Zöld ​gyep, zöld asztal 7 csillagozás

Kellér Andor: Zöld gyep, zöld asztal Kellér Andor: Zöld gyep, zöld asztal Kellér Andor: Zöld gyep, zöld asztal

A Zöld gyep, zöld asztal a huszadik század legendás hírű lótenyésztőjének és kártya játékosának, Szemere Miklósnak regényes életrajza. Kártyán sohasem veszített, csak bizonytalan származású lóban bízott, és csak rájuk fogadott. Európa szerte híres lovaival sorozatban nyerte a versenyeket. Egyike azoknak, akiknek a magyar lovasport a legtöbbet köszönhet. Fiatal korában követségi titkár Párizsban, Rómában majd Szentpéterváron. Kártyanyereményei miatt kitiltották a monarchia fővárosából, majd népszerűsége miatt Ferenc József jobbnak látta, ha visszahívja Bécsbe. Bejáratos volt a császár udvarába; könyveket, híres röpiratokat írt; szerelmi élete ma is megfejthetetlen rejtély.
Kellér Andor könyvében a regényes alakkal együtt egy legenda és annak titokzatos szereplője kel életre. Miközben megéljük egy öntörvényű arisztokrata mindennapjait, gazdagabbak leszünk a legenda hiteles történetével is.

Eredeti megjelenés éve: 1941

Noran, Budapest, 2001
Szépirodalmi, Budapest, 1964
382 oldal · keménytáblás
Szépirodalmi, Budapest, 1957
176 oldal · keménytáblás

Ági_Marton>!
Kellér Andor: Zöld gyep, zöld asztal

Magával ragadó történet egy letűnt kor embereiről és életéről. Életrajzi és szépirodalmi egyszerre. Szimpatikus Szemere karaktere, nem csak Fortuna kegyeltje volt, hanem józan, és megfontolt is. A magyar lovassport egyik kiemelkedő alakja. Már jó ideje porosodott szegény könyv a polcon, de örülök, hogy végre rászántam magam az elolvasására, mert nem csalódtam benne.