Big ​girl 15 csillagozás

Kelsey Miller: Big girl

Kelsey Miller mindent kipróbált: rohamdiétákat, egészséges diétákat és táplálkozási szakértők által összeállított étrendeket, ami ugyanaz, mint az előzőek, csak drágább. Kora gyermekkorától küzdött molettségével, és 29 évesen elérte a mélypontot: rájött, hogy semmilyen diétával nem képes megváltoztatni sem a testét, sem az életét. Egy intuitív táplálkozási irányzattal foglalkozó tanácsadó és fitness szakemberek segítségével megtanulta, hogyan táplálkozzon a teste jelzéseit követve, és milyen mozgásformát kövessen, amely mellett ki tud tartani, és amellyel nem az elégetett kalóriákat hajszolja. Ám minden egyes, az egészséges jövő felé tett lépés fájdalmas igazságokat hozott fel a múltból, amelyekkel meg kellett birkóznia.

Kossuth, Budapest, 2016
282 oldal · ISBN: 9789630986960 · Fordította: Szalai Virág
Kossuth, Budapest, 2016
334 oldal · ISBN: 9789630986212 · Fordította: Szalai Virág

ellafisher>!
Kelsey Miller: Big girl

Kelsey Miller: Big girl Hogyan hagytam fel az állandó fogyózással és teremtettem magamnak normális életet

A könyv fő témája a fogyókúrák mókuskerekéből való kiszállás és az önelfogadáshoz vezető út. Kelsey története erősen testsúly központú, szóval készülj fel arra, hogy itt háromszáz oldalnyi tömény túlsúlyról lesz szó. Persze az írónő kitér olyan magánéleti sérelmekre, eseményekre, amik hozzá segítették az érzelmi zabáláshoz és ezzel együtt az elhízáshoz, mégis erősen tartja a fókuszt végig a történet folyamán. A könyv olvasása közben felmerült bennem, hogy a Big girl éppen azt az intimitást és célirányosságot adja, amit az Antilányregénytől vártam volna, de nem kaptam meg. Számomra ez a mű magasan túlszárnyalja az Antilányregényt, szóval ha érdekel Téged is ez a téma, érdemes beszerezned ezt a könyvet.
A memoár mozaik darabkákból építi fel történetét, amik szépen illeszkednek egymáshoz. Teljesen logikus volt a felépítés és követhető számomra. Nem tömte tele Kelsey könyvét felesleges momentumokkal, amiért hálás vagyok. Viszont az erős táplálkozásra irányuló fókusz miatt én csak kicsi adagokban tudtam adagolni magamnak ezt a könyvet, mert hamar sokká vált.
Kelsey Miller memoárja egy érdekfeszítő vallomás. Sokat megtudhatunk arról, milyen egy elhízott lány lelki állapota és érzései. Nem csupán a fogyókúrákról szól ez a könyv, hanem egy érzékeny lányról, aki vette a bátorságot és elmesélte nekünk életét a legintimebb közelségről. A könyv elolvasása után azt mondhatom, hogy Kelsey-t sikerült barátként a szívembe zárni.

Bővebben:

Kelsey Miller: Big girl

Amellett, hogy kíváncsi voltam, miben is áll az intuitív táplálkozás lényege, Kelsey életéről is nagyon érdekes volt olvasni. Az intuitív táplálkozás lényege az, hogy a testünk jelzéseire figyelve eszünk: nincsenek tiltott ételek, de oda kell figyelni az étkezésre. A meditációs gyakorlatokból ismerős tudatos jelenlétet elérve kell enni, így rögtön észrevesszük, hogy milyen ételt kíván a szervezetünk és mikor leszünk tele. Szemléletes volt az egyik rész, ahol Kelsey elmesélte, hogy húst kívánt, így bement egy kajáldába, de az első pár falat után érezte, hogy nem erre az olajban tocsogó sós valamire vágyik a szervezete – régebben oda sem figyelve befalta volna az egész tányérnyi kaját.

