Várom ​a párom 82 csillagozás

KIKAPCSOL, MEGNEVETTET, SZÓRAKOZTAT
Miről álmodhat egy lány, ha már 29 éves, az állása pocsék, a lakása felejtős, a kocsija pedig használhatatlan?
Egy pasiról, aki társa a bajban, aki kedves, megértő, humoros és természetesen kiváló szerető.
Szilágyi Henriettának nincs szerencséje a szerelemben. Az igazinak hitt férfiakban sorra csalódnia kell, és mintha minden ellene esküdne össze. Még jó, hogy barátnőire, a netes horoszkópokban hívő Margóra és a hebrencs, szöszi Lillára mindig számíthat.
És valakire a szomszédból, aki mellette van, ha már égig ér a baj…
Létezik a nagy ő? Vagy álom csupán?
Mi, nők, milyen praktikákat vetünk be, hogy felfigyeljen ránk az álompasi? És mit teszünk, ha felbukkan a gyönyörű konkurencia? Vagy csupán ölbe tett kézzel várjuk a párunkat?
Minden kérdésünkre választ kapunk a nagy sikert aratott A holnap érintése szerzőjének, Kékesi Dórának a legújabb, sok humorral és még nagyobb szívvel megírt regényében.

Álomgyár, Budapest, 2018
Álomgyár, Budapest, 2018

Kékesi Dóra: Várom a párom

A teljes értékelés elérhető a blogomon:

„„Keresed a párod kit neked szánt az ég.
S majd rájössz, hogy ha látod, hogy mit kell tenni még.”

Olvasás közben végig hallottam a fülemben, ahogy Giselle énekli a szerelemtől átitatott kis dalocskáját. Pontosan ilyen a Várom a párom is. Henrietta keresi, ki az, aki mellett leélheti az életét, ki az, aki a hibái ellenére is elfogadja. Sokszor olyan butácska, mint Penny az Agymenők sorozatból, mégis pont annyira szerethető is.
Szerelemmel átitatott, humoros köntösbe bújtatott tündérmese. Legjobban így jellemezhetném Kékesi Dóra legújabb alkotását. Kacagtam Henrietta és a többiek sorsán, hogy vágják legtöbbször maguk alatt a fát, miközben összetett ujjakkal szurkoltam, hogy ennél már ne legyen rosszabb, s találjon végre rá az igaz szerelem.
A könnyed stílus miatt nagyon gyorsan lehet vele haladni. Az ember észre sem veszi, de már a regény felén túl van, úgy magával ragadják az események. Bár a végeredmény egyértelmű – hiszen mind ismerjük, hogyan szoktak a párkeresős könyvek véget érni, illetve a borító is erősen sejteti – mégis együtt szurkolunk Henivel, hogy végre ő is megkapja a tortából a neki szánt szeletet. Mert mindenki megérdemli a boldogságot.
Azoknak ajánlanám, akik fesztelen olvasmányra vágynak, mely olyan, mintha a szomszédból jött volna. Ha szeretsz nevetni és kedveled a romantikát, akkor ez a Te könyved! Egyszerű történet, egyszerű emberekről, mókás eseményekkel tarkítva. Nincsenek benne világmegrengető tettek és életeket megváltó gondolatok, de nincs is rá szükség, hiszen pont egyszerűségéből fakad a saját varázsa. No meg a nevetést fakasztó helyzetek sorozatából.”

Kékesi Dóra: Várom a párom

Kékesi Dóra neve számomra már nem cseng ismeretlenül, hiszen a tavaly megjelent A holnap érintése című történelmi romantikus történetével, a szemet gyönyörködtető borítóval és a csodálatos tartalommal sok mindenkit, köztük engem is, levett a lábáról. Egy kicsit furcsálltam, hogy nem maradt a történelmi regénynél az írónő, de gondoltam sebaj, legalább megmutatja nekünk egy másik oldalát is. Ám a nagy elvárásaim a fejemben lebegtek az olvasás alatt, és talán emiatt, de kicsit csalódott voltam..

Történetünk Szegeden játszódik, aminek nagyon örültem, hiszen Szeged is egy gyönyörűséges magyarországi város, ha nem az egyik legszebb. Amikor jártam ott, teljesen beleszerettem, nyugodt, sportközpontú és barátságos város, ahová bármikor szívesen visszatérnék. Főszereplőnk, Szilágyi Henrietta tökéletesen megmutatta nekünk, mire vágyik manapság egy nő. Egy jó lakásra. Egy jó munkahelyre. Egy tökéletes, szerető pasira. Szegény Heninek egyik sem igazán adatott meg, hiszen a szomszéd fiú kora reggel már üvölteti a zenét, a munkahelye borzalmas, pasi pedig van, ám az a fránya gyűrű még mindig nincs az ujján. Nagyon szeretne már férjhez menni, és úgy gondolja, nemsokára Feri meg is kéri a kezét. Azonban sajnos csalódnia kell, és a barátaiban, valamint az új szomszédban, Robiban, megértő, vigasztaló társaságra lel. Margó és Lilla mindketten ugyanúgy keresik az igazit, Henihez hasonlóan. Margó a két lábbal a földön álló, a rút igazságot is elénk táró barát, Lilla pedig a kis butuska, fellegekben szálló lány, aki minden hülyeségbe belerántja barátnőit.

