Az ​ördög műve 47 csillagozás

Ken Follett: Az ördög műve Ken Follett: Az ördög műve

A skóciai Ivenburnben található Oxford Medical gyógyszergyár tulajdonosa, Stanley Oxenford professzor felfedezi a Madoba-2 nevű, halált okozó vírus ellenszerét. Egy szigorúan védett laboratóriumban folynak a kísérletek, a labor védelméért a biztonsági főnök, a vállalathoz és a professzorhoz lojális hajdani zsaru, Toni Gallo felel. A professzor felelőtlen, eladósodott fia becsempész egy háromtagú gengszterbandát a gyár területére, akik a pusztító vírust terroristáknak akarják megszerezni. Toni Gallóra vár a feladat, hogy megakadályozza az egész emberiséget fenyegető biológiai fegyver bevetését, a terroristák támadását.

Eredeti mű: Ken Follett: Whiteout

Eredeti megjelenés éve: 2004

GABO, Budapest, 2012
442 oldal · ISBN: 9789636895143 · Fordította: Ladányi Katalin
GABO, Budapest, 2004
442 oldal · ISBN: 963731802X · Fordította: Ladányi Katalin

szucsiani
Ken Follett: Az ördög műve

Ez volt az első Ken Follett könyvem, de ez alapján nem lettem rajongója. Lehet, hogy nem ezzel kellett volna kezdenem.
Átlagos, kiszámítható, akcióban bővelkedő, egy kis romantikával megfűszerezett történetet kaptam. Nem adott maradandó élményt, de egyszeri nyári olvasmánynak elment.

nyolcadikutas
Ken Follett: Az ördög műve

Könnyed kalandregény rengeteg sablonnal és egy-két remek karakterrel. Follett sok évvel ezelőtt a legjobbak közé számított számomra, mára középszerűvé vált. Bizonyára Ö is, én is változtam, előre. vagy hátra, nézőpont kérdése.
Szerethető, mert csillapítja az éhséget, de felejthető, mert nem lakunk jól tőle.

Swoosh
Ken Follett: Az ördög műve

Bírom Ken Follett-et, s ez (is) egy jó könyv szerintem. Megértem viszont azokat akik nem estek hanyatt ettől a műtől, nem egy olyan epik kaland mint a Katedrális, de teljesen lekötött.

A karakterek jók, spoiler
A cselekmény is rendesen pörög. A Ken Follett listám is rövidült. 20/26

fairybug
Ken Follett: Az ördög műve

A második fele nagyon tetszett, az eleje nekem vontatott volt.

sassenach
Ken Follett: Az ördög műve

Egész annyira letehetetlen, hogy 1,5 nap alatt végeztem vele…

AgiJovi
Ken Follett: Az ördög műve

Nagyon izgalmas, pörgős könyv, nem lehet letenni.

Anark
Ken Follett: Az ördög műve

Nagyon nem tetszett. Minden fordulat kiszámítható. Rutinból írhatta Ken Follett.

BlackSheep
Ken Follett: Az ördög műve

Az első fele nagyon tetszett, meg is lepődtem, hogy Follett még mindig tud újat mutatni. Végig éreztem, hogy nagyon csavaros és izgalmas lesz, de aztán sajnos csalódnom kellett. A könyv vége már csak egy – bár nem rossz – de szimpla kergetőzés egy ház körül. Nem lenne ezzel baj, de a remek felvezetés után ennél sokkal ütősebb fináléra számítottam.
Amik viszont szerintem nagyon jók, azok a karakterek. Minden figura egyedi, különleges és mindenkiben akad valami, ami miatt megfogja az olvasót. Talán ebben a regényben sikerült az írónak a legérdekesebb figurákat teremtenie (persze csak ha a Katedrálist nem számoljuk). Végeredményben nagyon tetszett.

negoti
Ken Follett: Az ördög műve

Sosem gondoltam volna, hogy Ken Follett a kedvenc íróm lesz valaha is, de már nagyon közel áll hozzá. Ez a regénye is izgalmas, akciókkal teli, nekem nagyon tetszett.