Pretty ​Lost Dolls – Elveszett babácskák (Csinos játékbabák 2.) 56 csillagozás

Ker Dukey – K. Webster: Pretty Lost Dolls – Elveszett babácskák

Ragadtad ​már meg más lelkét valaha a saját lényeddel,
magadba szívva őt, hogy a részeddé váljon?
Én igen.
Végre elkezdtem élni, érezni és szerelembe esni
– ebben a nagy káoszban, ami körülvesz.
Kibújtam a védőpáncélomból, és beengedtem valakit a szívembe.
Nyitva hagytam a lelkemet.
Nyitva hagytam a szívemet.
Nyitva hagytam az ajtót.
Ő pedig elrabolt.
Dillon… sajnálom.

Bennynek volt egy beteg babácskája, hajjajaj.
Aki pont úgy vágyott a sötétségre, mint ő maga, hajjajaj.
Úgyhogy közösen gyötörtek, vadásztak, játszadoztak, hajjajaj.
Bűneik halálos eleggyé összeálltak, ajjajaj.

Ám Bennynek hiányozni kezdett az elveszett babája, hajjajaj.
Bármi áron meg kellett találnia, hogy szerethesse, hajjajaj.
Nem akart kettesben maradni a beteg babájával, hajjajaj.
Terveket szőtt, hogy hazahozza a mocskos babácskáját, ajjajaj.
Egy különleges szerzőpáros páratlanul sötét… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rázós könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2020
280 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635613595 · Fordította: Sándor Alexandra Valéria
280 oldal · ISBN: 9789632457376 · Fordította: Sándor Alexandra Valéria
280 oldal · ISBN: 9789632457383 · Fordította: Sándor Alexandra Valéria

Jade Phillips · Benjamin 'Benny'

Hddorka P>!
Ker Dukey – K. Webster: Pretty Lost Dolls – Elveszett babácskák

"Úgyhogy itt vagyunk újra… újra… újra
Hogy felpattanjunk az őrült Benny-vasútra… útra… útra
Ő tényleg eszement… ment… ment…
Adtunk neked időt, hogy kiheverd… verd… verd…
Az Ellopott babácskák óta… óta… óta…
Úgyhogy fogd ezt a könyvet, a macidat és talán egy baridat… baridat… baridat
Benny mocskos kis babácskái az új divat… divat… divat.

Ez a sorozat zseniális. Annyira beteg, de én imádtam minden sorát. Letehetetlen! Sokkal mocskosabb, kegyetlenebb és brutálisabb, mint az előző rész. És ha az első rész végén már alig vártad a folytatást, akkor jelentem, hogy itt még nagyobb függővég várható! Olyan brutálisan WTF!!!
A történet ott folytatódik, ahol az első rész véget ér és az események csak úgy pörögnek. Brutálisan a szó minden értelmében. Itt már nemcsak Jade, hanem Dillon és végre Benny szemszögéből is olvashatunk.
Benny még mindig egy pszichopata, beteg állat, elborult elmével. Ugyanakkor bevallom, hogy mindezek ellenére kicsit megértem őt. Sőt sajnáltam azt a kisfiút, aki egykor volt. Olyan családi háttérrel, gyerekkorral nem csodálom, hogy ez lett belőle. Sok mindenre magyarázatot kapunk és imádtam, hogy végre Benny gondolatait is olvashatom.
Na és Macy. Nem gondoltam volna, hogy spoiler. spoiler
Jade mit sem változott az első részhez képest. Igazi harcos, nagyszerű karakter. Az hogy a legbrutálisabb helyzetekben is képes megőrizni ép elméjét még fantasztikusabbá teszi számomra őt. Én az ő helyében már rég megzakkantam volna.
Dillon pedig fény a sötétségben. Egy csillag, mely remény sugaraival árasztja el Jade-et. Imádtam olvasni az ő érzéseiről, gondolatairól. Most sokkal közelebb került hozzám, mint az első részben.
Egy biztos. Ha az első részen kiakadtál, készülj, mert most mégjobban ki fogsz. Nem gyenge lelkületű olvasók könyve ez. Amilyen őrült ez a könyv úgy érzem, hogy ez még csak a kezdet!

Réka0128 P>!
Ker Dukey – K. Webster: Pretty Lost Dolls – Elveszett babácskák

"Ám Bennynek hiányozni kezdett az elveszett babája, hajjajaj.
Bármi áron meg kellett találnia, hogy szerethesse, hajjajaj."

