József: Csücsök, avagy a nagy pudinghajsza

Keresztesinek az előző gyerekverses kötete is nagyon bejött, ez is tetszett, szóval bérletes olvasó leszek szerintem :) Szeretem az intelligens hülyeséget humorral, és ez az. Ráadásul földim, legalábbis Gyöngyösön nőtt fel :)

Driz P
Keresztesi József: Csücsök, avagy a nagy pudinghajsza

Hát nem bírtam tovább. Próbáltam szeretni és a rímek is nagyszerűek és lendületesek,….de elkalandoztam az olvasása közben. Nem tudta lekötni a figyelmemet.

dtk8 P

Emlékszel-é a régi háza,
Öreg dadádra, Pavlovára?
Karjára vett, sétálni vitt,
Vigyázta első lépteid…
Emlékszel, mondd az őszi kertre?
Ablakban ülsz, eső zuhog,
A zongorád egy dallamot
Őriz-vigyáz magába rejtve,
S egy rózsaszínű macaron
Ott dorombol a takarón.

B_Niki P

Most szúrós szemmel méri végig
A két utast a Marcipán:
"Mily ritkaság egy Kiflivég itt,
Hol még a Madártej se jár!
Ugyan mit is kerestek erre?
Mi szél hozott e durva helyre?
Ez itt – csak annyit mondanék –
Nem Tésztának való vidék!"