Képes ​cicalexikon 7 csillagozás

Képes cicalexikon

Azt mondják a macskákról, hogy igazából nem teljesen háziasított állatok: miniatűr ragadozók, akik a saját törvényeik szerint élnek. Az ókori Egyiptomban istenként tisztelték őket, és bebalzsamozva temették el. Azóta nagyot változott a világ: a 19. században megrendezték az első macskakiállítást, és egy-két évszázad alatt számtalan különös fajtát tenyésztettek ki. A szebbnél szebb és különlegesnél különlegesebb macskafajtákat ismerteti a lexikon sok képpel doromboló kedvenceinkről.

Anno, Budapest, 1999
48 oldal · ISBN: 9639199737

Szivecskedo P
Képes cicalexikon

A nagy cicáskorszakomban kaptam. 10éves korom körül. Imádtam. Gyönyörű könyv. Máig értékes része a könyvtáramnak. Szép emlékek fűződnek hozzá. Minden cicás kislánynak ajánlom.

Morn
Képes cicalexikon

Ó, hát ez is fenn van? *-* Unokatesómnak van meg, nekem meg a kutyás verzió, de ezt folyton irigyeltem tőle. Pedig akkor még nagyon kutyás voltam, később lettem csak nagyon cicás és maradtam is (persze a kutyákkal attól még jóban vagyok, mindig köszönök nekik az utcán :)). Gyönyörű képei vannak, a macskajellemzőket is élveztük. Kis füzeteket gyártottunk akkoriban, saját kitalált történeteket is írtunk bele, meg csináltunk két mancskönyvet ez meg a kutyás könyv alapján, és a kedvenceik tulajdonságait beleírtuk meg rajzoltunk is. :) Fuh.. egyszer ezt nekem is be kell szereznem. :)
*régi szép emlékek mikor még az volt a legnagyobb probléma hogy kinél van a kék színű ceruza…*

Leah

imádom a cicákat = ^ – ^ =
gyönyörű rajzok vannak benne :) igaz sok újat nem mondott de macskarajongóként kötelességnek éreztem h elolvassam :3
örök kedvenc a norvég erdei fajta :)
az európai fajtánál elmosolyogtam h ez nálunk A Macska :D
minden macskásnak kötelező darab :) legalább a képeket végig nézni ^^

Kasztór_Polüdeukész

Nagy nemes ősökkel büszkélkedhet a kis házicicánk.
A macskaszerű ragadozó a Felidák már 65 millió éve éltek a földön.
A macskán kívül közéjük tartoztak a kutyák, medvék,a hiénák ősei is.

3. oldal Miaúúú Előhang

Kasztór_Polüdeukész

Aki sokáig él együtt a macskájával, az könnyen különbséget tud tenni a sokféle miaúúúk között. Pontosan tudható, hogy a cica ki akar -e menni, vagy éhes, vagy pedig unatkozik és játszani szeretne veled.

4. oldal Macskanyelv