Latinovits ​Zoltán 7 csillagozás

Kelecsényi László: Latinovits Zoltán Kelecsényi László: Latinovits Zoltán

Nem ajánlom ezt a könyvet azoknak, akik botrányok és szenzációk felidézését várják tőle. Nem ajánlom azoknak sem, akik a színészről nem produkciója, hanem világnézete, viselkedése, tévhitei alapján alkotnak véleményt. Nem ajánlom továbbá azoknak, akik életében is, holtában is eleve elfogultak Latinovits Zoltánnal szemben. Rajtuk kívül – ajánlom mindenkinek.

Róla szól: Latinovits Zoltán

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Filmbarátok kiskönyvtára · Filmbarátok kiskönyvtára

Múzsák, 1989
Múzsák, Budapest, 1986
Múzsák, Budapest, 1984
132 oldal · puhatáblás · ISBN: 963564034X

Cukormalac>!
Kelecsényi László: Latinovits Zoltán

Nem csak magáról a főhősről és annak filmszínészi munkásságáról, de a színészetről, mint mesterségről és emberi állapotról is remek összefoglaló ez a gazdag képanyaggal és információhalmazzal operáló könyvecske. Nem bálványoz és nem is moralizál, hanem egy szokatlan és sajátos nézőpontból vizsgálja Latinovits pályáját. Érdemes végigfutni ezen is a Ködszurkáló előtt, bár kétségtelen, hogy nem a legrészletesebb monográfia, azért fontos mérföldkő a színészlegendával való ismerkedés során. Bizonyos részeit kötelezővé tenném leendő színészek és friss diplomások számára is.

Múzsák, 1989
sephora>!
Kelecsényi László: Latinovits Zoltán

Tömör összefoglalója Latinovits munkásságának, de ez kevésnek bizonyul egy rajongó számára. Nem tudja kellő mélységgel bemutatni a művészetét és életét a rövidke terjedelme miatt, emiatt felületes olvasmány.

Jávori_István I>!
Kelecsényi László: Latinovits Zoltán

Igazából a Kárpáthy Zoltán film wikipédiás szócikkéhez kerestem információt, de végigolvastam újra a könyvet. A kosztümös filmről keveset írt Kelecsényi László, a színészkirály mozgóképbéli pályafutásáról, fejlődéséről, harcairól annál többet. Rengeteg idézettel: újság- és könyvrészlettel, 29 fekete-fehér képpel idézte meg a kivételes tehetségű zsenit.