Az ​ördög műve 45 csillagozás

Ken Follett: Az ördög műve Ken Follett: Az ördög műve

A skóciai Ivenburnben található Oxford Medical gyógyszergyár tulajdonosa, Stanley Oxenford professzor felfedezi a Madoba-2 nevű, halált okozó vírus ellenszerét. Egy szigorúan védett laboratóriumban folynak a kísérletek, a labor védelméért a biztonsági főnök, a vállalathoz és a professzorhoz lojális hajdani zsaru, Toni Gallo felel. A professzor felelőtlen, eladósodott fia becsempész egy háromtagú gengszterbandát a gyár területére, akik a pusztító vírust terroristáknak akarják megszerezni. Toni Gallóra vár a feladat, hogy megakadályozza az egész emberiséget fenyegető biológiai fegyver bevetését, a terroristák támadását.

Eredeti mű: Ken Follett: Whiteout

Eredeti megjelenés éve: 2004

GABO, Budapest, 2012
442 oldal · ISBN: 9789636895143 · Fordította: Ladányi Katalin
GABO, Budapest, 2004
442 oldal · ISBN: 963731802X · Fordította: Ladányi Katalin

nyolcadikutas
Ken Follett: Az ördög műve

Könnyed kalandregény rengeteg sablonnal és egy-két remek karakterrel. Follett sok évvel ezelőtt a legjobbak közé számított számomra, mára középszerűvé vált. Bizonyára Ö is, én is változtam, előre. vagy hátra, nézőpont kérdése.
Szerethető, mert csillapítja az éhséget, de felejthető, mert nem lakunk jól tőle.

Swoosh
Ken Follett: Az ördög műve

Bírom Ken Follett-et, s ez (is) egy jó könyv szerintem. Megértem viszont azokat akik nem estek hanyatt ettől a műtől, nem egy olyan epik kaland mint a Katedrális, de teljesen lekötött.

A karakterek jók, spoiler
A cselekmény is rendesen pörög. A Ken Follett listám is rövidült. 20/26

fairybug
Ken Follett: Az ördög műve

A második fele nagyon tetszett, az eleje nekem vontatott volt.

sassenach
Ken Follett: Az ördög műve

Egész annyira letehetetlen, hogy 1,5 nap alatt végeztem vele…

AgiJovi
Ken Follett: Az ördög műve

Nagyon izgalmas, pörgős könyv, nem lehet letenni.

Anark
Ken Follett: Az ördög műve

Nagyon nem tetszett. Minden fordulat kiszámítható. Rutinból írhatta Ken Follett.

BlackSheep
Ken Follett: Az ördög műve

Az első fele nagyon tetszett, meg is lepődtem, hogy Follett még mindig tud újat mutatni. Végig éreztem, hogy nagyon csavaros és izgalmas lesz, de aztán sajnos csalódnom kellett. A könyv vége már csak egy – bár nem rossz – de szimpla kergetőzés egy ház körül. Nem lenne ezzel baj, de a remek felvezetés után ennél sokkal ütősebb fináléra számítottam.
Amik viszont szerintem nagyon jók, azok a karakterek. Minden figura egyedi, különleges és mindenkiben akad valami, ami miatt megfogja az olvasót. Talán ebben a regényben sikerült az írónak a legérdekesebb figurákat teremtenie (persze csak ha a Katedrálist nem számoljuk). Végeredményben nagyon tetszett.

negoti
Ken Follett: Az ördög műve

Sosem gondoltam volna, hogy Ken Follett a kedvenc íróm lesz valaha is, de már nagyon közel áll hozzá. Ez a regénye is izgalmas, akciókkal teli, nekem nagyon tetszett.