10 ​szokás, ami gazdaggá tesz 2 csillagozás

Keith Cameron Smith: 10 szokás, ami gazdaggá tesz

Ebben ​a sorsfordító könyvecskében Keith Cameron Smith vállalkozó és mo­ti­vációs előadó bemutatja, hogyan gondolkozhatsz milliomosként és arathatod le a milliomos-beállítottság gyümölcseit. A középosztályból történő kiemelkedés 10 szokás útján valósul meg, többek között:

* A milliomosok hosszú távra terveznek. Alkosd meg az általad vágyott jövő képét, és összpontosíts rá!
* A milliomosok elgondolások­ról beszélnek. Tégy fel minden nap néhány pozitív „mi lenne, ha” kezdetű kérdést, és teszteld le az elgondolásaidat sikeres embereken, akik őszinte véleményt mondanak róluk!
* A milliomosok profitért dol­goz­nak. Vál­lalj jól kiszámított kockázatokat, és tanuld meg kiaknázni a kedvező lehetőségeket.

Mindnyájunk közös vágya, hogy javítsunk a pénzügyi helyzetünkön. Ebben az ösztönző és gyakorlatias útikalauzban, mely a józan ész és a megszívlelendő tanácsok kútforrása, Smith a fapados kategóriából az első osztályig minősít fel téged pénzügyi tekintetben.… (tovább)

Bagolyvár, Budapest, 2011
96 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639730229 · Fordította: Hegedűs Péter

Szávitrí P>!

Hallottam egyszer egy spirituális tanítót egy próbáról beszélni, amelyet annak megállapítására végezhetsz el, hogy vajon te rendelkezel-e a pénzeddel, vagy a pénzed rendelkezik veled. A próba a következő: ajándékozd másoknak! Ha képes vagy rá, akkor te birtoklod a pénzed. Ha viszont nem tudod megtenni, akkor a pénzed birtokol téged.

60. oldal, 4. szokás, A milliomosok hisznek abban, hogy nagylelkűnek kell lenniük

Kapcsolódó szócikkek: pénz
Joya>!

…Nido Qubeintől tanultam a kockázatkezelés egyik legegyszerűbb módszerét, mel az alábbi három kérdés feltevéséből áll:

1. Mi a legjobb eshetőség?
2. Mi a legrosszabb eshetőség?
3. Mi a legvalószínűbb eshetőség?

Ha képes vagy együtt élni a legrosszabb eshetőséggel, a legvalószínűbb eshetőség pedig közelebb visz a céljaid eléréséhez, akkor vágj bele!

Joya>!

A milliomosok azért játszanak, hogy nyerjenek. A középosztálybeliek azért játszanak, hogy ne veszítsenek. Ez pedig óriási különbség! El tudod képzelni, hogy egy futballcsapat az egész mérkőzés folyamán védekező taktikát folytasson? Ezzel nullára csökkene az esélyük a győzelemre…