Focista ​leszek én is! (Puskás Öcsi – A külvárosi vagány hihetetlen kalandjai 2.) 12 csillagozás

Kemény Kristóf: Focista leszek én is!

Amíg a legendás focista kalandos gyerekkoráról szóló mesekönyvsorozat előző részében Öcsi és Cucu annak is örült, ha pályára engedik őket a nagyok, most már a kis Puskás a csapatkapitány a Lipták-grundon. Bajba is ő kerül általában… Megússza, hogy nagy igyekezetében betöri a félelmetes helyi hentes boltjának kirakatát? És vajon mit talál ki, hogy bejusson a válogatott meccsére a fiúkkal?

Öcsi és cimborái sok galibát okoznak a környéken, de minden csínytevésük mögött az áll, hogy álmukat kergetik: egyszer ők is híres focisták akarnak lenni!

Hallgassátok együtt Öcsivel édesapja tanácsait, tudjátok meg, milyen módszerekkel próbálta fejleszteni fia ügyességét, gyorsaságát és kitartását Feri bácsi. Az is kiderül a hiteles történetből, hogyan kezdődött Puskás Ferenc kispesti pályafutása, és hogy milyen szerepet játszott a Kovács Miklós név a leghíresebb magyar ember életében.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Róla szól: Puskás Ferenc

Alexandra, Pécs, 2016
60 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633579053 · Illusztrálta: Mayer Tamás

dianna76 P>!
Kemény Kristóf: Focista leszek én is!

Nem csalódtam a kitartásomat, vagy akaratomat illetően, amikor az első kötet után, csak kihoztam a könyvtárból a folytatást is. Igencsak meglepődtem, hogy ezúttal kellemes kikapcsolódást jelentett a könyv olvasása. Tetszettek ezek a gyermekkori kalandok. Azért azt leszögezném, ha tényleg így történt minden anno, akkor a mi híres Öcsink nem volt egy jó gyerek. spoiler A siker fontosságának a hangsúlyozása sem a legjobb… Szerintem. Viszont tetszett az elszántság, hogy bármi áron neves focista szeretett volna lenni Puskás Ferenc. S lám, így is lett!
Az illusztrációknál, a fejek megformálásától továbbra is kiráz a hideg.

Alexandra, Pécs, 2016
60 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633579053 · Illusztrálta: Mayer Tamás
nagara>!
Kemény Kristóf: Focista leszek én is!

Jó volt a folytatás is. Kiderült, hogy Öcsi kis rosszcsont volt, volt pár stiklije, amik közül nem mindent vallott be.

nodael >!

Nem beszélve a derekára erősített hatalmas húsdaraboló bárdról, amivel időnként úgy hadonászott, mint egy zenekari karmester.

nodael >!

– Mit adsz, ha átrágom? – nézett barátjára Öcsi.
– Tied lehet a holnapi uzsonnám.
– Kell a rossebnek, mindig száraz kenyeret csomagolnak neked.
– Heti egyszer kapok mellé vagdalt húst, megkapod azt is.

nodael >!

A kapusoknak általában máshogy pörög az agyuk, sokan flúgosnak tartják őket, ezért is állhatnak elő olyan javaslatokkal, amik másoknak – a mezőnyjátékosoknak – eszükbe sem jutnának.

nodael >!

Öcsi mindenből versenyt csinált, képtelen volt csak úgy dekázni vagy passzolgatni a rongylabdával, számára akkor volt érdekes a játék, ha tétre ment, ha győzni lehetett.

nodael >!

– Hát gratulálok – mondta végül Öcsinek. – Legyél büszke magadra, mert a Kispestben csak a legjobbak focizhatnak.
– Én a világ legjobb játékosa leszek!
– Tudom, fiam!

Puskás Öcsi – A külvárosi vagány hihetetlen kalandjai sorozat · Összehasonlítás