A ​halmosdombi ház 7 csillagozás

Kelly Ngai – Mikki Lish: A halmosdombi ház

Hedy és Spencer életük legunalmasabb karácsonyi szünetére készülnek bűvész nagypapájuk öreg házában, ám a valóság hamar rácáfol elképzeléseikre. Alig lépnek be a házba, amikor titokzatos üzenetek érkeznek nagymamájukról, akinek sok évvel korábban nyoma veszett egy rejtélyes bűvészmutatvány közben.
A házat üzengető képkeretek, kitömött, beszélő szarvasfej és medvebőr, vízköpők, hollók és szellemek töltik meg – vajon mi közük lehet ezeknek nagymamájukhoz? A gyerekek nyomozásba kezdenek, megpróbálják feltárni az ódon halmosdombi ház féltve őrzött titkait, és ezáltal begyógyítani a régi családi sebeket. Ehhez azonban minden bátorságukra, leleményességükre és varázslatba vetett hitükre szükségük lesz…

A halmosdombi ház az elmúlt évek egyik legnagyobb sikert aratott gyerekkönyve, amelyből Sam Raimi, a Pókember filmek rendezője készít adaptációt.

Carta Teen, Budaörs, 2022
336 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156340245 · Fordította: Kalapos Éva
Carta Teen, Budapest, 2022
336 oldal · ISBN: 9786156340269 · Fordította: Kalapos Éva

kratas P>!
Kelly Ngai – Mikki Lish: A halmosdombi ház

Igazi gyerekkönyv, telis-tele izgalmas kalandokkal, felfedezésre váró rejtélyekkel és a végén van minden jó, ha vége jó.
A kedvenc szereplők egyértelműen Doug és Stan, de a két főszereplőnk is aranyos volt, főleg Hedy. Jó, szegény Spencer azért még fiatal egy ilyen könyvhöz, de legalább korának megfelelően viselkedik (pl. fél a sötétben). Várom a következő részt, remélem senki nem kavar több bajt ;)

smetalin>!
Kelly Ngai – Mikki Lish: A halmosdombi ház

Remek kis történet volt, izgalmas, tele kalanddal, varázslatos dolgokkal .

Sussyevita>!
Kelly Ngai – Mikki Lish: A halmosdombi ház

Hú, még mindig a hatása alatt vagyok ennek a történetnek.
Trükkök, rejtélyek amik megoldásra várnak, egy eltünt nagymama, akit meg kell keresni és két kiváncsi gyermek. Ez a „koktél” a siker kulcsa egy jól megírt regényhez.
És micsoda befejezés! Remélem lesz majd valami folytatás féle. Én nagyon várom.

Tundelevendula>!
Kelly Ngai – Mikki Lish: A halmosdombi ház

Remek kis karácsonyi történet, izgalmakkal, múltbéli rejtélyekkel, érdekes mellékszereplőkkel és kedves, talpraesett főhősökkel. Élvezet volt olvasni. Karácsonyi szünetben újra előveszem!