A ​magyar vadász kézikönyve 0 csillagozás

A magyar vadásznyelv szótára
Kékessy László: A magyar vadász kézikönyve Kékessy László: A magyar vadász kézikönyve

Kékessy ​László célkitűzése szerint A magyar vadász kézikönyve című műve 1925-ben azok számára készült, akik meg kívánják érteni a vadásznyelvet, amely nélkül lépten nyomon elárulnák laicitásukat.
A második világháborút követő évtizedekben a vadászat sajnálatos módon csak a kivételezett helyzetben lévő politikai elit időtöltése volt. Napjainkban ismét szélesebb réteg számára nyílik lehetőség e nemes sport és kedvtelés gyakorlására. Szükséges, hogy korunk vadászai is megismerkedjenek a szakszavakkal, a vadásznyelv kifejezéseivel.
Kékessy László könyve gazdag gyűjteménye a vadászati terminológia körébe eső tudnivalóknak. Kézikönyvként több mint 3000 címszó alá besorolva ismerteti a szükséges vadászati ismereteket.
A szerző a mű előszavában így ír könyvéről: „A magyar vadásznyelv nem csinált nyelv. Mint ahogy a magyar ember háziállatainak úgyszólván minden mozdulatára külön kifejezést talált, éppúgy a vadász az ő vadjainak testrészét, járás-kelését, szokásait,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1925

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mesterművek Tinta

Tinta, Budapest, 2002
Athenaeum, Budapest
128 oldal

Kasztór_Polüdeukész >!

Barkácsolás. Sok vita volt már a fölött, hogy ez a szó eredetileg mit jelent. Az egyik a cserkészés synonim kifejezésének tartja, míg a másik a vadnak kocsin való megközelítésére használja. Én ez utóbbi értelemben hallottam legtöbbször használni.

Kékessy László: A magyar vadász kézikönyve A magyar vadásznyelv szótára

Kasztór_Polüdeukész >!

Akik a vadászban felületesen csak amolyan vérengző kedvű barbárt látnak, akinek
egyetlen célja az öldöklés,azoknak egyáltalá ban még csak fogalmuk sincs

Kékessy László: A magyar vadász kézikönyve A magyar vadásznyelv szótára