Command ​& Conquer: Tiberium Wars 19 csillagozás

Keith R. A. DeCandido: Command & Conquer: Tiberium Wars

A ​Tiberium segítségével esetleg meg lehet oldani az energiaválság problémáját, de nyilvánvalóan gyilkos hatása is van, betegséget, halált, pusztulást okozhat. Az Európa déli részén megtalált, de bizonyára Földön kívüli eredetű anyag két nagy táborra osztja a bolygó lakosságát: az egyik csoportba a Globális Defenzív Iniciatíva hívei tartoznak, akik mindenáron fenn akarják tartani a régi rendet, a másik csoport pedig a világszerte befolyásos terrorista szervezet, a Nod Testvériség, amelynek tagjai fanatikusan hisznek a Tiberium jótékony hatásaiban. A két tábor már két háborúban összecsapott, a világméretű csatározásokban emberek milliói vesztették életüket.

2047-ben a Nod Testvériség ismét támadást indít a GDI ellen, és ezzel egy újabb háború közelébe sodorja a Földet. Hajszálon függ az emberiség sorsa. A GDI elitcsapata parancsot kap, hogy állítsa meg a Nod testvériség további térhódítását, akadályozza meg a káosz elszabadulását, az újabb tömegpusztítást.

Miközben… (tovább)

Eredeti cím: Comand & Conquer: Tiberium Wars

Eredeti megjelenés éve: 2007

Tuan, Debrecen, 2010
318 oldal · ISBN: 9789639940123 · Fordította: Szántai Zsolt

Radena>!
Keith R. A. DeCandido: Command & Conquer: Tiberium Wars

Párom olvasta a könyvet, nem én, és miután végzett vele, mondta, hogy adjak rá a molyon 3 csillagos értékelést :D. Úgyhogy adtam rá 3 csillagot. Figyeltem, míg olvasta a könyvet. Voltak szakaszok, mikor nem bírta letenni, és voltak szakaszok, mikor azt mondta, hogy ez rohadt unalmas. Végül úgy értékelte, hogy a könyv 50%-a unalmas, a másik fele pedig érdekes, pörgős :)
Tök jó érzés, mikor már párod kéri, hogy értékelj helyette egy könyvet a molyon :D

CoyoteStarrk>!
Keith R. A. DeCandido: Command & Conquer: Tiberium Wars

Remek akciók, könnyen megkedvelhető szereplők, ismerős egységek. Kellemes, könnyű és szórakoztató olvasmány. Folytatása várható (remélem tényleg lesz), bár gyanítom maximum angolul.

Patesz>!
Keith R. A. DeCandido: Command & Conquer: Tiberium Wars

Kicsit csalodtam a konyveben…
Sok esetben nagyon feluletesen erintett dolgokat es nem is magyarazott meg 1-2 fontos mozzanatot… Vartam hogy valami kis fordulat lesz a sztoriban…
Ennek ellenere szorakoztato kis olvasmany volt..

péter86>!
Keith R. A. DeCandido: Command & Conquer: Tiberium Wars

Megint egy újabb könyv ami bizonyítja, hogy bár remek könyveket lehet(ne) számítógépes játékok nyomán írni, valahogy nem igazán sikerül a szerzőknek a középmezőnyből kilépniük alkotásaikkal. Jelen könyvünkben is remek leírást kapunk a Tiberiummal szennyezett postapokaliptikus jövőről, ahol az emberiség nem csak egymással, de Tiberiummal és az idegenekkel is meg kell küzdjön a holnapért, de a remek leírás élvezhetőségét lerontja, hogy pont abból kapunk keveset és azt is felszínesen, amit várnánk egy stratégiai játék alapján írt könyvtől. A csaták leírásai ugyanis elég összecsapottak, miként a jövő fegyverei a Titan, az Orca, a UCP és a többi fegyver sincs kellő mértében szerepeltetve sem pedig leírva. Ennek ellenére sajnálom, hogy tudtommal nem létezik folytatása a történetnek.

hankman I>!

A háborúkban nincsenek győztesek, csak olyanok, akik kevesebb veszteséget szenvedtek el, mint az ellenfelük.