Reign ​In Hell 2 csillagozás

Keith Giffen: Reign In Hell

Written by Keith Giffen Art by Tom Derenick, Bill Sienkiewicz, Justiniano and Chad Hardin Cover by Justiniano A power struggle in Hell pits good against evil as everybody looks to carve out a place for themselves in the underworld in this book collecting the entire 8-issue miniseries! When Neron faces off with his enemies Lord Satanus and Blaze for control of Hell, a group of heroes ventures forth to make sure the right bad guys comes out on top.

DC Comics, New York, United States, 2009
256 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781401223137 · Illusztrálta: Tom Derenick, Bill Sienkiewicz

Th3DarkKn1ght>!
Keith Giffen: Reign In Hell

Azóta érdekel Satanus és Blaze, hogy olvastam róluk egy összefoglalót egy régi Superman és Batman képregényben. Meg is vettem a Reign in Hell kötetet, de sajnos nagyon keveset szerepelnek benne. Ennek ellenére egész jó kis történettel tudott szolgálni.

Satanus és Blaze háborút indít, hogy elfoglalhassák a Pokol királyságát. Neron, az aktuális uralkodó, nem nézi ezt jó szemmel, de mivel Satanus serege egyre erősebb, így kénytelen visszarendelni minden „természetfelettit” a Pokolba, hogy az Ő oldalán harcoljanak. Így kerül többek közt az alvilágba Etrigan, Kék Ördög, Varázslónő, Dr. Sors és még sokan mások. Épp ezért nagyon sok szálon fut a történet. Nekem Dr. Occult volt a kedvencem. Eddig Őt nem ismertem, de a magánnyomozós stílusával hamar megkedveltem. Van egy spirituális segítője, egy Peri nevű szőke lány, akit kénytelen a hátán cipelni, mivel a démonok lerágták a lábát. Szörnyen hangzik, tudom, de nagyon vicces jelenetek származnak belőle! :) Feltűnt egy régi nagy kedvencem, Lobo is, aki hozta a szokásos formáját! A történet érdekes, főleg ahogy a háború alakul. A legtöbb szereplőnek személyes „dolga” is van a Pokolban, ami hozzá tesz az eseményekhez. Tetszett, amikor az egyik karakter megkérdezte „Miért ilyen modern a Pokol? Mert az aktuális civilizációnak az eltorzult tükörképe.” A rajzok nagyon stílusosak, jó sok fekete árnyékkal. A nyelvezete kissé kifogott rajtam, bőven akadt olyan szó, amit eddig nem ismertem!

Én jól szórakoztam miközben olvastam. Habár Satanus és Blaze keveset szerepel benne, egyáltalán nem bántam meg, hogy beszereztem!