A könyv fő mondanivalója az útkeresés és a szerelem megtalálása. Könnyed, bohókás történet a szerelemről és az életről. Kikapcsolódáshoz tökéletes olvasmány. Nem kell semmit túlgondolni, nem történnek benne nagy dolgok, csak azok a tipikus életszagú problémák, amelyek velünk is előfordulnak nap mint nap.

Nagyon szomorú vagyok, amiért nekem nem igazán tetszett ez a könyve, de sajnos az előzővel való összehasonlítás miatt ez a történet nem súrolta A holnap érintése alját sem. A történettel tehát semmi baj, vicces, gyorsan haladós és a szereplők butuska viselkedése miatt is élvezhető, egyszerűen csak tudom mire képes az írónő, és ezt a szintet szerettem volna újra átélni. Talán majd legközelebb :)

Bővebben a blogomon: http://konyvmaniablog.blogspot.com/2018/10/eloolvasas-k…

turanett P>!
Kékesi Dóra: Várom a párom

Maximálisan 5 csillag! Ez hihetetlenül jó volt. Rég nevettem ennyit egy könyvön. Párom már kérdezte, hogy min kacarászok ilyen jókat? Felolvastam neki pár szösszenetet. Erre, majd ő is szeretné elolvasni. Ez a Heni tényleg nem százas, nem lát el az orra hegyéig. A barátnői totál flúgosok, főleg Lilla. Az a repülős és karatés sztori, hát ott kész voltam. XD XD
Robi nagyon cuki volt, csak az a Katás, az az bocsánat, Katis dolog ne lett volna. Na az a csaj kiborító! Na de aztán minden megoldódik. Nagyon kedves, romantikus történet. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Lillsz P>!
Kékesi Dóra: Várom a párom

„Kékesi Dóra könyve már egy ideje porosodott a polcomon, így éppen ideje volt, hogy elővegyem és elolvassam. Habár nem kifejezetten nyári olvasmány, nekem tökéletes volt erre az időszakra, hiszen kikapcsolt, szórakoztatott és a könnyedége miatt gyorsan is tudtam haladni vele.

Szilágyi Henriettának nem túl fényes a szerelmi élete. Csalódások sorozata éri, már-már elszállt minden reménye, hogy valaha kifog egy normális férfit, aki képes lesz komolyan venni őt, és aki hajlandó lesz a családalapításra is a jövőben vele. Margó és Lilla, a két őrült, bohókás barátnője mindenben mellette állnak, de persze nekik is megvan a saját problémájuk, így egymást támogatva próbálnak erőre kapni és leküzdeni a szerelemben keletkezett akadályokat.
A két lányon kívül persze ott van még az új szomszéd, Keszthelyi Róbert, aki kezdetben egy beképzelt, bunkó alaknak tartott, de időközben rájött, hogy egészen jó fej. A két karakter gyakran egy üveg bor társaságában beszéli ki az élet nagy problémáit, párkapcsolati gondjaikat, ezzel egyre közelebb kerülve a másikhoz. Nem meglepő, hamar barátokká válnak és ott lesznek a másiknak, számíthatnak egymás támogatására. De képes lesz vajon megtalálni a szerelmet 29 évesen vagy teljesen reménytelen a helyzete? Az írónő pörgős, szókimondó és humoros regényében kiderül!” 5/5

Bővebben: http://lillszinbookland.blogspot.com/2021/08/kekesi-dor…

Ács_Milán>!
Kékesi Dóra: Várom a párom

Minden elvárásoktól mentesen kezdtem neki a regénynek, ugyanis az utóbbi időben pont akkor kellett a legnagyobbat csalódnom, amikor nagy reményeket fűztem egy-egy könyvhöz.
Úgy gondolom, hogy jókor és jó időben olvastam ezt a történetet. Számomra szórakoztató és több helyen humoros volt. Kikapcsolt és jókat derültem a három barátnő akcióin.
A szereplők, Heni és barátnői eszméletlen lüke tyúkok. A három lány barátsága, igazi barátság. Összetartanak és bármelyikük élete rossz vágányra téved, számíthatnak egymásra.
Az igazi főszereplő szerintem Heni volt egy személyben ebben a történetben. A csajok és a pasik pedig tökéletes mellékszereplői Heni életének.
Drukkoltam a lánynak, – aki már nem is annyira lány – hogy végre teljesüljön az álma, ami az utolsó fejezetben be is teljesedett részben.
A történet végéről azért hiányoltam egy epilógust, mert ez így túl hamar lezárult.

klara_matravolgyi>!
Kékesi Dóra: Várom a párom

Nekem ez nagyon tetszett, könnyed, humoros történet. A maga egyszerűségében volt tökéletes, a bugyuta szereplőkkel, kínos szituációkkal, félreértésekkel.

