Kegyes ​halál (Mercy Kilpatrick 1.) 6 csillagozás

A ​TÚLÉLÉSÉRT VÍVOTT HARCBAN NINCS KEGYELEM

Mercy Kilpatrick FBI-ügynök egész életében arra várt, hogy lesújtson rá a katasztrófa. Mercy egy oregoni kisvárosban, Eagle's Nestben nőtt fel, ahol családja sok más családdal együtt egy lehetséges globális katasztrófára felkészülve töltötte életét. Ám egy megdöbbentő tragédia szétszakította a családját, és el kellett hagynia az otthonát. Most a környékbeliek által csak barlangi embernek nevezett gyilkos tizedeli a világvégére készülők közösségét, az otthonukban végez velük és ellopja a fegyvereiket, amivel azonban felhívja magára az FBI belföldi terrorizmus elleni részlegének a figyelmét. A tetthelyek bizonyos vonásai azonban kísértetiesen emlékeztetnek egy tizenöt éves, megoldatlan rejtélyre Mercy múltjában.

Az FBI visszaküldi Mercyt szülővárosába, ahol szembe kell néznie a köztiszteletben álló, vele azonban minden kapcsolatot megszakító családjával. Megismerkedik Truman Daly rendőrfőnökkel, akinek a nagybátyja volt a… (tovább)

Eredeti mű: Kendra Elliot: A Merciful Death

Gold Book, Debrecen, 2018
Gold Book, Debrecen, 2018

Mercy Kilpatrick · Truman Daly

smetalin
Kendra Elliot: Kegyes halál

Az ember mindig jobbra számít! Azért azt elismerem, hogy amit megtudtam a „felkészülőkről” az érdekes volt. Mindig is tudtam, hogy Amerikában sok fura ember van, ezekről azt kell tudni, hogy egész életüket a világ végére készülődés teszi ki, halmozzák az élelmiszereket, olyan helyen élnek ahol folyó is van, gyűjtik a napelemet és még sorolhatnám, de a lényeg, hogy arra készülnek, hogy akkor is életben tudjanak maradni, ha nincs már áram a társadalom véglegesen összeomlott. Na, ez a rész tényleg érdekes volt és tanultam is valamit, de a könyv többi része………totál átlagos és gyorsan felejthető romantikával fűszerezve! nem érzek késztetést, hogy olvassak még az írótól.

Kendra Elliot: Kegyes halál

Szerintem ez egy nagyon jó kis sorozatindító könyv. :-)
Nem túl bonyolult, de nagyon érdekes történet, könnyen megkedvelhető főszereplőkkel. Bár azt azért megjegyezném, hogy a végkifejlet kicsit elnagyolt lett, de nem annyira, hogy csillagmegvonással értékeljem, csak nem jelöltem kedvencnek. ;-)
Mercy és a nem túl szimpatikus nézeteket valló családja viszonya kellően izgalmasnak ígérkezik a többi részekben.
Szóval nekem tetszett, kíváncsian várom a folytatást… ;-)

Vivinnie

Truman boldogan nyugtázta, hogy nem fecseg feleslegesen. Semmit sem utált jobban, mint azokat, akik mintha szerelmesek lettek volna a saját hangjukba (…). A rengeteg szó nem jelent automatikusan több IQ pontot is.

TIZENEGYEDIK fejezet, 88. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Mercy Kilpatrick · Truman Daly
Vivinnie

Úgy vélte, a lehetségesen bekövetkező, borzalmas jövő állandó képe csak elveszi a reményt.

HUSZONHAT. fejezet, 236. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Mercy Kilpatrick