Hat ​nap múlva telihold 73 csillagozás

Ken Follett: Hat nap múlva telihold Ken Follett: Hat nap múlva telihold

Ken ​Follett, az izgalmas meseszövés mestere, most is a II. világháború napjait idéző, váratlan fordulatokban gazdag regénnyel ajándékozta meg rajongóit. Az Angol Királyi Légierő bombázói több hullámban támadják a kontinenst, ám a Luftwaffe könnyűszerrel megsemmisíti őket. Úgy látszik, hogy a szárazföldön és levegőben egyaránt Adolf Hitler irányítja az eseményeket. Ám az Északi-tenger egyik apró dán szigetén egy Harald Olufsen nevű, tizennyolc éves tehetséges ifjú, a gépek és a motorok megszállottja jártában-keltében belebotlik egy titokzatos német gyártmányú szerkezetbe, melyhez foghatót soha nem látott még. Érzi, értesíteni kellene erről valakit, de nem tudja, kit.
Anglia történelmének legnagyobb légitámadását készíti elő a németek ellen. Harald felfedezése megfordíthatja a háború kimenetelét, ám a fiú igyekezete, hogy mielőbb eljuttassa az illetékesekhez a sorsdöntő információt a felfedezéséről, a hozzá közel álló embereket is veszélybe sodorhatja. Feltartóztathatatlanul… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2002

GABO, Budapest, 2003
454 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639421790 · Fordította: Ladányi Katalin

Ildikó_Nagy_2 P>!
Ken Follett: Hat nap múlva telihold

Ken Follett fantasztikusan jó stílusa itt sem maradt el. Alapvetően tetszett, a repülést is szeretem, a történelem is érdekel, egyszóval adott volt minden, hogy egy jó könyvet olvassak. Egy picit soknak éreztem benne a „repülőgép kézikönyvet” és a végén volt néhány hihetetlen dolog, ettől eltekintve izgalmakban nem volt hiány.
Kedvet kaptam Dániához, mielőbb meg kell látogatnom ezt az országot, fel is kerül a bakancslistámra.

bokrichard>!
Ken Follett: Hat nap múlva telihold

Nem tudom, olyan másmilyen érzés volt ez a könyv a Katedrális sorozat meg az Évszázad-trilógia után. Ez is hasonló, de azok azért klasszisokkal jobbak.

Aliko>!
Ken Follett: Hat nap múlva telihold

Bevallom én nagyon szeretem Follett regényeit és szerintem ezeket a
„modernebb” történeteket vétek a Katedrálissal összehasonlítani. Mert tény, hogy a trilógia jobban felépített, de ott jó sok oldal állt az író rendelkezésére, hogy megvalósítsa a terveit. Én kifejezetten szeretem ezeket a történelmi regényeit (is). És ugyan ezt a könyvet elég felemás érzéssel tettem le (Mert bár érdekes volt, de az eleje egy kicsit vontatottan indult és túl hirtelen lett a vége) . Ettől függetlenül a témaválasztásért 5 csillag jár. Jön Harald és Karen története na meg egy kis repülő történelem… ami nálam szívszerelem hisz apu pilóta!

Swoosh>!
Ken Follett: Hat nap múlva telihold

Ez olyan igazi kenfolettes lett, habár spoiler is volt egy picit :)

Nagyon megy neki a kém topik szerintem és a második világháborút is jól érti.

A cselemény annyira pörög, hogy talán kicsit túlságosan is, de nem volt rossz egy kicsit sem spoiler

spoiler

Szóval a kedvenc íróim egyike hozta a formáját.

P_Eni>!
Ken Follett: Hat nap múlva telihold

Alapvetően nem szeretem a háborút, ezt a könyvet is csak egy kihívás miatt vettem kézbe. Aztán jól pórul jártam, mert sokszor nehéz volt letenni. Ez csak akkor probléma persze, ha az ember éjjel 2-kor csinálja, miközben reggel menni kell dolgozni. :)

Azt hiszem, azért olvastam szívesen, mert nem a konkrét véres csaták álltak a középpontban, hanem a háttérben tevékenykedő emberek.Jó volt drukkolni nekik, és meglepően jól működött feszültséglevezetésként a némely figurával szemben érzett ellenszenv hangos kifejezése. És igen, vannak részek, melyekről el tudom hinni, hogy a valóságban is így működik az ember / a világ.

Ugyanakkor nem tudom elfelejteni azt a csalódottságot, amit a könyv elolvasása után éreztem. Olyan volt, mint ha a bevezetés nagyon, de nagyon el lett volna húzva, aztán tárgyalás nélkül sutty, hirtelen befejezzük, ráadásul az utolsó fejezeteknél a realitás, a hihetőség egészen más arányban jelent meg, mint előtte, ebből a szempontból ellentmondásosnak éreztem. Most ennyi csillagot tudok adni, de biztos, hogy fogok még Ken Follett könyveket olvasni.

AgiJovi P>!
Ken Follett: Hat nap múlva telihold

Kb. 8-9 évvel ezelőtt olvastam ezt a könyvet, és emlékszem rá, hogy nagyon tetszett!

mokus75>!
Ken Follett: Hat nap múlva telihold

Végig nagyon izgalmas. De a meneküléskor az a sok véletlen, az már nem igazán hihető és a vége kicsit túl gyorsan befejezet. De mindenkinek ajánlom aki szereti a háborús regényeket. Dániáról is meg tudunk pár dolgot.

Töki>!
Ken Follett: Hat nap múlva telihold

Ken Follett-ben az a jó, hogy úgy tud mesélni, hogy akkor is élvezetes olvasni, ha nem veszed komolyan.
Tetszik az a már-már bulvárnak mondható, könnyed és szórakoztató stílus, amiben a történetei életre kelnek. A II. Világháborúba helyezett történetei közül a Hat nap múlva telihold abszolút kiemelkedik. Végtelenül szórakoztató, kellően fordulatos, izgalmas, könnyed kikapcsolódás.
Szerettem ezt a könyvet.

negoti P>!
Ken Follett: Hat nap múlva telihold

A Vadmacskák jobban tetszett, de ez a regény is nagyon érdekes volt, bár néhol túl részletes, de ez is az előnyére szolgált.

Mátyás_dr_Takács>!
Ken Follett: Hat nap múlva telihold

Nem rossz, de sok egyéb Ken Folett könyvhöz képest elmarad. Az első fele elég unalmas (bár ez Ken Folett-től megszokott), a második fele már pörgős, viszont ez az a könyv, amiből a fele is pont elég lett volna terjedelemben.