Az első rész brutális függővége után már tűkön ülve vártam ezt a kötetet, úgyhogy amint meghozta a futár rögtön neki is álltam. Szerintem az mindent elmond, hogy még aznap be is fejeztem a könyvet. :D A történet ott folytatódik, ahol az előző kötet véget ért, de itt már három szemszögből ismerhetjük meg az eseményeket. Az elejétől a végéig nagyon izgalmas és pörgős volt a cselekmény, a befejezés pedig újfent egy olyan fordulatot tartogat, amire tuti nem számított senki. Akinek már az előző rész is túl durva volt az semmiképp ne vegye a kezébe ezt a könyvet, mert sokkal betegebb és mocskosabb.
Jade karakterét ebben a kötetben még jobban megkedveltem, viszont Dillonnal kapcsolatban vegyesek voltak az érzéseim. Benny fejezetei voltak a kedvenc részeim, mert a visszaemlékezési által végre megtudtuk, hogy miért lett belőle egy pszichopata állat. Sajnáltam, hogy Macy szemszögéből nem voltak fejezetek, pedig nagyon érdekelt volna, hogy az ő fejében vajon mik zajlottak le…
Nagyon remélem, hogy nem kell újfent éveket várni a folytatásra, mert addig megöl a kíváncsiság. :)

KönyvMoly_1989>!
Ker Dukey – K. Webster: Pretty Lost Dolls – Elveszett babácskák

„Hacsak újra nem játszod a saját rémálmaidat valaki mással, akkor örökre bennük ragadsz – egyedül.”

Pengeélen táncol, aki efféle perverzióról és egy ilyen mértékben pszichopata, romlott ember érzéseiről fogalmaz, mint narrátor. Félő, hogy közönséges lesz, sablonos, vagy hiteltelen. Vagy egyszerűen annyira gyomorforgató, hogy elveszi az olvasó kedvét a további fejezetektől.
Ebben az esetben ilyesmitől semmiképpen sem kell tartani. Sokszor megfordult ugyan a fejemben, hogy miféle beteg nőszemély lehetek, hogy szeretem ezt a sorozatot, de egyszerűen nem tudok műfaján belül nem szuperlatívuszokban beszélni róla.
Átkozottul jó pszicho-thriller. Bitang nagy adrenalinbomba! Veszett érzelmi kavalkád, vér, erőszak, még több vér, megsemmisülés, remény, majd egy hatalmas ökölcsapás, amikor már egyáltalán nem számítanál rá.
A Benny szemszögéből írt fejezetek voltak az abszolút kedvenceim, imádtam a fejében lenni. Tetszett, hogy sok információ kiderült a múltjával kepcsolatban, ami segített „megérteni”, hogyan vált szörnyeteggé.
Mindazonáltal Jade volt számomra az igazi favorit. Az egyszer megtört, ám azóta erőt gyűjtő, szívós túlélő, akinek keménysége és elszántsága példamutató.

A szerzőpáros két beteg zseni. Vagy inkább őrültek?
Állítólag a kettőt egy hajszál választja el egymástól, de ha még sok ilyen izzasztóan jó könyvet dobnak a piacra, akkor nem is érdekel. :)

Ker Dukey – K. Webster: Pretty Lost Dolls – Elveszett babácskák

Nos, ha az első rész brutális, akkor erre nem is tudom, hogy mit mondjak. Iszonyat jóra sikerült ez is.
Annyira durva volt az egész, végre megérthetjük azt is, hogy Benny mit miért tesz, az ő szemszögén keresztül világossá váltak az eszementségének kiváltó okai.
Jade pedig nem semmi, hogy mennyi mindent elviselt, és még ezek után sem őrült bele. Én tuti megbolondultam volna.
Macy pedig néha esküszöm rosszabb volt mint Benny. Némelyik pillanatban jobban is utáltam.
Dillon fény az alagút végén. Nélküle nem biztos, hogy ilyen jóra sikeredett volna a történet. ♥♥
És az utolsó mondat… Na az kiverte nálam a biztosítékot, nem kicsit.
Úgyhogy kedves @Könyvmolyképző, nagyon remémykedem benne, hogy nem kell 2 évet várni a következő rész megjelenésére. És szerintem most nem csak a magam nevében beszélek :D ♥♥

barbye8>!
Ker Dukey – K. Webster: Pretty Lost Dolls – Elveszett babácskák

Ez a könyv minden várakozásomat felülmúlta! Hátborzongatóbb, taktikusabb, és kegyetlenebb, mint az előző. Ugyanakkor romantikusabb is, aminek kifejezetten örültem.
Külön örültem, hogy 3 váltott szemszöget olvashattunk, főleg Benny szemszögére voltam kíváncsi. spoiler
A vége nagyon ütött, remélem kiadják a következő részt is – és ha igen, akkor mielőbb!

perpetua P>!

