Pandora ​spirál 3 csillagozás

Ken McClure: Pandora spirál

A Szt. György kórház gyermek onkológiai osztályán titokzatos kór üti fel a fejét. Előbb a kicsik közül szedi áldozatait, később felnőttek is vannak a halottak között. Mint kiderül, tüdőrák pusztít, ám minden eddiginél szörnyűbb formája. Járvány. Okozója egy mindeddig ismeretlen vírus.
Dr. Neef, az osztály vezető főorvosa tehetetlenül szemléli az eseményeket. Így aztán, amikor egy genetikai kutatólaboratórium új, emberen sosem próbált gyógyszerrel jelentkezik, az orvos elfogadja az együttműködésüket. Dr. Neef a gyerekek életéért küzd, a víruskutató az anyagi és szakmai sikerért. Mégis vállvetve veszik föl a harcot a szenzációra éhes sajtó, a lélektelen bürokrácia, és a betegeket kísérleti nyúlként kezelő tudósok ellen.
Veszélyes küldetése során az orvos már-már elbukik, ám váratlanul szövetségesre lel. Egy korábbi ádáz ellenfél, egy fiatal újságírónő megérti, hogy mi a tét. Gyerekek ezreinek az élete.

Door, Budapest, 1997
368 oldal · ISBN: 9789639035089 · Fordította: Süle Gábor