Veszélyes ​gazdagság 101 csillagozás

Ken Follett: Veszélyes gazdagság Ken Follett: Veszélyes gazdagság

A világhírű Ken Follett legújabb regényét tartja most kezében az olvasó. A kiadónk által megjelentetett legutóbbi három Ken Follett könyvhöz hasonlóan ez is szinte letehetetlen.
Ezúttal egy bankár család története áll a cselekmény középpontjában, melynek tagjai a még több pénzért és hatalomért folytatott küzdelem során nem riadnak vissza semmitől sem. A könyv rendkívül olvasmányos, tele izgalommal és váratlan fordulattal, s persze van benne bőven kaland, ármány és szerelem, álnokság, forró ölelkezés és halálos veszedelem…

Eredeti mű: Ken Follett: A Dangerous Fortune

Victoria, Pécs, 1993
386 oldal · puhatáblás · ISBN: 963766033X · Fordította: Losonci Gábor

Bur3sz
Ken Follett: Veszélyes gazdagság

Bevallom, nagyon nehezen rázódtam bele a történetbe. Sőt, az eleje kimondottan untatott. Ám, amikor felpörögtek az események, alig tudtam letenni. Augusta asszonyt a két kezemmel tudtam volna megfojtani.
Jó választás volt. :D

Esmeralda P
Ken Follett: Veszélyes gazdagság

Nem Zola társadalomelemző regénye, nem Agatha Christie krimije, nem a Buddenbrook család, de jóleső, kellemes, letehetetlen olvasmány, és mégiscsak kosztümös Anglia. S mivel vakációs könyv, a végén minden jóra is fordul…

Én bizony olvasok még Ken Follettet, hosszú még a nyár!

Lujó
Ken Follett: Veszélyes gazdagság

Nem írok értékelést, spoileres lenne.

Esetleg annyit: Follett „gonoszai” mindig olyanok, mint a fekete lovag volt a Gyalog Galoppban, már se kezük, se lábuk (átvitt értelemben), de még mindig támadnak, és támadnak :)

csilla0923
Ken Follett: Veszélyes gazdagság

Egyszerűen lebilincselő, nagyon jól megírt, kerek történet.
Remélem még sok hasonlóan jó könyvet fogok olvasni életem során!

szangi
Ken Follett: Veszélyes gazdagság

(Augustát össze kéne ereszteni Jockey-val a Dallasból, az olyan lenne mintha valaki nullával osztana)
Tanulságos történet (érdekes dolgokat tudtam meg a kamatlábakról) és megtudjuk hogy akkoriban hátba tudták úgy szúrni egymást az emberek, hogy közbe eltartott kisujjal teát isznak, és egy harmadik kezükkel prostituáltak szoknyája alá nyúlkálnak.

Swoosh

Jaj Auguszta néni. spoiler

Ken bácsi hozta a formát. Azon gondolkozom kedvenceljem-e.
Nagyon jól tudja mennyi spoiler – t kell elhasználni egy jó sztorihoz.

És a kor az kell ehhez a sok intrikához. Csakis a kosztümös Angliában lehet ilyen cselekményt elképzelni :)

Régebbi könyve, s általában az újak jobban tetszettek, de ez kellemes csalódás volt.

Na irány az utolsó könyv a kihíváshoz.

Hexe13
Ken Follett: Veszélyes gazdagság

Ken Follett-től nekem ez a kedvencem. Tudom, „de hát a Katedrális!” ….de nekem mégis ez jobban tetszett.

lostgab
Ken Follett: Veszélyes gazdagság

Most sem csalódtam Ken Follett-ben. Nem ez az első könyv, amit olvastam tőle, de még most is meg tudott lepni. Kedvelem a karaktereit, számomra fontos, hogy legyen, akinek szurkolhatok, meg persze legyen olyan szereplő is, akit szívből utálni lehet. :) Ebben profi Follett, bár az itt főszereplő Edward és Hugh sok olyan karaktervonással rendelkezett, mint a Katedrális Jack-je és Alfred-je, egyikük született tehetség, származás miatt „számkivetett” (itt nem egészen szó szerint), a másiknak pedig születése alapján van joga sokmindenhez.
Ez egyáltalán nem volt zavaró, igazán izgalmas regény, szokásos Follett-es elemekkel: titkok, cselszövés, szerelem és egy kis erotika. Csak ajánlani tudom, nem is túl hosszú, és olvastatja magát. :)

moniquetm
Ken Follett: Veszélyes gazdagság

Arra emlékszem, hogy nagyon olvastatta magát a könyv, és már nagyon akartam tudni mi lesz a vége, de sajnos a könyvtári példányból hiányzott az utolsó 50 oldal, és mire sikerült beszereznem egy másikat, addigra elfelejtettem, hogy miről is szólt a történet… (A hiányzó oldalakról csak annyit, hogy így jár az, aki soha nem lapoz a könyv végére!)

