Formáld ​magad! 7 csillagozás

Változtass! Segítek Neked
Katus Attila: Formáld magad!

Tarts ​velünk, és légy része Katus Attila Formáld magad programjának, melyet Attila szakemberek segítségével dolgozott ki és épített föl.
A Formáld Magad! c. könyv útmutatóul szolgál Neked, és minden nap segítséget ad a folyamatos változáshoz, egy új életmód kialakításához, a közös sikerek eléréséhez.

A könyvet, amelyet éppen a kezedben tartasz, Neked írtam. Most biztosan felmerül Benned a kérdés, hogy tudod-e majd használni, ha nem vagy szakmabeli. A válaszom: természetesen igen! Sőt, leginkább azokat szeretném megszólítani a könyvemen keresztül, akik nem szakemberek, hanem hétköznapi, az egészségükkel törődő, a táplálkozásukra odafigyelő, sportolni szerető személyek, mint amilyen feltételezem Te is vagy!

Emellett azonban fontosnak tartom, hogy írásom mind a tágabb értelemben vett szakma képviselői, mind pedig a tisztelt kollégák körében érdeklődést keltsen. Bízom benne, hogy ők ugyancsak izgalmasnak, érdekesnek találják majd, és sok új, hasznos… (tovább)

Illia, Budapest, 2014
Illia, Budapest, 2014

Katus Attila: Formáld magad! Változtass! Segítek Neked

Nagyon kedveltem a sok bátorító gondolatot, a mozgás örömforrásától kezdve a különböző testrészek megmozgatásán keresztül a gyakorlatokig. Értékes, ötletes, ösztönző mondatai valóban fellelkesítik az olvasót. Tetszetős, kiválóan szerkesztett mű, mely lelkileg is megerősít, buzdít. Ajánlom mindenkinek! :)
Mozogjunk többet!

Katus Attila: Formáld magad! Változtass! Segítek Neked

Épp fogyókúrázom (mint kb az egész életemben :P ) szóval gondoltam majd jól fog jönni egy ilyen könyv kiegészítésként, és végül is erre tényleg kiváló is lett. Az eleje ugyan kicsit vontatott volt, és nagyon általános de aztán utána már vannak benne bőven olyan részek is amik számomra újdonságokat tartalmaztak. Lehet hogy majd néha bele bele nézek majd még később is, ha nem is teljes, de kisebb részek újraolvasására :)

buzavirág P

Katus Attila: Formáld magad! Változtass! Segítek Neked

Sok újdonságot nem tudtam meg belőle, de egy kezdőnek nagyon jól jöhet. Viszont voltak olyan fejezetek amiről remek hogy beszéltünk, ilyen például az újraélesztés elsajátítása.

mosolytó

Katus Attila: Formáld magad! Változtass! Segítek Neked

Nekem egyelőre nem segített, mint ahogy az alcímben írja. Mert eddig is motivált voltam, szóval ahhoz nem sok mindent tudott adni. Még.
Egyébként nagyon jó összefoglaló könyv és tényleg minden részletét körülöleli, ami a testünkkel kapcsolatban szóba jöhet, de pont a sokaság miatt nekem rövid volt. Némelyik témáról olvastam volna hosszabban, másikról meg kevesebbet – de ez az én véleményem. Párszor lapoztam is, mert azokat már ismertem – bár végül is évek óta olvasok a témában, úgyhogy nincs új a nap alatt. Ez meg nem az ő hibája.
Közben, amikor egy-két feladatot említett, jó lett volna kép – és a végén vannak is képek, de akkor jó lett volna, ha utal rájuk. Mert én értettem őket, hiszen évek óta mozgok, viszont egy kezdő nem valószínű, hogy sokat felfog belőle illusztráció nélkül az adott helyen.
Összefoglalónak, felfrissítésnek, kezdőknek mindenképpen jó, és nem mondom, hogy olykor-olykor nem nézek majd bele újra, mert van egy-két pont, ahol kaptam valami újat. Meg tényleg minden egy helyen van.
Ami számomra kicsit még sok volt, a saját életrajzi hivatkozásai: jó, hogy voltak, mert így meg lehetett ismerni Katus Attilát, csak szerintem általában nem a jó helyen voltak. Néha csak úgy lógtak a levegőben, és nem illettek se az előző, se a következő témához, nem is voltak elkülönítve. Valamit meg feleslegesen ismételt, nem is egyszer.
Szóval így van ez…

Trudiz

Csak rajtad múlik, hogyan állsz az élethez!

julcseee P

Ahová először hízunk, onnan fogyunk utoljára.

Trudiz

Szoktassuk gyermekeinket már egészen fiatal korban az egészséges életmódra!

Trudiz

Kihívás, megoldandó feladat, nehézség, probléma mindig lesz. Ezek az élet szerves részei, mint ahogy a siker és a kudarc is kéz a kézben járnak. Azonban mindegyikből levonhatjuk a szükséges következtetéseket, és tanulhatunk belőlük.

julcseee P

Sokszor tévesen csupán a testzsírszázalékunk alakulásával vagyunk elfoglalva, illetve a különböző testrészeink méreteivel, pedig már attól is sokkal csinosabbak lennénk, ha egyszerűen csak kihúznánk magunkat!

julcseee P

Minden út az első lépés megtételével kezdődik.

julcseee P

Nem adhatunk fel mindent, ami kicsit is fáj, vagy nehézkes!

julcseee P

Amíg az ember valamit ki nem próbál, és nem tapasztal meg, addig nem tud hiteles képet alkotni róla.

julcseee P

100 méter úszással annyi kalóriát égetünk el, mintha 400 métert futottunk volna.

julcseee P

Mindig is az volt a véleményem, hogy ha valaki elhiszi, hogy több a másiknál, abban a pillanatban kevesebb lesz tőle.