Szökjünk ​ki focizni! (Puskás Öcsi – A külvárosi vagány hihetetlen kalandjai 1.) 28 csillagozás

Kemény Kristóf: Szökjünk ki focizni!

Öcsi ​imád focizni. Ha tehetné, egész nap a rongylabdát rúgná a grundon. Csakhogy a házukhoz közeli pályán általában nagyobb fiúk játszanak, ezért őt és legjobb barátját, a szomszédban lakó Cucut szinte sosem veszik be a csapatba. Folyton azon jár az eszük, hogy tudnának ok is beszállni, hogy hívhatnák fel magukra a nagyok figyelmét?!
Szerintetek sikerül nekik? És vajon szót fogad a lázasan ágyban fekvő Öcsi az édesanyjának, Margit néninek, aki megtiltja neki, hogy kimenjen az udvarra játszani a többiekkel?
Barátkozzatok össze a külváros legvagányabb kissrácával, éljétek át Öcsivel a kalandos gyerekkorát, vegyetek részt a csínytevéseiben, rúgjátok vele a labdát!
Ő alig várja, hogy egy csapatban legyetek!

Bármerre járunk is a világban, rádöbbenünk, hogy Puskás Ferencről mindenütt hallottak már. Ha eláruljuk, hogy Magyarországról érkeztünk, azonnal a legendás Aranycsapat kapitányának, a Real Madrid sztárjának neve ugrik be a külföldieknek: „Ó, igen,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

Tagok ajánlása: 4 éves kortól

Alexandra, Pécs, 2016
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633578216 · Illusztrálta: Mayer Tamás

Bea_Könyvutca P
Kemény Kristóf: Szökjünk ki focizni!

A gyerekeknek szóló történet Puskás Ferencről szól, aki a leghíresebb magyar focista. Arról az időszakról, amikor még gyerek volt, és mindenki Öcsinek szólította. Öcsi apukája Feri bácsi a kispesti csapat focistája volt, ezért Öcsi szinte a cumival egyidőben szívta magába a foci szeretetét.

Puskás Öcsi egy focizni mindig kész kisfiú volt, sőt mást sem csinált volna legszívesebben egész nap, csak focizott volnap a többiekkel a pályán. Gondolom, van még így ezzel egy jó pár gyerek, nekik ajánlom ezt a könyvet.

Juci P
Kemény Kristóf: Szökjünk ki focizni!

Abszolút kairosza van most nálunk a focinak. Az egész a focis kártyákkal indult (ahol, megjegyzem, Puskás a legértékesebb kártyák, azaz legendák közül is a legmenőbbnek számít), és az EB hatására természetesen elérték a gyerekeim a teljesen kifejlett focirajongó fázist spoiler. Úgyhogy ennek a könyvnek igazán be kellett volna találnia;* a rajzok aranyosak, a legendaépítés kicsit megmosolyogtató, de teljesen érthető; viszont sajnos nincs jól megírva. Az csak az egyik dolog, hogy 21. századi magyart beszélnek ezek a harmincas évekbeli fiúk; a gyerekolvasókat nyilván jobban zavarná, ha valami régies hangon szólalnának meg a focizó srácok. De úgy általában is a szerkesztetlenség hatását kelti a szöveg, sokat ismétel, vagy elfelejt említeni dolgokat (pl. egy gólról beszél hosszasan, aztán visszamenőleg megemlíti, hogy volt amúgy egy második is), és történetként sem túl izgalmas. Lesz(nek) folytatása(i) is, biztos el fogjuk olvasni, mert igény van rá, de én örülnék, ha feszesebb lenne az egész.
* A gyerekeknek azért tetszett, de ők sokkal elnézőbbek nálam :)

Trudiz
Kemény Kristóf: Szökjünk ki focizni!

Ismerjék meg a kicsit is nagy legendáinkat, s az elindulásukat! Fontos alapinformációk, és a történet végén még egy kis játék is vár a gyerekekre.
Micsoda fantasztikus ötlet: nagyjaink, hírességeink bemutatása a gyerekeknek, példát adva, példaképet állítva, ismereteket közölve, kedves rajzokkal kísérve. Jöhet a következő! :)

Hintafa P
Kemény Kristóf: Szökjünk ki focizni!

Kedves, aranyos mese, életrajzi elemekkel. Jól követhető a sztori, a hallgatóságot leköti, olyannyira, hogy azonnal ki is kellett próbálni Öcsi híres cselét. Elgondolkodtam, hogy nem lett volna jobb, ha picit több érdekes részletet megtudunk Öcsiről, de végül arra jutottam, hogy ennél több nem biztos, hogy megragadt volna a gyerekekben. Az illusztrációk is igazán jópofák.
A felolvasót zavarták az apró pongyolaságok (szóismétlés két egymást követő mondatban), ami felbukkant a könyvben.

CsakSimánDorka P
Kemény Kristóf: Szökjünk ki focizni!

Ez egy nagyon aranyos kis könyv az ifjú Puskás Öcsirő a legendáról!

