Vérbe ​öltözött Anna (Anna 1.) 826 csillagozás

Kendare Blake: Vérbe öltözött Anna

„Bejáratott ​kis történet lenne egy fiúról és egy lányról, ha a fiú nem megrögzött kísértetvadász, és ha a lány nincs arra kárhoztatva, hogy egy házban legyen az általa meggyilkoltakkal. Mondanom sem kell, Cas és Anna a kedvenc párosom. Biztos, hogy újraolvasom a könyvet.”
– Holly Black, a New York Times bestsellerírója

„Imádom Cast! Lenyűgőző, magával ragadó a világa, és olyan eleven! Hagyd égve a villanyt, ha leteszed a könyvet, mert ez a történet harapós! Méghozzá nem is akármennyire.”
– Stacey Kade, a Ghost and the Goth sorozat szerzője

„Könnyen lehet, hogy a Vérbe öltözött Anna az egyik kedvenc könyvem lesz, mert épp olyan, amilyenre vágytam: elképesztő, lehengerlő, lélegzetelállító, könyörtelen és hideg, mint a halál. Élek-halok az ilyen történetért!”
– Courtney Allison Moulton, az Angelfire szerzője

„A Vérbe öltözött Anna rafinált mese, amelynek hőse halottakat öl, de félig-meddig szerelmes a halálba. A történet végére te is így… (tovább)

Eredeti mű: Kendare Blake: Anna Dressed in Blood

Eredeti megjelenés éve: 2011

Geopen, Budapest, 2012
Geopen, Budapest, 2012
284 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639973695 · Fordította: Bíró Júlia

Anna Korlova · Theseus Cassio Lowood (Cas) · Abraham Van Helsing · Thomas Sabin · Carmel Jones · Tybalt · Bruce Lee · Gideon Palmer · Morfran Starling Sabin · Hulk · Neo (Thomas A. Anderson)

Klodette
Kendare Blake: Vérbe öltözött Anna

Nem tudok tiszta szívből öt csillagot adni rá, mert nagyon brutális volt.
Tudni kell rólam, hogy a horror, de még a thriller filmeket is nagy ívben kerülöm, ebben meg annyi gyilkosság, kegyetlenség és vér volt, hogy csak pislogtam.
Most akkor felmerülhet a kérdés: Miért olvastam el?
Nem tudtam, hogy ennyi kegyetlenség történik benne. Amikor meg már belekezdtem, nem volt szívem abbahagyni, mert amúgy nagyon jó sztori. Csak ijesztő. :(
Sajnos roppant vizuális típus vagyok, szóval mindent magam elé képzeltem és áhhhh. Hagyjuk…
Ha lesz belőle film, akkor erősen el fogok gondolkodni, hogy megnézzem-e, még akkor is ha Cas szerepét állítólag Cameron Monaghan játszaná, akit én imádok. :)
Az alapötlet zseniális, kellően borzongató és amúgy nagyon jól haladtam vele, mert izgalmas volt és olvastatta magát. A szereplők kedvelhetőek, a románc keserédes, a vége erősen gyötrő, szóval mindenképpen el fogom olvasni a folytatást.

Rémálom
Kendare Blake: Vérbe öltözött Anna

Szóval magyarul és másodjára.
A véleményem nem változott, szeretem ezt a könyvet. Olyan Odaátos (Supernaturalos) hangulata van, talán nézi az írónő a sorozatot, hiszen Cas is a főhős neve, és az alap vadászós szellemes-démonos dolog nekem arra hajaz.
Talán az egyetlen „hibája,” hogy rövid és alig pár nap eseményeit dolgozza fel, és bár az elején lassan folyik a cselekmény (a 70. oldalig nem is látjuk Annát, pedig miatta érdemes ezt a könyvet olvasni), mégis 280 oldalban sikerült a karaktereket rendesen kidolgoznia, és megszerettem mind Cast mind Annát.
A szerelem: érdekes dolog, angolban imádtam, és oda voltam érte, másodjára már kevésbé lobog bennem a láng. Még mindig úgy vagyok vele, hogy két magányos és megtört, céltalan gyerek talál egymásra, de az örökkön örökkétől ez még messze áll. De a könyv előnye, hogy nem nyálas, és ó, a romantika nem is lényeges szál itt.
Vannak viszont belek, meg vér, és egy apró pici komoly téma feldolgozása is.
Akarom a folytatást! Tudni akarom mi lesz!
Magyar fordításról: Igen, van benne szleng, de szerintem hihető, főleg egy fiú főhős szájából, és úgy vagyok vele, hogy mostanában a legjobb fordítás volt ez, amit olvastam. Teljesen visszaadta a hangulatot.

