Amikor ​elvesztettelek 2 csillagozás

Kelly Rimmer: Amikor elvesztettelek

A Kinek a lánya? és a Nélküled című bestsellerek világhírű írójának regénye a szerelem erejébe vetett hitről.

Kívántad-e már valaha, hogy megismétlődhessen az első találkozásod valakivel?
Amikor Leo és Molly összeházasodik, úgy érzik, övék a világ, együtt bármire képesek. Azonban a haditudósítóként dolgozó Leo balesetet szenved, és elveszti az emlékeit. Molly odaadó feleségként segít neki előhívni a memóriájából a töredékeket, hogy összeállíthassa belőlük, ki volt és milyen életet élt azelőtt – közben pedig menthetetlenül egymásba szeretnek, újra.
A baj az, hogy Molly súlyos titkot rejteget a férje elől, ezért amikor Leo emlékezete fokozatosan visszatér, egyre jobban megretten. Attól tart, közeledik a pillanat, amikor a férfinak rá kell jönnie, a házasságukkal nincs minden rendben, és ekkor elveszíti őt.

Eredeti megjelenés éve: 2016

I.P.C., Budapest, 2021
528 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636357665 · Fordította: Szántai Zita

Mariann_ P>!
Kelly Rimmer: Amikor elvesztettelek

A memóriavesztés egyre gyakrabban használt téma a könyvekben.
El lehet játszani a gondolattal, hogy bizonyos dolgok mintha meg sem történtek volna.
Itt, ebben a könyvben Molly és Leo kapcsolata / házassága kerül górcső alá.
A visszaemlékezés a kezdetekre váltakozik a a jelennel, 2011 és 2015 eseményei.
Az egyikük gazdag, a másik éppen az ellenkező oldalra született, nehéz összeegyeztetni, hogy minden gördülékenyen menjen, ráadásul a szülők is ellenzik a kapcsolatot.
Más nehézségek is próbára teszik őket, a fiú haditudósító, Irakban, Szíriában tölt heteket, hónapokat, minden ünnepet, a lány pedig Sydney -ben él.
Leo balesete mindent megváltoztat, de semmi olyant ,amit az írónő előző könyveiben olvastam – valami ki nem számítható, bombaként robbanó történést – nem találtam, pedig az utolsó pillanatig reménykedtem.
Ráadásul rétestésztaként nyúlt a könyv terjedelme.
Picit csalódott vagyok , sokáig is tartott ennek az 520 oldalnak az elolvasása.
Csoda egy betegségből való felépülés, de én többre vágytam.
Természetesen aki elsőként ezt a könyvet olvassa, annak akár telitalálat is lehet, de nekem 2 szuper könyv után voltak elvárásaim.

Manocska79>!

Rájöttem, lehetséges valakit teljes szívünkből szeretni ugyanakkor hasonló szenvedélyességgel gyűlölni az illetőt.