Az EB miatt nagyon érdekli most a nagyobb fiam a foci, a kisebb meg amúgy is idáig van a labdáért szóval mikor megláttam a könyvtárban azonnal le is csaptam rá :) aztán mikor végigolvastam a fiúknak rájöttem mennyire aranyos kis mese! Fiúk nagy kedvence lett! :)

blueisthenewpink P
Kemény Kristóf: Szökjünk ki focizni!

A hatéves focistám ugyan ragaszkodna az öt csillaghoz, de azért vannak gyengéi a könyvnek. Az eleje például annyira olyan, mint egy egyszerű életrajz, hogy az Ovis egy másik mesekönyvet kezdett lapozgatni unalmában. Aztán szerencsére beindul a sztori, de vannak érthetetlen ismétlések, és olyasmi is, aminek semmi keresnivalója egy mesekönyvben spoiler. Miután befejeztük, a hatéves megkérdezte, hogy Puskás Öcsi tényleg rosszalkodott-e gyerekkorában, úgyhogy megbeszéltük, hogy nem bántott mást, csak olyasmit csinált, mint ő is: bent focizott, néha nem fogadott szót az anyukájának. Boldog volt, mert ismerte a cseleket, és drukkolhatott. Ideje volt már Dzsudzsiékon kívül más neveket is megtanulni ;)

(Az illusztráció nekem nem tetszik.)

Frissítés: Amikor edzésen beszólogattak neki a nagyok közül, megbeszéltük, hogy Puskás Öcsit is csúfolták a nagyobbak, aztán el voltak ájulva, hogy milyen ügyes. Úgyhogy foglalkozzon csak a focival meg azokkal, akik nem piszkálják. Segített (ez is).

ScarlettBlair P
Kemény Kristóf: Szökjünk ki focizni!

Atya ég, hogy ez a történet mennyire édes és aranyos. Tuti biztos, hogy ha egyszer gyerekem lesz, ez a mesék között lesz, amit fel fogok majd neki olvasni. Csodásan meg van rajzolva, nem bugyuta a szövege. Van igazi mondnaivalója, és egy olyan magyarról szól, akit jóformán mindenhol ismernek a világon. Minél előbb be szeretném szerezni a második résztm ajánlom! :)

Boglárka_Madar P
Kemény Kristóf: Szökjünk ki focizni!

Mikor megláttam az új könyvek között, kíváncsian vártam hogy elolvashassam. Nagyon tetszik az ötlet, hogy híres ember életét mutatják be gyerekeknek mese formában.
Az elején néhány érdekes tényt tudhatunk meg Öcsiről, a külvárosi vagányról. A következő oldalakon fotó és egy idézet következik Puskástól, majd egy gyors áttekintés a szereplőkről és már bele is csaphatunk a történetbe. Ami tetszett a könyvben, hogy a történet során végig számos érdekes információval szolgál a mesébe rejtve. spoiler Nekem az illusztrációk is tetszenek, szerintem ez egy igényesen kivitelezett könyv.
Ugyanakkor mégis maradt bennem némi hiányérzet, a történetmesélés néha nem kerek , az csak a labda, számomra néhol kicsit szájbarágós érzete volt, nem tudom a célközönségnek is érezhető ez vajon, vagy csak felnőtt fejjel vagyok ilyen elégedetlen? :D
Mindenesetre úgy gondolom, kis focirajongóknak kötelező olvasmány! :)

dianna76 P
Kemény Kristóf: Szökjünk ki focizni!

Éjszakás műszak álmos hajnalán kezdtem bele, s azt hittem, azért unom. De ma, ahogy folytattam, rájöttem, hogy nem csak a fáradtság-álmosság volt az oka. Zsűrilistás, hát elolvastam, de szerintem a folytatást kihagyom. Talán az is probléma, hogy nem kedvelem a focit, sőt semmilyen labdajátékot nem szeretek, kivéve a vízilabdát. Szerintem azt is azért, mert vízi sport, s mint minden olyat, szeretem.
Na jó, azért aranyosak voltak Puskás Öcsi gyermeki rosszcsontkodásai. De apa is nagy kópé volt… Anya harisnyája… Ejnye, ejnye! Amúgy a rongylabdával való focizás tetszett, de a 7 év körüli beteg gyermek magára hagyása a lakásban nem.
Maga az ötlet, hogy híres emberek életrajzát a kicsik nyelvén, mesekönyvként tárják a gyerekek elé, nagyon jó. Csak ugye a foci nekem nem egy érdekes tevékenység.
Az illusztrációkkal nem vagyok maradéktalanul megelégedve. Az arcok, ezekkel a hatalmas szemekkel, melyeket a pupilla ural…

Alexandra, Pécs, 2016
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633578216 · Illusztrálta: Mayer Tamás
nagara
Kemény Kristóf: Szökjünk ki focizni!

Aranyos, kedves mese, Puskás Öcsi életrajzi elemeivel, amiből egy-két új információt is megtudhatunk a legnagyobb magyar focistáról. Az illusztrációk jópofák, és a végén még feladatok is vannak a kisebbeknek.

Puskás Öcsi – A külvárosi vagány hihetetlen kalandjai sorozat · Összehasonlítás