Tűzözön 5 csillagozás

Ahogyan én láttam
Kékkői László: Tűzözön

Kékkői László hivatásos főhadnagyként a 25. gyaloghadosztállyal került ki a hadműveleti területre a második világháborúban. Lövészszázadának parancsnokaként sebesüléséig részese volt a véres harcoknak, amelyeket a 25. gyaloghadosztály vívott a többszörös szovjetromán túlerő feltartoztatására az úgynevezett tordai csatában. Kékkői László visszaemlékezése hiteles és nem utolsósorban olvasmányos. Élményeit lebilincselő formában osztja meg olvasóival, így válik izgalmassá, letehetetlenné a kötet, ugyanakkor hűen mutatja be a magyar honvédek helytállását. A könyvet ajánljuk azon katonákra emlékezve, akik hazájukért megtették a legtöbbet, amit ott és akkor elvártak tőlük.

Zrínyi, Budapest, 2015

grejo>!

Kékkői László: Tűzözön Ahogyan én láttam

Most fejeztem be a könyvet. Nem sokat tutam eddig ezekről a csatákról. Megrázó és elgondolkodtató.
A mindennapi küzdelmekben is hihetetlen kitartást ad az Ő kitartásuk.
Tisztelet és megbecsülés a bátraknak!

Uhtred>!

Kékkői László: Tűzözön Ahogyan én láttam

Nagyszerű, lebilincselő könyv. Hiánypótlónak is bátran nevezhetjük. Egy szikla szilárd jellemű ember visszaemlékezése kemény idők még keményebb embereire. Nagyon kellenének még hasonló művek a világháborúk magyar hőseiről. Ha történelmi érdeklődésű olvasó veszi kézbe, számítson rá, hogy nem nagyon lehet letenni. Minden tiszteletem az íróé és bajtársaié!