Csodalámpa 25 csillagozás

Célkitűzési kézikönyv azoknak, akik utálnak célokat kitűzni
Keith Ellis: Csodalámpa Keith Ellis: Csodalámpa Keith Ellis: Csodalámpa Keith Ellis: Csodalámpa

Célkitűzési könyv azoknak, akik utálnak célokat kitűzni

A célok megmutatják, hogyan juthatsz el oda, ahova menni akarsz, de gyakran nem adnak elég támogatást ahhoz, hogy elindulj. Vágyaink különbözőek. Olyan a hatásuk, mintha a szentjánosbogár fényéhez szokott szemedbe villámfény villanna. Álmodhatsz. Szárnyalhatsz. Olyan határtalan lehetőségek és korlátlan energiák forrását ismerheted meg, amelyek segítségével véghez viheted azt, aminek megvalósítása különben elképzelhetetlen lenne.
A csodalámpa megmutatja, hogyan fogalmazhatod meg vágyaidat, és hogyan válthatod őket biztosan valóra – akárhonnan származol, akárhány éves vagy, akármilyenek a körülményeid.

Eredeti cím: The Magic Lamp: Goal Setting for People Who Hate Setting Goals

Eredeti megjelenés éve: 1998

Bagolyvár, Budapest, 2006
Bagolyvár, Budapest, 2002
Bagolyvár, Budapest
ISBN: H000000025213 · Fotózta: Krem Nóra

Nikolett0907 P>!
Keith Ellis: Csodalámpa

Keith Ellis: Csodalámpa Célkitűzési kézikönyv azoknak, akik utálnak célokat kitűzni

Kicsi könyvecske, de nagyon jól megírt, befogadható és megcsinálható feladatokkal ellátott,a tanácsok pedig reálisak.
Csak ajánlani tudom! :)

Keith Ellis: Csodalámpa

„Ahhoz, hogy bármit megkapj az élettől, elég a megfelelő módszert megtalálnod, az eredmény majd jön magától.” – így összegzi a Csodalámpa-elvet a szerző.

Tulajdonképp a manifesztációnak is nevezett „kívánságmágiát” mutatja be mint hasznos eszközt a célok elérésére, megvalósításokra – bár egyszer sem említi ezt az ezo-spiri körökben népszerűvé vált kifejezést vagy a Vonzás Törvényét. A közismert dzsinn-mese ihlette a címet, és noha valóban áthatja a művet egy hiten/meggyőződésen alapuló szemlélet, az ismertetett elvei nagyon is gyakorlatiasak, nem légből kapottak. Érinti a hozzáállás, szokások, az eredményességet elősegítő képességfejlesztés (kitartás, önfegyelem, összpontosítás, rugalmasság), a tanulás, az időkezelés, a kapcsolatok, az anyagi helyzet, az életmód megváltoztatásának tárgykörét. Nem támasztja alá a kijelentéseit kutatásokkal, ellenőrzött körülmények között született bizonyítékokkal, de nem is akarja úgy beállítani a könyvet, mint egy tudományos művet. Inkább szemléletformálásra – elsősorban önbecsülésre és önbizalomra, valamint céltudatosságra – ösztönző megfogalmazással mesél, a saját életéből merített tapasztalati példákat felvonultatva. A megközelítését hihetően és értelmesen, világos közléssel adja elő.

Működik hát az önmegvalósítás kívánságok mentén? Találd meg a saját csodalámpádat (belülről fakadó célod és a megfelelő módszert hozzá – vagyis a személyes miértedet és a hogyanodat), dörzsölgesd meg (foglalkozz vele érdemben), és derítsd ki magad (ültesd át a tervedet, elképzeléseidet cselekvésbe)!

takacsot>!
Keith Ellis: Csodalámpa

Zseniális könyv. Meglepően kicsi, már-már füzetecske méretű, de a tartalma kiváló összefoglalója annak, amit a célkitűzésről és célok eléréséről tudni kell. Jelentős részét én magam is alkalmazom, de így, hogy egybe is van gyűjtve és olyan rövid, hogy nem „fájdalom” újra meg újra átlapozni, sokkal jobban fogom tudni alkalmazni.

Bence P>!
Keith Ellis: Csodalámpa

Hasznos kis könyvecske, de összefoglalható annyiban, hogy „kelj fel, és valósítsd meg az álmaidat”. Persze lehet, hogy ez a nehéz különben?

Deák_Nikoletta>!
Keith Ellis: Csodalámpa

Rövid, lényegretörő és reális.

Bartha_Niké P>!
Keith Ellis: Csodalámpa

Hű, de klassz kis könyv volt ez! Lényegre törő, alapos, ésszerű, csillagos ötös. :)

ivett_hosszu>!
Keith Ellis: Csodalámpa

Tetszett a könyv lazasága, aranyos, könnyed, gyorsan olvasható.

Segít a célkitűzésekben és abban, hogy el tudj indulni a kitűzött célok megvalósítása felé. Hasznos gyakorlati tanácsokkal lát el, amiket az ember be tud építeni a hétköznapjaiba.
Abban is segít, hogy hogyan próbáld megváltoztatni a gondolkodásmódodat, amivel nem akarod egyből feladni.

Tanít arra, hogy fontos az életedben a priorizáció, az, hogy a fontos dolgokat előtérbe helyezd, és szánj több időt arra, ami igazán fontos az életedben.