Zsuzsanna_Makai
Kendare Blake: Vérbe öltözött Anna

Hát imádtam! Persze, h imádtam, nem lehetett nem imádni! A sztori rendben volt, a szereplők is. Eleinte nem értettem ezt az Anna-dolgot, de valahogy mindketten érezték, h ez most vmi más, és persze ennek így is kellett lennie. Az Anna-gyilkosság engem is megrázott, jól ki is akadtam rajta én is. Nem lehetett kevesebbet adni 5 csillagnál.

Démonika
Kendare Blake: Vérbe öltözött Anna

Huhh hát ez a könyv… Apám nagyon tetszett..
Már nagyon régen kinéztem magamnak, de valahogy nem mertem megvenni, nem is tudom mért.. De nagyon sok helyen rákerestem, hogy milyen is ez a könyv és hogy megmerjem-e venni. És azt láttam hogy szinte mindenütt az írják… hogy, „Úúú meg Áááá imádtam és tök olyan volt mint az Odaát” amikor már a harminc ezredik helyen ütköztem bele ilyen értékelésbe akkor felment bennem a pumpa… „ Ez mind nagyon szép és jó, de mi a picsa az az Odaát!?” És hát emiatt a sok értékelés miatt nagyon feléledt bennem a kíváncsiság és még tavaly nyáron el is kezdtem nézni az Odaát-ot , de a könyv valahogy felejtésbe merült. Egészen addig amíg el nem olvastam a rossz lányok nem halnak meg-et, és el nem cseréltem erre, hátha ez hatással lesz az én idegeimre is….

Legjobban úgy tudnám jellemezni a könyvet:
Olyan mintha az írónő összegyúrta volna az Odaátot és a Rémromot némi romantikával fűszerezve és voálá megszületett a Vérbe Öltözött Anna..

Kissé koppintás volt még is egyedi, mivel a könyv úgy kezdődik mint az Odaát első része csak némi változtatásokkal… Meg hogy Cas-t Casnek hívták, meg még sok egyéb hasonlóságot véltem felfedezni a könyv és a sorozat között. De nem érdekelt, tőlem aztán az egészet leírhatta volna akár szó szerint is akkor is imádtam volna. Izgalmas volt, jól összerakott, és az egész könyvet valami sötét hűvös komor hangulat járta át.
Éss végre egy fiús fiú szemszögét olvashattam! Nem pedig egy lányét akit fiúnak próbált megteremteni az író.!
A szereplők is jól ki voltak találva, csak nekem egy- két dolog valótlannak hatott. ( mondom ezt egy szellemes könyvről..) Például „ a közemberek” nem rohannak el sikítozva hanem „tök bulinak ” veszik és hős szellemirtók akarnak lenni.. Meg az engem nagyon zavart, hogy Cas elméletileg profi vadász létére, itt nem egyedül küzd meg a szellemekkel (értem én hogy kell segítség, de akkor hívjon profit, nem pedig a sulis játszó pajtikat…)
Cas jó fej volt, szívesen voltam a fejében, és láttam azt amit ő látott. De az picit ironikus volt, hogy a fiú aki szellemeket öl és „küzd” a halállal, ő maga is szerelmes a halálba…
Anna… :D Egy szörnyeteg, gyilkos, de még is szerettem, kár hogy nem szerepelt többet.. Sajnálom azt ami vele történt, azt hiszem ha velem tennének ilyet akkor én is bekktannék halottként…

Összegében, ettől a sztoritól sem pisiltem össze magam félelmemben és aludni is nagyon jól aludtam, de azért az elérte, hogy este olvasás közben egy egy nyikordulás után egy párszor körbenéztem, hogy nincs -e ott Anna vagy az a huduu vuduu izé…. Nagyon bejött és megérdemelnék egy pofont amiért idáig húztam, és ez a vég? Gyerekek én egy csomót fogon itt szenvedni mire megszerzem a második részt.. :D

K_A_Hikari P
Kendare Blake: Vérbe öltözött Anna

„Apa mindig azt mondta, hogy hallgatni kell az ösztöneinkre, és ha megszólal egy belső hang azt követni kell.”

Szóval összeségében nem volt ez rossz könyv, számomra újdonság volt ez a szellemes-kísértetes vonal is. Nem kell tőle sokat várni, nagy fordulatokat és meglepetésekben nem bővelkedik.
Mindenesetre a cím ellenére simám lehet olvasni sötétedés után is, inkább kikapcsol, mint megijeszt.
Egynek jó volt, lehet, hogy valamikor elolvasom a második részt.

