A ​Hornet útja / Távoli partok / Nem bízhatsz senkiben / Hazatérés 6 csillagozás

Ken Follett – Kristin Hannah – Iris Johansen – Nora Roberts: A Hornet útja / Távoli partok / Nem bízhatsz senkiben / Hazatérés

Ken ​Follett: A Hornet útja
1941 júniusában a tizennyolc éves Harald Olufsen azt tervezi, hogy a nyári szünetben szorgalmasan készül majd a vizsgáira, dzsesszt hallgat, és lányokkal randevúzik szülőhelyén, a dániai Sande szigetén. Ám amikor váratlanul rábukkan az országot megszállva tartó nácik egyik titkos bázisára, majd belesodródik az ellenállási mozgalomba, a gondtalannak ígérkező nyarat a felnőtté válás kemény próbatételei árnyékolják be.

Kristin Hannah: Távoli partok
A negyvenes éveiben járó Elizabeth Shore, aki egyetemistaként tehetséges festőművésznek indult, aztán feladta álmait, minden igyekezetével azon van, hogy tökéletes anya és odaadó feleség legyen. Miután azonban gyermekei felnőttek, és elköltöztek otthonról, sportriporterként dolgozó férjével szép lassan eltávolodnak egymástól. Elizabeth elbizonytalanodik, vajon a lángoló szenvedély, amely hajdanában összekötötte őket, visszatérhet-e valaha az életükbe.

Iris Johansen: Nem bízhatsz… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Reader's Digest válogatott könyvek

Reader's Digest, Budapest, 2003
576 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638475978 · Fordította: Barkóczi András, Hetzer Zita, Galli Péter, Kirschner Dávid

KBCsilla P>!

Kicsit nehezen indult el az elején, de azért unalmasnak akkor sem mondtam volna már akkor sem.
De nem kellett sokáig várnom arra, hogy le se tudjam tenni a kezemből.
Rendkívül izgalmas történet volt, nem is értettem ekkor már, hogy lehet, hogy alig olvasta valaki közülünk.
Valós vagy nem valós a történet, tökéletesen beleillik a korába, remekül megszerkesztett, és egyenesen felfelé ívelő volt a cselekmény.
Sok-sok történetet olvastam már ezekről az időkről, de olyan módon ír Ken Follett, hogy olyan volt számomra, mintha ez lenne életem első háborús története.
Peter cselekedetei tönkre tették az amúgy már jócskán megedződött lelkemet, az ellenállók kitartása pedig mindent felülmúlt.
Azt hittem az olvasás kezdetekor, hogy egy szokványos „háborús könyvet” kezdek el, de közben hamar kiderült, hogy ez jóval több annál.
Éppen ezért érintett olyan nagyon rosszul a befejezése.
Érezhető volt nagyjából, hogy mi lesz az események végkimenetele, mégis meglepett a gyors lezárás.
Még olvastam volna tovább, sokkal tovább!