A ​pénz beszél 3 csillagozás

Iránytű a gazdagsághoz
Kelemen József: A pénz beszél

Vajon ​a gazdagság pusztán szerencse kérdése?
Az anyagi függetlenség csak néhány kiválasztottnak juthat osztályrészül?
Ezekre a kérdésekre a válasz egyértelműen: NEM! A szegénység a közhiedelemmel ellentétben nem maradandó, hanem átmeneti állapot – ha tudjuk hogyan kezeljük. A jólét nem kiváltság, és nem is szerencse kérdése. A gazdagság ugyanis alapvetően önmagunkból fakad: a gondolkodásmódunkból és az érzelmi viszonyulásunkból. E két sík pedig – az emocionális és a racionális – tudatosan irányítható annak érdekében, hogy megszerezhessünk mindent, amire szükségünk van, vagy amire vágyunk. Ez a könyv egyedülálló módon oszlat el jó néhány tévhitet a gazdagsággal kapcsolatban, miközben új alapokra helyezi a pénzhez való érzelmi viszonyulást. Itt olyan gondolkodási stratégiákról, technikákról, és nem utolsó sorban praktikus tanácsokról olvashatsz, amelyek segítségével képes lehetsz megteremteni azt az anyagi biztonságot, amiben örömödet leled. Bárki lehet gazdag, akinek… (tovább)

T. Bálint, 2013

SzéplakiLilla>!
Kelemen József: A pénz beszél

Kelemen József: A pénz beszél Iránytű a gazdagsághoz

Nagyon motiváló kis könyv, mivel az alapoktól – a szülői mintáktól, a rossz beidegződésektől kezdve halad egészen a mindennapokban is használható ötletekig. A tanácsai pedig nem gagyik, és nem is elrugaszkodottak a valóságtól. Rengeteg példát találunk benne, ami akár rólunk vagy közelebbi-távolabbi ismerősünkről is szólhatna. Arról nem is beszélve, hogy nem tekinti magát orákulumnak: rengeteg hivatkozást találhatunk benne ismert vagy kevésbé ismert sikeres emberekre és/vagy sztorykra külföldről és itthonról egyaránt. A végén pedig különösen tetszett az, ahogy felhívta a figyelmet az adakozás szükségességére.

Valakitől egyszer azt hallottam, hogy a szerencse nem más, mint a felkészültség találkozása a lehetőséggel.

Kelemen József: A pénz beszél Iránytű a gazdagsághoz

A siker egyik kulcsa az, hogy ne akarjuk elkerülni a problémákat, ne akarjunk előlük elfutni vagy elrejtőzni! Inkább szedjük össze minden erőnket és nézzünk farkasszemet az adott kihívással.

SzéplakiLilla>!

A gazdagságod viszont nem lehet öncélú. A pénz önmagában nem boldogít, az viszont igen, ha mások boldogságához járulunk vele hozzá.

Kelemen József: A pénz beszél Iránytű a gazdagsághoz

A balszerencsét nem siratni kell, hanem legyőzni.
(Ciceró)

Kelemen József: A pénz beszél Iránytű a gazdagsághoz

Ismered a Hupikék törpikék rajtdilmből Duli-fulit? Ugye milyen nevetséges figura? Te is ilyen szeretnél lenni?

Aemitta>!

Ha teljes mértékben tudunk azonosulni a célunkkal, akkor az ember meg se látja az akadályokat, és úgy érzi, mintha minden neki kedvezne.

Andor György: Üzleti gazdaságtan
Bertók Krisztina – Bódi-Schubert Anikó – Iványiné Mészáros Krisztina – Tóth Csaba (szerk.): 75 éves a forint
Burján Ákos – Fellegi Miklós – Galántainé Máté Zsuzsanna – Kovácsné Sipos Ágnes: Adóismeretek
Fa Kinga: Konyhapénzből nyaralás
Szlanka András: Hat évtized reklámvilága
Máté Krisztina: Az első millióm
Lőrincné Istvánffy Hajna: Nemzetközi pénzügyek
Sinkovics Alfréd: Költség- és pénzügyi kontrolling
Bachrathy Kornél – Boros Pál – Novák Imre – Gergely Lajos: Mindennapi pénzügyeink
Ulbert József – Mohácsi Bernadett – Kuti Mónika – Csapi Vivien – Pintér Éva: Vállalati pénzügyek kézikönyv