ZeiMinn
Kendare Blake: Vérbe öltözött Anna

Be kell valljam, sosem olvastam még horrort, semmilyen formában (alapból sem igazán kedvelem ezt a műfajt), de ez itt, ez itt valami új. Ez – engedjetek a címkével élni – tinihorror. Milyen jól hangzik már?! Szóval, igazából arra számítottam, hogy majd ott fogok rettegni, annak ellenére, hogy nem vagyok egy olyan típus, de nem: megijedni nem fogsz, rettegni sem fogsz, viszont amikor feláll majd a szőr a hátadon és egy kis apró zajra is hátrafordulsz… (Esküszöm, engem megijesztett a macska. Olvasok, erre hallom, hogy valami a hátam mögött szuszog)
A borító nagyon szép. Van belőle egy másik verzió is, ahol Anna ruhája piros, de szerintem ez a fehér ruha sokkal jobban fest :) A történet, a karakterek, a szerelmi szál mind szerethetőek. Anna és Cas szerelme egyáltalán nem átlagos. Sosem gondoltam volna, hogy ilyesmi előfordulhat. A mellékszereplők érdekesek lettek, bár Carmelnek nem értem a céljait. Oké, hogy ott van, de annyi dolgot nem tett meg, hogy egy igazán fontos szerepet tölthessen be, de sebaj.
Ráadás, hogy egy igazán ritka dolgot vetett be az írónő: olyan könyvet írt, amiben egy fiúnak a szemszögéből olvashatunk! Na, ez ám a ritkaság manapság és azt hiszem, én végképp keveset adagolok belőle magamnak. Nagyon jól eltalálta ezt az egészet, egészen bele tudtam élni magam. Az biztos, hogy egy hamar nem fogom elfelejteni ezt a könyvecskét (nekem túl rövid :D ezek a könyvek túl rövidek!). Találkozunk a második kötetben!

deen
Kendare Blake: Vérbe öltözött Anna

Nem egy átlagos könyv, sem a cselekmény sem pedig a szereplők tekintetében. Az elején sokat mosolyogtam rajta, valahogy nekem a Cas-hez hasonló gondolkodású emberek szimpatikusak. Jó a humora, két lábbal áll a földön, használja az eszét és észreveszi, hogy néha milyen fellengzős. Ugyan próbálja távol tartani magát mindenkitől, hiszen soha nem tölt sok időt egy helyen, ez a város azonban más. Most nem boldogul egyedül, így kénytelen néhány barátra szert tenni, hogy bevégezze a feladatát. A feladat azonban kifog rajta, nem is egyszer. Anna nem egyszerű kísértet, és rendesen megdolgoztatja Cas-t. A cselekmény helyenként hátborzongató, félelmetes, de végig magával ragadja az olvasót, izgalomban tart. A könyv elég rövid, mégis a két főszereplőt, Annát és Cas-t nagyon részletesen megismerjük. A mellékszereplőkre ennyi oldal már jutott, de azért fő jellemvonásaik, például Thomas esetlensége, és segítőkészsége megmutatkozott. Carmel pedig az az iskolai üdvöske, aki egyáltalán nem az, akinek mutatja magát, van esze és kitartása. A történetnek egy kicsit hamar a végére értünk, az utolsó oldalakon nagyon gyorsan összeállt a kép és gyorsan le is zárult a cselekmény, még olvastam volna egy kicsit, de nagyon élveztem.

DarknessAngel
Kendare Blake: Vérbe öltözött Anna

Imádom, erre nem lehet mást mondani.
Mikor láttam, hogy ez egy horror sztori először nem is nagyon akartam elolvasni, mert nem igazán vagyok oda az ilyen halálra ijesztős történetekért, de aztán mégis rászántam magam, és milyen jól tettem :))
Cas egyszerűen imádnivaló, számomra ez az egy szó jellemzi leginkább.
Annát már mindjárt az elején megkedveltem, és ez később sem változott. Viszont annyira sajnáltam is szegény lányt, a halála körülményei miatt meg minden.
Ilyen szellem romantikával még egyáltalán nem találkoztam más könyvekben, és ezért is tetszett annyira. A vége viszont… elég legyen annyi, hogy ajánlatos mindjárt beszerezni a következő részt :)
Nálam felkerült a kedvencek közé.