AgiJovi

Nagyon tetszett!
Izgalmas, pörgős, nem lehet letenni.

szangi

Ahogy körbenézett, meglátta az egyetlen vendéget, aki nem volt boldog, sőt nyomorúságosan, kisemmizetten ült, mint eunuch az orgián.

Nokimaki P

(…) az erőszak valahogy mindig a kudarc beismerését jelenti.

Foximaxi

Hugh szeretettel nézte fiát, és arra gondolt, milyen fontosnak tűnik az iskola addig a pillanatig, amíg hátat nem fordít neki az ember.

Nokimaki P

Soha ne beszélj arról, mennyibe kerül valami (…), akármi történik, maradj nyugodt. Ha a kocsisod szívrohamot kap, a kocsi karambolozik, a szél elfújja a kalapodat vagy leesik az alsószoknyád, csak annyit mondjál: „Istenem, micsoda izgalmak” és intsd le az első konflist. Ne felejtsd el, vidéken élni jobb, mint a városban; henyélni jobb, mint dolgozni; az öreg jobb, mint a fiatal; a rang fontosabb, mint a pénz. Mindenről tudjál egy keveset, de semmiről se sokat.

Tiger205

– Odahaza valószínűleg nem is lehet ilyen jó fegyvereket kapni.
– Ez igaz – válaszolta a papa. – Ez a Westley-Richards a legjobb puska, amivel valaha találkoztam.
Micky segített a papának a fegyverek kiválasztásában. Senor Miranda rövid csövű puskákat akart, amelyek nem akadályozzák a lovasokat a szabad mozgásban. Micky elvitte egy birminghami gyárba, ahol a papa megismerkedett a Westley-Richards karabéllyal.
– És milyen gyorsan gyártják őket! – tette még hozzá Micky.
– Azt hittem, beletelik fél évbe, míg mindet legyártják; ehelyett néhány nap is elég.
– Mert az új amerikai gépeket használják. – Régen, amikor a fegyverkovácsok egyenként készítették el a puskákat, valóban eltartott volna hat hónapig, mire kétezer fegyverrel elkészülnek, de a modern gépekkel az alkatrészek bármelyik fegyverbe beilleszthetőek voltak, s egy jól felszerelt gyár naponta több százat is elkészített: mintha gombostűket gyártana.
– És az a gép, amelyik naponta kétszázezer töltényt állít elő! – mondta papa Miranda, s hitetlenkedve rázogatta fejét. Hangulata azonban ismét borúsra váltott, és rosszkedvűen mondta: – De hogyan kérhetik a fegyverek árát, még mielőtt leszállították volna őket?
A papa nem tudott sokat a nemzetközi kereskedelemről.

ELSŐ FEJEZET - 1873. május

Foximaxi

Lady Stalworthy immár gyanakodva tekint Hugh-ra, s ha egy anya gyanúja fölébred egy kérővel szemben, annak fonják már a kosarat.

Foximaxi

– Milyen kedves öntől, hogy ilyen korán felkeres! – mondta, éreztetve Augustával, mennyire utálja, ha reggel háborgatják.

Foximaxi

– De mi az a tisztesség? – Annyit tesz, mint igazat mondani, megtartani az ígéreteket, és vállalni a felelősséget az elkövetett hibákért. A mindennapi életben ugyanúgy, mint az üzleti életben. Az legyél, amit állítasz magadról, és meg is tedd, amit ígérsz.

Nokimaki P

– De mi az a tisztesség?
– Annyit tesz, mint igazat mondani, megtartani az ígérteket, és vállalni a felelősséget az elkövetett hibákért. (…) Az legyél, amit állítasz magadról, és meg is tedd, amit ígérsz.

ribizlii

– Szerintem ott kell megragadni a boldogságot, ahol lehet. Mi is csak egyszer élünk.
– Igen ám, de amikor az ember megragadja a boldogságot, időnként valami még értékesebb tulajdonságát engedi el: a tisztességét.