Vigyázz, ​hogy melyik farkast eteted 20 csillagozás

Kenan Crnkic: Vigyázz, hogy melyik farkast eteted

A ​boldogság azon ritka dolgok egyike, ami megsokszorozódik, minél többen osztoznak benne.

Ez a könyv a boldogságról szól. Arról, hogyan találjunk rá, hogyan keressük és hogyan vigyázzunk rá.

Íme, egy könyv, aminek az olvasása boldoggá tesz bennünket.

„Hiszem, hogy mindannyiunknak két életünk van, és a második akkor kezdődik, amikor valóban belátjuk, hogy csak egy van”.

Dr. Kenan Crnkic számára ez a változás akkor következett be, amikor az Év Üzletembere díj nyertese, egyben elismert egyetemi professzor több súlyos sztrókot kapott, és a klinikai halál állapotába került.

„Akkor döbbentem rá, hogy valódi boldogság nélkül a siker nem más, mint a legszánalmasabb kudarc. Az ilyen felismerések után döbbenünk rá, hogy az élet nem hónapok és évek sora, hanem minden új nap csodálatosan megélt 86.400 másodperce. Azt mondják, hogy minden ember életének két legfontosabb napja a születésének a napja, és az a nap, amikor végre rájön, miért is jött a… (tovább)

Művelt Nép, Budapest, 2021
Művelt Nép, Budapest, 2021

dontforgettosmileandread P>!
Kenan Crnkic: Vigyázz, hogy melyik farkast eteted

Régen olvastam már ebből a sorozatból, de újfent megtapasztalhattam azt az élményt, erőt, motivációt, amelyet adnak, ez pláne kivételes, igaz történetekkel színesítve.

julcseee P>!
Kenan Crnkic: Vigyázz, hogy melyik farkast eteted

Rövid, tömör, de minden lényeges infót tartalmaz ez a szuper kis önsegítő könyv. Minden fejezethez tartozik legalább egy tanulságos történet, vagy mese, amivel jobban megérthetjük a fejezetben átadandó tanulságokat. Szerettem :)
És kiemelném itt is a kedvenc részemet belőle:

„Az ember lelkében harc folyik. Mintha két farkas birkózna életre-halálra. Az egyik farkas gonosz, ő képviseli a haragot, az irigységet, a bánatot, a megbánást, a mohóságot, az önteltséget, az önsajnálatot, a bűntudatot, a neheztelést, a kisebbségi érzést, a hazugságokat, az önhittséget, a felsőbbrendűséget és az egót…A másik farkas jó, ő jelenti mindazt, ami örömet, békességet, szeretetet, reményt, nyugalmat, alázatosságot, kedvességet, jóindulatot, beleérzést, nagylelkűséget, igazságot, együttérzést és hitet ad neked.

Melyik farkas győz? – kérdezte az unoka.
Mindig az, amelyiket eteted… – válaszolta öreg arcán mosollyal a nagyapa”

Pumukli82 >!
Kenan Crnkic: Vigyázz, hogy melyik farkast eteted

Sajnos nekem ez nagyon erőltetett és közhelyes volt. Sajnos nem én vagyok a célközönség. Minden évben adok esély egy önsegítő könyvnek, de idén sem sikerült. Rövid történeteket kapunk amiben biztat mindet a szerző, hol azzal hogy mennyi dőnk van és gondoljunk úgy az időre mint a pénzre, de nálam ez inkább szorongást vált ki mert pl hiába engednék el dolgokat ha annak elengedése rossz érzessel tölt el. Én azt gondolom, mindenki maga tudja eldönteni hogy egy- egy ilyen könyvből mit és mennyit enged magába.

Kenan Crnkic: Vigyázz, hogy melyik farkast eteted

A kis történetek engem nem fogtak meg, de a köztes gondolatok mind igazak voltak, ezek hatottak rám, sokat fel is írtam magamnak. A boldogságunk nagyban tőlünk függ. Nem elég vágyni valamire, tenni is kell érte. A sikerhez vezető úthoz szükség van kockázatra. Türelem, kitartás kell, hogy elérjük céljainkat, sokszor emiatt ki kell lépnünk a komfortzónánkból. Fontos a pozitív gondolkodás.

Luyze P>!
Kenan Crnkic: Vigyázz, hogy melyik farkast eteted

Annyira, annyira utálom az ilyen könyveket, de annyira és annyira kellenek, mert igenis kell egy pofon, hogy hahoo napi 86.400 másodpercünk van, és ki tudja meddig és ha már van mi a fenééért nem használjuuuuk..
off

Szóóval 86.400 mp… kellene kezdeni vele valamit. pláne, hogy már 1.378.195.200-at el is pazaroltam.. na jó azért volt pár értelmes napom is, de a nagyja.. robotság és ezaz, hogy akkor meg hogyan :( spoiler

Jó kis felrázó könyv, rengeteg idézettel és történettel, sokban igaza van, de ha esik az eső, akkor nehezebb meglátni a napsugarat.

rebella_>!
Kenan Crnkic: Vigyázz, hogy melyik farkast eteted

egy gyorsan átlapozós könyvnek indult, de több olyan történet is volt benne, ami tényleg elgondolkodtatott. nagyon tetszett!

Chi >!

Mi az élet, ha nem úgy éljük, ahogyan igazán szeretnénk, ha nem hagyunk magunk után nyomot, vagy ha belefulladunk a napi rutinba, a középszerűségbe?

Chi >!

Ne hazudjunk tovább saját magunknak, a döntés mindig is a miénk volt, és az is marad!
Ahogy az életünk is, és mindaz, amit kezdünk vele.

Hársi_Era>!

Röviden: meg kell értenünk, mi az, amiről úgy gondoljuk, vágyunk rá, és az, amire valóban, objektíven szükségünk van ahhoz, hogy elérjük mindazt, amit kitűztünk magunk elé, és hogy teljesen boldog, őszintén elégedett életet élhessünk – és különbséget kell tennünk ezek közt.

Chi >!

Senki és semmi nem tud boldogságot vinni a világba, csak mi magunk.

Hársi_Era>!

Hiszem, hogy az élet túl rövid ahhoz, hogy kicsinyesen éljük. Nem elég hálásnak lenni, értékelni mindazt, amink van, fontos brutálisan őszintének lennünk saját magunkkal, folyamatosan jobbítani azon, amiről tudjuk, hogy érdemes volna megváltoztatni, jobbá tenni.

Hársi_Era>!

Legyen bátorságod feladni a régi életmódodat, és újat kezdeni.

Hársi_Era>!

Ne fogadd el a kényelmet, a változást kezdd azzal, hogy megváltoztatsz pár apróságot az életedben. Tedd szokásoddá a rendhagyó gondolkodást.