Az ​írás története 31 csillagozás

A kezdetektől a nyomdabetűkig
Kéki Béla: Az írás története Kéki Béla: Az írás története Kéki Béla: Az írás története Kéki Béla: Az írás története

Az írás megjelenése mérföldkő volt az emberi kultúrában. Kialakulása és fejlődése a billogoktól, csomójelektől és kagylófüzérektől az ék- és képírásokon, hieroglifákon át a betűírásokig a civilizáció egyik legnagyobb és legérdekesebb teljesítménye. Hogyan írtak az észak-amerikai indiánok? Melyik volt az első betűírás? E több mint száz ábrával illusztrált könyv az írásokat kutatva bejárja a világot: Mezopotámia, Egyiptom, India és a Távol-Kelet, Amerika írásai után a héber, arab, hettita, krétai, görög, szláv és persze a latin betűk történetére is fény derül, ahogy megismerkedhetünk a múltba merült germán és magyar írásokkal is.

Eredeti megjelenés éve: 1971

Vince, Budapest, 2000
176 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639192651

Lunèa_Charlotté>!

Kéki Béla: Az írás története A kezdetektől a nyomdabetűkig

Nélküle nem ment volna a magyar tanulmányi dolgozatom! ^-^ Szóval 5 csillag! Plusz annyi mindent megtudtam belőle… hasznos kis könyv minden esetre. :D

Lovebooks>!

Kéki Béla: Az írás története A kezdetektől a nyomdabetűkig

Átfogó, alapos ismereteket ad Kéki Béla szakértő, szerző a könyv lapjain. Megismerhetjük az írás történetét a kezdetektől fogva, amikor még nem is lehetett szó szoros írásnak nevezni a jelöléseket, non verbális kommunikálást. Akit érdekel a téma, vagy könyvtáros területen dolgozik annak jó szívvel ajánlom a könyvet. Komoly ismeretanyagot tartalmaz.

Kéki Béla: Az írás története A kezdetektől a nyomdabetűkig

Kissé száraz, kevésbé olvasmányos, viszont sok hasznos ismeretet nyújtó könyv. A stílusa mellett az illusztrációkkal sem voltam megelégedve. A meglévő képanyaggal nincs gondom, de nekem hiányoztak belőle a fotók…
Tanításhoz, tanuláshoz viszont remekül használható.

tgorsy>!

Kéki Béla: Az írás története A kezdetektől a nyomdabetűkig

Kötelező volt, plusz még élvezetes is.

metahari P>!

Kéki Béla: Az írás története A kezdetektől a nyomdabetűkig

Emlékeimben úgy szerepel, hogy alapos könyv, jól olvasható és amit onnan kiolvasunk, a fejünkben benne marad.

takiko>!

Kéki Béla: Az írás története A kezdetektől a nyomdabetűkig

Egy cseppet megutáltam ezt a könyvet, mivel ebből kellett készülnöm az egyik vizsgámra, de egyébként nem rossz. Kicsit nagy hangsúlyt fektet az egyes népek történetének elmondására és túl keveset magának az írásnak a jellemzésére.

petrozy>!

Kéki Béla: Az írás története A kezdetektől a nyomdabetűkig

Nekem annak ellenére is tetszett, hogy voltak böven elavult információk, hiszen amit én olvastam az átdolgozott 2. kiadás volt, 1975-ből.

ppayter>!

Kéki Béla: Az írás története A kezdetektől a nyomdabetűkig

Annyira nem rossz, csak ráférne egy újraírás. Viszont más nem nagyon van a piacon, Varga Csaba szép kiadásban tálalt, de finoman szólva is holdkóros elméletei nem jelentenek reális alternatívát…

Carmilla >!

Tüzel a színe – s már hervad a virág.
Mit kímél létünkből a mulandóság?
Átkelek a bús halálhegy ormain,
S enyésznek a dibdáb, mámoros álmaim.

71. oldal - (Gondolat, 1975)

Nokimaki>!

Mi az írás? Nyelvileg kifejezett gondolatok maradandó rögzítésére szolgáló, kisebb-nagyobb emberi közösségektől elfogadott, egyezményes grafikai jelek rendszere.

Kapcsolódó szócikkek: írás
Nokimaki>!

[…] a tragédiákat, és a komédiákat ugyanazokkal a betűkkel írják.

ARPAD_FALUDI>!

„Az Enlakai unitárius templom kazettás mennyezetének rovásírásos felirata. Jobbról balra kell olvasni”