Képes ​Biblia I-II. 36 csillagozás

Szemelvényes szentírási szövegek fiataloknak
Képes Biblia I-II. Képes Biblia I-II. Képes Biblia I-II. Képes Biblia I-II. Képes Biblia I-II. Képes Biblia I-II.

Szemelvényes ​szentírási szövegek fiataloknak
Ebben a kiadásban közölt szentírási szövegrészek betekintést nyújtanak az Ó- és Újszövetség legfontosabb eseményeibe. E betekintés megkönnyítésére csoportosították az ószövetségi könyveket négy fejezetre – eltérően az ószövetségi könyvek szokásos felosztásától. A szemelvényekben közölt szentírási szövegrészek megfelelnek annak a követelménynek, amelyet a különböző egyházakhoz tartozó amerikai papok célszerűnek fogadtak el a Képes Biblia első kiadása alkalmával. A Képes Biblia a teljes Szentírás elolvasására kívánja ösztönözni a fiatalokat és általában az olvasókat, hiszen a Szentírás képezi napjainkban is, a jövőben is, a keresztény hit és erkölcs alapjait.

Tartalom:
ÓSZÖVETSÉG
A teremtés története és a pátriárkák – A teremtés; Az Édenkert; A kígyó; Kain és Ábel; Noé bárkája; A bábeli torony; Isten ígéretet ad Ábrahámnak; Izsák és Rebekka házassága; Ézsau és Jákob; Jákob menekülése és álma; Jákob és Ráchel;… (tovább)

Eredeti cím: I Ragazzi E La Bibbia

Eredeti megjelenés éve: 1976

Agapé, Szeged, 2018
Szent István Társulat, Budapest V. kerülete, 2011
1164 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632772752 · Fordította: Török József
Agapé biblia, Szeged, 2008

bmgrapes I>!

Képes Biblia I-II. Szemelvényes szentírási szövegek fiataloknak

Nekem ez a rövidített változat is teszett, de az igaza megvallva, most a kicsi lányom miatt olvastam újra, hogy meg tudjuk beszélni. Egyébként soha sem árt frissíteni a tudást.

petrichor>!

Képes Biblia I-II. Szemelvényes szentírási szövegek fiataloknak

A Biblia kicsit könnyítve, főleg gyerekek számára. Nagyon szép képek vannak benne.:)

Miamona>!

Képes Biblia I-II. Szemelvényes szentírási szövegek fiataloknak

Gyerekként szerettem a szép színes rajzait, és a mese szerűen leírt történeteit. :)

Anett_>!

Képes Biblia I-II. Szemelvényes szentírási szövegek fiataloknak

Mivel a színes, két kötetes példány van meg, így sokszor forgattam gyerekként.

padamak>!

Képes Biblia I-II. Szemelvényes szentírási szövegek fiataloknak

Nagyon szerettem gyermekkoromban! Sokszor olvastam fel belőle öcséimnek (jó súlyos! alig bírtam tartani…) és figyelmesen ültünk mellette – kutattuk és furcsálltuk a Károli-bibliafordításhoz szokott fülünknek idegenül csengő neveket (Jiftach, Batseba, Getszemáni…) Pontos, alapos, gyereknyelvű – beszerzendő!

laurka1001>!

Képes Biblia I-II. Szemelvényes szentírási szövegek fiataloknak

Mit lehet erről írni? Csoda!!!

tschk>!

Számodra készült e a könyv, ifjú és leány!
Vedd és olvasd!
Belgrád-Szabadka, 1969 Pünkösd ünnepén.

tschk>!

Jézus így szólt hozzá: „Bízzál leányom, hited meggyógyított! Menj békével és maradj egészséges!”