Theresának volt egy mondata, amit gyorsan bepötyögtem egy e-mailbe, és elküldtem magamnak, hogy meglegyen. Még mindig előveszem azokon a napokon, amikor különösen nehéz hinni, és elengedni. Nem azért osztom meg veled, mert gyengéd és kedves gondolat, hanem azért, mert igaz. Theresa nem szentimentális nő, hanem tanácsadó, ráadásul érti a dolgát, úgyhogy amikor magadnak mondod, olyan hangon jelentsd ki, mint akivel nem lehet szórakozni:
– Nincs javíthatatlan ember. Soha senkivel nem találkoztam, aki javíthatatlan lett volna.

116. oldal, 7. fejezet - Szénhidrátot!

Amióta csak a diétázás mindent átható, alattomos témaként bevéste magát kulturális tudatunkba, azóta léteznek olyanok is, akik tisztában vannak vele, hogy nem működik, sőt valójában több kárt okoz, mint hasznot. A legtöbb racionálisan gondolkodó ember, ha belegondol, tudja, hogy a diétázás nem fenntartható és egészségtelen. Az intuitív táplálkozás pusztán a formális megnevezése annak a filozófiának, amely megtanítja az evési zavarokkal küzdőket, hogyan tudnak ismét normálisan enni.

87. oldal, 6. fejezet - Amit nem ettem

Kapcsolódó szócikkek: diéta

Az ellenségeskedőket soha nem fogom tudni megakadályozni benne, hogy kételkedjenek bennem. Akit a gyűlölet éltet, az gyűlölni is fog, ahogy mondják.

220. oldal, 15. fejezet - Újra a kertvárosban

A világon minden fogyókúra, mint egy megtestesült tündér keresztanya, egyetlen ígérettel kecsegtet: megváltozol. Íme, a trükk, íme, a varázslat, ami végre átalakít: harminc nap alatt tizenöt kiló. A varázsport mi biztosítjuk, neked csak hinned kell.

10. oldal - Az eleje

Kapcsolódó szócikkek: fogyókúra
theodora P>!

A kövéreket lustának nevezik, pedig nem azok: a kövérek buzgók, mindenki másnál keményebben güriznek, hajtanak és küzdenek. Azóta harcban állnak, amióta először bökte meg valaki a hurkás pocakjukat, vagy csavarta ki az utolsó, mikulásra kapott édességet pufi kezükből. Nincs senki, aki bármibe is több munkát fektetne, mint egy kövér ember egy olyan fogyókúrába, amiről hiszi, hogy le fog fogyni tőle.

theodora P>!

A „tudatos jelenléttel” végzett evést gyakran összekeverik az intuitív étkezéssel, de csak azért, mert mindkettő olyan keletiesen és taszítóan hangzik. Az intuitív táplálkozás több szinte ható megközelítés, ami segít a hozzám hasonló kattantaknak normális ember módjára enni. Ennek része a tudatos jelenléttel végzett étkezés, de ez egyszerűen annyit jelent, hogy megfelelő odafigyeléssel kell enni.

KádárRozi>!

Van még valaki, akinek az jut eszébe, amikor megéhezik, hogy „Ó, hát elolvasok egy könyvet!”?

theodora P>!

Életem egyik legfőbb célja mindig is az volt, hogy az égvilágon mindenki szeressen, és soha senki ne haragudjon rám.

theodora P>!

Az érzelmi evés visszaszorulása az intuitív táplálkozás egyik első észrevehető hozadéka. Ezt viszont senki sem reklámozza, mert nem igazán érzed eredménynek, inkább olyan, mintha elveszítenéd a legjobb barátodat; azt, aki minden helyzetet megkönnyít egy kicsit, soha semmit nem kér tőled, és gyorshívó gombja van a thai ételfutárhoz arra az esetre, ha valaha is szembekerülnél valamilyen érzelemmel, amire nem számítottál.

Kapcsolódó szócikkek: érzelmi evés
theodora P>!

Az „intuitív táplálkozás” pusztán a formális megnevezése annak a filozófiának, amely megtanítja az evési zavarokkal küzdőket, hogyan tudnak ismét normálisan enni.