Azt a mindenit… *-*
Annyira, de annyira szeretem ezeket a beteg regényeket, mert ezek tényleg azok, de aaaaah, imádom őket. *-*
Hatalmas csavarral zárult az első kötet, leesett az állam. Újra kelepcében indult a történet, és mellette beleláthattunk végre Benny gondolataiba, múltjába is. Nem csoda, hogy ennyire elcseszett felnőtté vált. Durva dolgokat látott, de mentséget ez akkor sem szolgálhat a cselekedeteire. Kifacsart módon látja a világot, Jade megszállottjává vált, azzal viszont nem számolt, hogy a lány már nem az, akit korábban fogvatartott. A legnyomasztóbb fejezetek voltak a kedvenceim, amikor csak a remény éltet, hogy valaha kiszabadult, és ahol megláttuk egy eddig háttérbe szorult szereplő kegyetlen oldalát is. Talán kicsit bánom is, hogy ez a szereplő most is éppen csak kilépett az árnyékból és nagyobb szerepet nem kapott. Emellett a megint a részletekben rejlett a kedvenc elemem, ahogy a fejezetek címeivel játszottak az alkotók.
És hogy mi jöhet még ezek után? Elképzelni sem tudom. :O

Fire_bird>!
Ker Dukey – K. Webster: Pretty Lost Dolls – Elveszett babácskák

„– (…) Abban a nagy bizonytalanságban te voltál a biztos pont. A gravitáció.”

Össze kell szednem magam ezután a könyv után, és fel kell kaparnom a padlóról az államat. Nem tudom, mire számítottam, de erre nem. Kegyetlen, mégis kegyetlenül jó. Sokkal betegebb, mint az első rész. És ahogy az első részben, úgy most itt is vannak benne olyan csavarok, amikre nem számítottam, és nem tudtam rá felkészülni. spoiler. A vége pedig hátborzongató. spoiler
Dillon ebben a részben sokkal közelebb került hozzám, valahogy sokkal emberibb, és hitelesebb volt számomra, pedig igazából már az első részben is szerettem.
Nagyon jó párost alkottak Jade-el, a munkában és a magánéletükben egyaránt. Csak úgy izzott közöttük a levegő minden pillanatban. Örülök, hogy a sok váratlan és kiszámíthatatlan fordulat mellett, jutott idő kettejük szerelmének elmélyülésére is. spoiler
Élveztem nagyon Benny fejezeteit, a múltjába bepillantást nyerve, sok minden értelmet nyert, és szó szerint volt, hogy megsajnáltam, és azt kívántam, bárcsak lehetne rajta valahogy segíteni.
Olvasás közben teljesen lebilincselt a történet, jól volt felépítve, nem voltak üresjáratok, és minden nyom, amire rájöttek, meg volt magyarázva, így szerencsére tudtam tartani velük a tempót. spoiler
Egy pici hiányérzetem viszont maradt a végére, Benny apjával spoiler kapcsolatban, spoiler ez viszont nem von le abból az élményből, amit a könyvtől kaptam, és hogy a kedvenceim közé kerüljön.

Selly I>!
Ker Dukey – K. Webster: Pretty Lost Dolls – Elveszett babácskák

A nyitókötet után, ami igencsak magasra tette nálam a lécet, rettentően vártam a folytatást. Te jó ég, egy éve már, hogy kivégeztem az első részt, mégis tisztán emlékszem rá, mennyire izgatott voltam, miközben olvastam, és szinte csak egy kávészünetnyi időre tettem félre.

Némely eseménynél elfogott az iszonyat, olykor megborzongtam, ahogy megelevenedtek előttem a könyv lapjaira vetett cselekmények, együtt örültem és bánkódtam a szereplőkkel, és ahogy ezeket a sorokat írom, szinte még érzem a történetet bőségesen átitató, torokszorító kétségbeesés fanyar aromáját.

Jade karaktere valahol üdítően hatott számomra. Végre egy női szereplő, aki az őt ért szörnyű tragédiák ellenére tovább küzd, sosem véve számba komoly opcióként azt, hogy végleg feladja. Nem örültem volna, ha súlyos oldalakon keresztül sűrű szirupba tunkolt összeomlást és hattyúhalála-féle drámát kapok. Aztán ott van Dillon, aki szintén mindvégig szimpatikus maradt. A kapocs, ami összefűzi őt Jade-del, egészen szívmelengető.

Macy sorsát már a történet felénél (vagy kicsit talán előbb?) éreztem. Nagyon érdekes volt látni, milyen elvakultan bele van bolondulva Benjaminbe, és mi mindent képes megtenni érte. Ami engem illet, elviseltem volna, ha valamivel több szerepet kap. Kíváncsiságot ébresztett bennem az őrülete.

És ha már őrület, nem feledkezhetem meg arról a személyről sem, aki Macy elméjét összezúzta, hogy aztán úgy illessze össze a széthullott darabkákat, hogy azok véletlenül se a helyükre kerüljenek. Igen, Benjaminre gondolok, és nem, nem vagyok hajlandó szimplán Bennynek titulálni, mert ő nem az, legalábbis számomra nem.

