Egyperces ​menedzsment 4 csillagozás

Ken Blanchard – Spencer Johnson: Egyperces menedzsment

Miként ösztönözhetjük önálló és hatékony munkavégzésre csapatunk tagjait?
Hogyan növelhetjük szervezetünk alkalmazkodóképességét?
Hogyan érjünk el kevesebb stresszel hamarabb sikereket?
Vezetőként kihívásokkal teli, felgyorsult világunkban sem feledkezhetünk meg a legfontosabb értékünkről: az embereinkről. Az Egyperces menedzsment naprakész technikáival hatékonyan fejleszthetjük munkatársaink problémamegoldó- és alkalmazkodóképességét.
Ken Blanchard és Spencer Johnson elismert menedzsmentszakértők egy olvasmányos, egyedi stílusban megírt történetben három gyakorlatias titkot fednek fel: az egyperces célkitűzést, dicséretet és iránymutatást. A viselkedéstudomány kutatásaira építő módszerüket könnyen alkalmazhatjuk saját vezetési gyakorlatunkban is.

Eredeti cím: The New One Minute Manager

Eredeti megjelenés éve: 2016

HVG Könyvek, Budapest, 2017
120 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633044605 · Fordította: Weisz Böbe
HVG Könyvek, Budapest, 2017
120 oldal · ISBN: 9789633048078 · Fordította: Weisz Böbe

Ken Blanchard – Spencer Johnson: Egyperces menedzsment

A könyvet a borítója miatt vettem kézbe a könyvtárban. A Blanchard név rögtön magának követelte a figyelmemet, el se olvastam a hátlapon lévő szöveget. Nem tudtam miről fog szólni a könyv pontosan, vagy hogy kit akar megszólítani. Annyit tudtam, hogy el kell olvasnom. És lám… buummm, pont beletaláltam.

Logikus és érdekes módszer – érdemes megismerkedni vele, nagyon felszabadító gondolatokat rejt magában.

Mircsi P>!
Ken Blanchard – Spencer Johnson: Egyperces menedzsment

Érdekes szemlélet, de igazából semmi egetrengető. A magam részéről én ennél egy fokkal emberközpontúbb vagyok, nekem annak ellenére hogy azt mondja hogy mennyire fontos neki az emberek jólléte énmégis hideg racionalitást éreztem, de elviszem belőle, ami hasznos volt. Nekem egyébként kicsit ilyen didaktikus volt ez a sztoriba oltott okoskodás, kicsit olyan szájbarágós volt így.

Hrszcpds>!

Ha nem tudod megmondani, szíved szerint min változtatnál, akkor még nincs is problémád, csak panaszkodsz. A probléma csak akkor létezik, ha van különbség a között, ami valójában történik, és a között, amit szeretnénk, hogy megtörténjen.

Hrszcpds>!

Mindenki potenciális győztes , noha egyesek a vesztesek álruhájában járnak. Ne hagyjuk, hogy a látszat megtévesszen minket!