Pandalány P>!
Kékesi Dóra: Várom a párom

Nagy lendülettel és kíváncsian vetettem bele magam ebbe a történetbe. Emlékezetes marad biztosan, ugyanis első olvasmányom tőle nagyon sokféle érzést kiváltott belőlem. Egyrészt elérte a célját, jókat derültem egyes jeleneteken, másrészt sokszor fogtam fejem a főhősnő naiv és már-már idegesítő jellemén, ezenkívül végig fenntartotta a figyelmemet a történet, hogy vajon mi fog kisülni a sokszor abszurd eseményekből.
Őszintén szólva nagyon zavart Heni felfogása, hogy mennyire pesszimista és gyanakvó mindennel és mindenkivel kapcsolatban. Ugyanakkor azzal egyet kell, hogy értsek, milyen nehéz helyzetben volt a könyv elején és sajnáltam érte. Emiatt egyáltalán nem tudtam azonosulni a főhőssel, és muszáj kimondanom, de sajnos engem számtalanszor felhúzott a gondolkodásmódja és a túl hamar való ítélkezése (emberekről, helyzetekről).
Az igazat megvallva nekem a könyv és a történet körülbelül a 100. oldalt elolvasva érkezett meg igazán. Akkor kezdtem el érezni, hogy ezt a könyvet nem kell túl komolyan venni, egyszerűen csak élvezni.
A könyv teljes egészében a párkapcsolati témán alapul, ami abszolút rendben van. Ezt a könyvet én egyébként a chic-lit kategóriába sorolnám. Tudjátok, ez a könnyed, humoros, szórakoztató romantikus műfaj, ami elsősorban nőknek szól nőktől. Ebben maximálisan megállja a helyét.
Bővebben: http://pandalanyolvas.blogspot.com/2018/10/kekesi-dora-…

kratas P>!
Kékesi Dóra: Várom a párom

Megkapja az ötöst, mert pontosan az volt benne, amit reméltem és bár az elején kicsit döcögősnek tűnt, a végére sikerült beindulnia a történetnek.
Nem kell mindent pontosan az olvasó szájába rágni. Történik valami a könyvben, ami egyértelmű, akkor nem kell leírni feltétlenül, hogy mit is érez az a bizonyos szereplő. Hagyni kell gondolkodni és érezni az olvasót, hiszen ő is ugyanazt fogja érezni.
De úgy a történet felénél eltűntek ezek a szájbarágós mondatok (vagy csak nekem nem tűntek már fel) és a vicces helyzeteknek hála még az is elnézhető, hogy Henike néha olyan egyszerű, mint a faék.

Evika82>!
Kékesi Dóra: Várom a párom

Ez egy tök cuki történet volt, amin nem sokat kellett gondolkozni, de remek kikapcsolódást nyújtott.
Heni és két barátnője bohókás, szerethető karakterek, de sajnos a párkapcsolat terén nem igazán mondhatóak szerencsésnek. Főleg Heni, aki sajnos vonzza a hülyéket és a hűségre képtelen idiótákat, de nem adja fel… Igaz ott van a szeme előtt a tökéletes pasi, de neki sok idő kell mire rádöbben, hogy ki is az igazán hozzá való férfi. Aranyos történet volt, nem bánom, hogy olvastam.

Magdus_Andrea>!
Kékesi Dóra: Várom a párom

Szilágyi Henrietta 29 éves. Szegeden él, van saját lakása, egy kis Polski-ja, és párkapcsolata. Két legjobb barátnője a horoszkóp guru Margó és a szöszi Lilla. Látszólag minden rendben Heni körül, azonban mégsem úgy alakul a kapcsolata, ahogy szeretné.
Ráadásul új szomszédot is kap egy rendszergazda srác, Robi személyében… A kezdeti ellenszenv ellenére Robi és Heni barátok lesznek. Vajon mindketten megtalálják az IGAZIT?
Kékesi Dórától eddig csak történelmi regényt olvastam, de ez a könnyed, szórakoztató regénye is elnyerte a tetszésemet. Igaz, a végkifejleten sokat nem kellett gondolkodnom, de néha ilyen könyvek is kellenek, főleg nyáron.

Niitaa P>!

– Ez azt jelenti, megbocsátasz?
– Ez azt jelenti, túl jó bort tartogatsz a kezedben ahhoz, hogy visszautasítsam.

vikcs>!

Jaj, hogy én mennyire utálom a reggeleket! Kiváltképp a hétfő reggeleket!

Ács_Milán>!

– Nő és férfi között nincs barátság – (..) – Az egyik mindig többet akar.

Niitaa P>!

De végül is egy anyának a gyermeke felnőttként is a gyermeke marad.

Pandalány P>!

– Tényleg, mint a Jóbarátok sorozatban – csillant fel a szöszi szeme. – Éppen most ismétlik valamelyik tv-csatornán. A múltkor részben Jennifer Aniston és a többiek menyasszonyi ruhába bújtak, pedig nem nekik volt esküvőjük.
– Hát én azért nem fogok hosszú ruhában mosogatni – jelentettem ki.
– Te is láttad azt a részt? Pedig olyan jó lenne. Menjünk ruhát próbálni!

vikcs>!

Ha egyszer félrelépett, máskor is félre fog!