Benjamin karaktere egyszerre volt ijesztő, lenyűgöző és a maga morbid módján vonzó. Különösen tetszett, hogy az ő szemszögéből is végigkövethettem a könyv cselekményét, a visszaemlékezések csokra pedig tökéletes habocska volt egy igencsak elcseszett tortán.

A borító pedig? Olyan, mint az első könyvé. Egyszerű, de nagyszerű!

Nagyon bízom benne, hogy rövid időn belül a polcomon üdvözölhetem a harmadik részt is.

Bidatta>!
Ker Dukey – K. Webster: Pretty Lost Dolls – Elveszett babácskák

Alig bírtam kivárni, hogy végre elolvashassam. IMÁDTAM. Egyszerűen zseniális. Nem gondoltam volna, hogy durvább lesz, mint az első rész. Imádtam.

Aninaa P>!
Ker Dukey – K. Webster: Pretty Lost Dolls – Elveszett babácskák

Na ez már az én ízlésemhez is elég beteg volt! Túlszárnyalta az első részt horrorisztikus dolgokban az biztos. Óriási pozitívum, hogy van Benny szemszög. Első perctől kezdve kíváncsi voltam, hogy miért lett ő ilyen és meg is kaptam a válaszokat, valamint ezzel együtt jött az érzés is, hogy már képtelen voltam nem sajnálni, hiszen senki sem születik eleve rossznak. Viszont Macy szerintem még Bennynél is bomlottabb elméjű lett. Jézusom… spoiler Jade és Dillon ketten a világ ellen! Most is imádtam a párosukat.
Ez a rész is letehetetlen volt. Borzongató, izgalmas, fordulatos, félelmetes és fantasztikus! off

Könyvmolyképző KU>!

Néha egy kemény csajnak is szüksége van egy hősre, aki megszokta, hogy saját magát kell megmentenie.
És talán egy hősnek is szüksége van egy lányra, hogy megmentse.

Könyvmolyképző KU>!

Akár tele is lehetnél hegekkel, mert soha, semmi nem lesz, ami miatt kevésbé szeretnélek. Vagy akár csak kevesebbet gondolnék rád. Biztos, hogy nem akarnálak kevésbé.

Könyvmolyképző KU>!

Felnézek annak a háznak az elszenesedett maradványaira, amelyiknek olyan sokáig a foglya voltam. Hagyomány lett belőle, hogy minden évben visszajövök ide, csak hogy emlékeztessem magamat arra, hogy mennyi mindenen mentem keresztül. Hogy mit éltem túl. Hogy rájöjjek, milyen messzire jutottam. Nem csak azt vagyok képes felismerni, hogy mi mindent veszítettem, hanem azt is, hogy mit nyertem azóta.

Sajgás.
Merevség.
Izomfájdalom.
Lüktetés.
Istenem, fáj mindenem.

Tizenegyedik fejezet, Fém, 154. oldal

kocybaba P>!

Úgyhogy itt vagyunk újra… újra… újra
Hogy felpattanjunk az őrült Benny-vasútra… útra… útra
Ő tényleg eszement… ment… ment…
Adtunk neked időt, hogy kiheverd… verd… verd…
Az Ellopott babácskák óta… óta… óta…
Úgyhogy fogd ezt a könyvet, a macidat és talán egy baridat…
baridat… baridat
Benny mocskos kis babácskái az új divat… divat… divat.

Ajánló

bettina_s1997>!

Átnézek a kettőnket elválasztó fémrácson, és pontosan tudom, hogy melyik pillanatban ébred fel.

bettina_s1997>!

Régen volt, hogy semmi sem tett boldoggá.
Ebben a börtönben egyedül szenvedtem.
De Dillon sohasem fog elhagyni engem.

Hatodik fejezet, Éjfél, 89. oldal

bettina_s1997>!

– Sohasem fogod megtalálni. Biztonságosan elrejtettem. Sohasem fogja megtalálni senki – közli élesen. – Senki. Ő az enyém. Miért nem értik ezt az emberek?

Nyolcadik fejezet, Obszidián, 118. oldal

kocybaba P>!

Csak azt akarom, hogy valaki igazán megértsen,
hogy igazán szeressen engem
a bennem lakozó káosz ellenére.
De senki sem ismerhet meg őszintén egy másik lelket,
ameddig nem látta a világot az ő szemével.
Ameddig nem élte át ugyanazt a sötétséget.
Nem csinálta ugyanazokat a dolgokat.
Szóval, hacsak újra nem játszod a saját rémálmaidat valaki mással,
akkor örökre bennük ragadsz – egyedül.
Egyedül a világban.
Egyedül a lelkedben.
– Benjamin, azaz Benny –

Fire_bird >!

– (…) Abban a nagy bizonytalanságban te voltál a biztos pont. A gravitáció.

Kapcsolódó szócikkek: Jade Phillips