Csücsök, ​avagy a nagy pudinghajsza 4 csillagozás

Keresztesi József: Csücsök, avagy a nagy pudinghajsza

Nagy a bánat Sütiországban, mióta Vérpuding elrabolta a királylányt. Hiába jönnek a lovagok: a bősz Barátfüle, a marcona Vadalmatorta és a többiek, egyikük sem tudja kiszabadítani a szépséges Csokisminyont. Nem segíthet itt más, csak Csücsök, a Hős Kiflivég, János vitéz és Muhi Andris méltó utóda a királylánymentő üzletágban.

Móra, Budapest, 2018
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634860426 · Illusztrálta: Horváth Ildi

blueisthenewpink SMP
Keresztesi József: Csücsök, avagy a nagy pudinghajsza

Amikor megláttam, hogy verses mese, rögtön tikkelni kezdtem kicsit, olyan könnyű azt elrontani. Nem mondom, hogy egyszer sem döccent vagy nem volt indokolatlanul sokszor használva valamely kifejezés (sehogy sem akar most eszembe jutni, és már sajnos nincs nálam a könyv), de a lényeg, hogy ez bizony jól sikerült. Leginkább Varró Dani szellemes, gördülékeny verselését juttatta eszembe, és lám, tőle az ajánlás a hátsó borítón. A Vérpudingra reflexből azt hittem, félrefordítás, aztán rájöttem, hogy nem. A történet izgalmas volt és ötletes, a verselés szinte tökéletes. Kellemes meglepetés.

Hintafa P
Keresztesi József: Csücsök, avagy a nagy pudinghajsza

Diétázóknak persze felér egy verbális gyötrelemmel a sok ínycsiklandó sütemény grasszálása, mindenki másnak viszont nagyon vidám szórakozást nyújt a szöveg.
Ennyi szénhidrátot végigkövetni sem kis dolog és helyenként a történet kapcsán is ez volt a benyomásom. A ‘hogyan’ sokkal nagyobb hangsúlyt kapott a ‘mit’-nél. Jónéhány kitérővel, kiszólással tarkított mese ez. A rövid mellékvágányok elvonják az események fő sodrától a figyelmet lényegtelen, ámde érdekes, netán muris részletekkel gazdagodtak Csücsök kalandjai. Ez a gyakorlat engem nem zavart, de azt T-n is láttam, hogy ilyenkor kissé elvesztette a fókuszt, persze hamar visszarázódott. Keresztesi játékos, rímséges bravúrjai pedig nagyon élvezetes perceket okoztak. Felolvasni kellemes kihívás és öröm volt, ahogy csűri-csavarja, cifrázza a mondandóját. Üdítő, meglepő és szórakoztató szópárosításai, fordulatai a vércukrunkat megkímélték, de a hangulatunkat nem. Így kell diétásan jókedvre hangolni az olvasókat.
Bővebben: https://hintafa.blog.hu/2018/10/16/konyvekkel_az_oszbe

dtk8 P

Emlékszel-é a régi háza,
Öreg dadádra, Pavlovára?
Karjára vett, sétálni vitt,
Vigyázta első lépteid…
Emlékszel, mondd az őszi kertre?
Ablakban ülsz, eső zuhog,
A zongorád egy dallamot
Őriz-vigyáz magába rejtve,
S egy rózsaszínű macaron
Ott dorombol a takarón.

B_Niki P

Most szúrós szemmel méri végig
A két utast a Marcipán:
"Mily ritkaság egy Kiflivég itt,
Hol még a Madártej se jár!
Ugyan mit is kerestek erre?
Mi szél hozott e durva helyre?
Ez itt – csak annyit mondanék –
Nem Tésztának való vidék!"