smetalin
Kendare Blake: Vérbe öltözött Anna

Régóta vártam már erre a könyvre, kedvenc nem lesz, de azért jó volt olvasni, kicsit bugyuta, de aranyos történet. Még jó, hogy kísértetek csak ott vannak ahol Cas megjelenik, de ott rögtön mindenki látja is, és egyből ölni is akarnak!( a szellemek) Nem bonyolította túl az írónő, nem sokat kellett gondolkodni a történeten, csak olvasni!:)

Mazsidrazsi P
Kendare Blake: Vérbe öltözött Anna

Theseus Cassio és Anna! Pimaszok vagytok, ezt élveztem, jó volt olvasni!
Nem volt rossz az alapötlet,de néhol inkább gusztustalan volt,mint rémisztő. Aki félni akar, olvasson Stephen Kinget.
Jó volt a történetvezetés, viszont néhol nem tudtam, időben mennyi telt el.
Cas karakterét imádtam, Humoros, beszólogatós, bátor, de félti az anyját… Tényleg azt éreztem, hogy ezt egy 17 éves srác „írta”.
Anna… Ó, drága Anna…
(Teljesen kétesélyes a vége, minél hamarabb olvasni akarom a folytatást!)
Thomas aranyos volt, csak kissé bugyuta, hogy pont abba…. na mindegy.
Nekem ezzel a suli-legmenőbb-csajával volt egy kis problémám. Nem tudtam elhinni, hogy csak úgy követi a srácokat, hogy olyan bátor, és hogy tud titkot tartani… na persze…
A szerelmi szál is nagyon el lett találva, mert nem egy felszínen csöpögős dolog, hanem inkább szavak nélkül mély… Még fel se fogták, de letaglózta őket.
A vége kicsit kusza volt, de az a a nagy valami… blöeee. És az a függővég! ÁH! Dehogy őrjít meg!
Végre egy könyv, ahol mindkét főszereplő szerethető. Cas, aki nem akar mártír hős lenni, de nem nyámnyila. Anna pedig egy tökös, belevaló csaj.
Ez kell ide, nem rinyapina és antitökös… :D

SzAngelika

Ha az anyád boszorkány, akkor te mi vagy, egy Harry Potter?

Kapcsolódó szócikkek: Harry Potter
Roni_olvas

Te jó ég – döbbenek rá – én vagyok a pszichiáterek álma: rémálmok, kísértetek, vér, halál, apa, örökség, satöbbi. És szerelem. Egyszerre.

Kapcsolódó szócikkek: Theseus Cassio Lowood (Cas)
Ingryd

A tudás hatalom, mint tudjuk.

110. oldal, 11. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: tudás
No_Exist

„Ne félj a sötétségtől, Cas. De ne hallgass azokra, akik azt állítják, hogy amit a sötétben látsz, az nappal is ott van. Mert nincs ott.”

Kapcsolódó szócikkek: sötétség
SMesi P

Nem lenne szabad megengedni, hogy a matekóra kora reggel legyen.

SzAngelika

Én a sötétség leple alatt dolgozom, és azokat pusztítom, akiknek nem lenne szabad szellemként kísérteniük. Ha az emberek tudnák, miket művelek, biztosan megpróbálnának leállítani. Az idióták mind Casper pártját fognák, és akkor meg kellene ölnöm Caspert és őket is, miután Casper átharapta a torkukat.

2. fejezet

Belle_Maundrell

– Hát, van egy professzor Montanában, aki arra kér, hogy utazz oda és pusztíts el egy wendigót.
– Mi vagyok én? Van Helsing?

Kapcsolódó szócikkek: Abraham Van Helsing · wendigo
Nico

– Ez itt a nagyapám, Morfran Starling Sabin.
Nevetnem kell.
– Miért van az, hogy ti gruftik mindig ilyen hóbortos neveket adtok magatoknak?
– Súlyos szavak olyasvalakitől, aki a Theseus Cassio nevet viseli.

Roni_olvas

Még jó, hogy mindenki egyszerűen csak Casnek hív. Ennek persze örülnöm kéne – apám a skandináv-germán mitológiát is kedvelte, úgyhogy akár Thornak is hívhatnának; na, az lenne csak totál gáz.

Belle_Maundrell

Sokszor van úgy, hogy az emberek tudnak dolgokról, sőt jó sokan tudják, de nem tesznek ellene semmit. Nem is beszélnek róla. Csak néha kicsúszik a szájukon egy óvatlan mondat, ami épp elég ahhoz, hogy egy ártatlan idióta gyanútlanul belesétáljon a csapdába. Mennyivel egyszerűbb, nem igaz? Másokkal elvégeztetni a piszkos munkát.

Anna sorozat · Összehasonlítás