Továbbá hangsúlyt fektet a pihenés fontosságára is. Persze nem úgy értve, hogy dögölj be a laptop/tv elé egész napra sorozat vagy film maraton-t tartani, de ösztönöz rá, hogy a jó munkához szükséges az, hogy megállj, fújj egyet és töltekezz. Gyakran. Ha nem teszed kiégsz, és ugyanúgy végül feladod az álmaidat.

Talán egyetlen tanácsával nem tudtam totálisan egyetérteni, bár abban is volt igazság, mégpedig az, hogy minden napi tevékenységedből vegyél le 10%-ot. Ez van ahol működhet, de van ahol nem, hiszen pl. az általa is említett munkahelyen nem szeretném a teljesítményemet ennyivel csökkenteni, sőt minden nap arra törekszem, hogy jobb legyek mint a tegnapi én.
Vagy a hazajutásig eltelő idő. Ez szintén egy olyan dolog amiből nem tudsz elvenni 10%-ot, hiszen a távolság fix, nem tudod lerövidíteni, hacsak nem mész 150 km/h-val, amit pedig értelmes ember nem kockáztat nap mint nap.

Ezt leszámítva tetszett, nem vártam tőle semmit, de sokat adott.

Relentless>!
Keith Ellis: Csodalámpa

Nagyon jó motivációs és siker könyv. Jó, tömör, érthető, gyorsan kiolvasható.

Brigicske>!

Vedd magad komolyan. Hiszen ha te nem, akkor ki fog? Vedd magad olyan komolyan, mint amennyire másoktól szeretnéd, ha komolyan vennének. Elvégre miért kezelne bárki jobban téged önmagadnál? Ha azt akarod, hogy mások melletted legyenek, amikor szükséged van rájuk, akkor te is légy mindig magad mellett.

FélszipókásŐsmoly P>!

Van valami, amit mindenképpen fejben kell tartanod, akár egy szokásodat, akár a komfortzónádat akarod megváltoztatni; mégpedig az, hogy a változtatás folyamata kényelmetlen. Amikor változtatsz valamin, valószínűleg először valamiféle kényelmetlenséget fogsz érezni. Ez nem annak a jele, hogy valami nincs rendben, ez pont annak a jele, hogy nagyon is rendben van. A kényelmetlenség jelzi számodra, hogy olyasmit csinálsz, amihez eddig nem voltál hozzászokva. Kiterjeszted régi önmagad, egy új és jobb önmagad felé.

Ezt hívják fejlődésnek. A fejlődés pedig nem más, mint az élet értelme. Valaki egyszer azt mondta, hogy aki nem fejlődik, az haldoklik.

Kapcsolódó szócikkek: fejlődés
szabreni>!

A problémák az élet jelei. Azon emberi lényeket, akiknek nincsenek problémáik, onnan lehet felismerni, hogy koporsóban fekszenek a föld alatt. Tehát ne akard, hogy kevesebb problémád legyen, hanem akard azt, hogy ügyesebben tudd megoldani őket.

MisssBee P>!

Az emberi elme egy problémamegoldó eszköz. Ha nem adunk számára megoldandó problémát, akkor csinál magának. Ha nem adsz neki elvégzendő munkát, akkor majd ő megdolgoztat téged. Lelassíthatja a haladásodat, csak hogy elfoglalva tartsa magát.

Első lépés: Tapadj a célra! - Tervezz! (30.o.)

FélszipókásŐsmoly P>!

Kétféle idő van. Az egyiket az határozza meg, hogy egy nap hány órát vagy hajlandó áldozni egy adott dologra. Ezt úgy hívom, függőleges idő. A másikat az, hogy hány napot szánsz rá. Ez a vízszintes idő. A legtöbb függőleges idő ami fölött rendelkezhetsz, 24 óra, hiszen ennyiből áll egy nap. A vízszintes idő esetében tiéd az egész életed. Mit gondolsz, melyik a fontosabb?

szabreni>!

A fejlődés pedig nem más, mint az élet értelme. Valaki egyszer azt mondta, hogy aki nem fejlődik, az haldoklik. Tisztán fizikai értelemben ez igaz. Ahogy a sejtjeink nem fejlődnek újra, a testünk elkezd meghalni. De ugyanez igaz szellemileg is. Ha nem használjuk ki az érzelmeinket, képességeinket, tehetségünket, akkor szép lassan elveszítjük őket. Ha nem tágítjuk folytonosan a látókörünket, azzal lehetővé tesszük, hogy beszűküljön. Ha nem követelünk mindig többet magunktól és az életünktől, akkor megalkuvók leszünk.

FélszipókásŐsmoly P>!

A legtöbbünk olyan, mint a Nap egy meleg nyári délelőttön: szétsugározzuk energiánkat mindenfelé, bármiféle konkrét cél nélkül. Így az egyik nap pont arra jó, hogy kitölti az időt a következő napig.
A sikeres emberek ezzel szemben olyanok, akár a nagyítóüveg. Összpontosítják az energiájukat – és az idejüket és a tehetségüket – pontosan arra az egyetlen dologra, amit el akarnak érni.

Kapcsolódó szócikkek: összpontosítás
FélszipókásŐsmoly P>!

Tervezd meg a terved végét, vagy a tervednek vége.

FélszipókásŐsmoly P>!

A kitartás a hitből fakad. A siker pedig a kitartásból.

FélszipókásŐsmoly P>!

Nem az számít, ami történik veled, hanem az, hogy te mit kezdesz a kialakult helyzettel.