Környezettörténet 0 csillagozás

Az utóbbi 500 év környezeti eseményei történeti és természettudományi források tükrében
Kázmér Miklós (szerk.): Környezettörténet

A Környezettörténet ​- Az utóbbi 500 év eseményei történeti és természettudományi források tükrében az azonos című konferencia tanulmánykötete. Célja az alkalmazható bölcsészeti és természettudományi módszerek széles skálájának áttekintése. A 48 szerző között van történész, régész, geológus, geofizikus, geográfus, erdész, botanikus, zoológus, biológus és meteorológus. Harminc tanulmányban mutatják be, hogyan változott a Kárpát-medence természeti és ember alkotta környezete az elmúlt fél évezred során. A kötetet ajánljuk az egyes szaktudományok művelőinek és mindazoknak, akik egy-egy tudásterületen túlmutató érdeklődést tanúsítanak múltunk és környezetünk históriája iránt. Tanárok, környezetvédők, természetjárók is haszonnal forgathatják.

Kázmér Miklós (55) geológus, a a [sic!] budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetem Őslénytani tanszékének docense. Harminc éve tart ősállattani, ősnövénytani és ősföldrajzi kurzusokat. Kutatási területe a Kárpát-Pannon régió… (tovább)

Hantken, Budapest, 2009

Szónokyné Ancsin Gabriella (szerk.): Magyarok a Kárpát-medencében 2.
Magyarság és a Kárpát-medence
Visy Zsolt (szerk.): Magyar régészet az ezredfordulón
Schwarcz Gyöngyi – Nagy Nóra – Bencsik János: Önfenntartó falu – fenntartható vidék
Bálint Zsolt – id. Frivaldszky János: A Magyar Parnasszuson
C. Tóth János (szerk.): A Kárpát-medencei magyar kisebbségi kérdés a harmadik évezred küszöbén
Bakács Tibor: Magyar környezetjog
Bárány Nándor: Finommechanika, optika