Szótanulmányok ​a Filippi levélhez / A görög Újszövetség néhány elrejtett kincse 1 csillagozás

Kenneth S. Wuest – G. C. Willis: Szótanulmányok a Filippi levélhez / A görög Újszövetség néhány elrejtett kincse

Egy könyvet csak akkor érdemes megírni, ha annak van értelme. Vonakodnék egyel szaporítani azoknak a kitűnő munkáknak a számát, amelyek Pál apostolnak a Filippibeliekhez írott levelével kapcsolatosan megírtak .
Ha egy szerző mégis ezt teszi, munkája csak akkor indokolt, ha olyan értekezést ir erről a levélről a Bibliát tanulmányozó ember számára, amely egyedülálló, s olyan betekintést enged, a levélbe, amelyet előtte más mű még nem adott.
E könyv olyan Biblia tanulmányozok számára kínál a levélben található 297 görög szóról tanulmányt, akik egyáltalán nem tudnak görögül.

Evangéliumi, Budapest
182 oldal · puhatáblás

Emőke_Bozóné_Csernus >!

Műfajának megfelelő írás. Nekem kicsit több tudományosság, több teológia és nyelvészet is belefért volna, de ezek szerint nem teljesen én vagyok a célközönség.

Emőke_Bozóné_Csernus >!

A görögöknél csak barát kaphatott kegyet, ellenség soha. Isten viszont a jótéteményt ellenséggel, a bűnössel szemben gyakorolja, aki pedig elkeseredetten gyűlöli Istent.