Gazdag ​és cinikus / Betelt a pohár! 8 csillagozás

Romana 695.-696.
Katrina Cudmore: Gazdag és cinikus
Óriási lehetőséget kap Grace, az angol virágkötő lány, amikor barátnője, Sofia őt bízza meg esküvője virágdíszeinek megtervezésével és elkészítésével.Az ünnepség helyszíne Sofia leendő sógorának, a multimilliomos Andreasnak privát kis szigete Görögországban. Grace már pár nappal előbb odautazik, hogy felkészüljön, és kénytelen kettesben maradni a házigazdával. Andreas rendkívül vonzó férfi, de van egy nagy hibája: nem hisz a szerelemben…
Kim Lawrence: Betelt a pohár!
Samantha defektet kap a szakadó esőben – és véletlenül ki jár arra éppen? Alessandro di Livio, a gazdag olasz üzletember,akit ki nem állhat, s aki olyan hatással van rá, mint még senki. A jóképű,kissé öntelt férfi könnyűszerrel leveszi a lábáról a fiatal lányt. A szenvedélyes éjszaka után Samantha rémülten döbben rá, hogy életében először szerelmes. Ráadásul pont egy javíthatatlan nőcsábászba! Könnyek közt úgy dönt, szakít vele…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romana

Vinton, Budapest, 2020
176 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635400430 · Fordította: Gaáli István, Mátyás Mária

Paulina_Sándorné P>!
Katrina Cudmore – Kim Lawrence: Gazdag és cinikus / Betelt a pohár!

Aranyos történetek voltak. Könnyed romantika, kellemes kikapcsolódás. Az első történetben tetszett, ahogy Grace és Andreas kerülgették egymást, tetszett köztük a kémia. Szívesen megnézném élőben Grace virágkölteményeit. A másik történetben számomra megint bejött a kémia a két főhős, Samantha és Alessandro között. Bár volt egy két rész, ahol Samanthát megráztam volna, mert furán viselkedett.

Dianka>!

Gazdag és cinikus
Egész aranyos kis történet volt, kis érzelmi drámával, de szerethető karakterekkel. Tetszett Grace jelleme, aki a virágot szereti, rossz ember nem lehet és ez nagyon igaz a lányra. Nagyon jószívű, aranyos, álmodozó csajszi és még a legmorcosabb, zord embert is jókedvre deríti. Andreas a múlt csalódása miatt cinizmus és közömbösség mögé rejti fájdalmát, és a büszkeségén esett csorbát. Grace üdesége és őszintesége gyógyír a férfi sebzett lelkének, de még önmaga elől is tagadja a lány iránti érzéseit. Fél az újabb sebektől, de a szakítás után rájött a tévedésére. Grace is mély sebeket hordoz, az apja elutasító viselkedése és az anyja távozása után a lány nagyon fél a magánytól és a visszautasítástól. Keresi a biztonságot és a szerelmet, álomba ringatja magát, de Andreas rádöbbenti a lány nincs tökéletes ember, ettől még nem dől össze a világ, mert ő az összes hibájával elfogadja és szereti…4
Betelt a pohár!
A második sztori kevésbé tetszett, nagyon hasonló volt az elsőhöz, de mégis más. A szereplők iszonyú „hangosak” voltak, az állandó vita és marakodás a végére nagyon irritáló volt. Eleinte a szenvedély hajtotta a szereplőket, csak úgy izzott köztük az ellentét és a levegő. Sam önbizalomhiánya és önértékelési zavara miatt állandó vitában áll Alessandroval, de a férfi sztoikus viselkedése és hűvös magatartása csak rontott a dolgokon. Utálom mikor a szereplők egymás „helyett gondolkodnak”, feltételezik, mit akar a másik és a bizalmatlanság és bizonytalanság miatt pont az ellentétét cselekszik, mondják, mint amit szeretnének és csodálkoznak, hogy boldogtalanok. Ha Sam és Alessandro „tiszta vizet öntöttek volna a pohárba” és nyíltan vállalják önmaguk és az érzéseiket sok szenvedéstől és szívfájdalomtól megkímélték volna magukat (és engem)…3,5

Katrina Cudmore – Kim Lawrence: Gazdag és cinikus / Betelt a pohár!

Az első történet tetszett, nem egy világmegváltó, picit klisés is, de jól szórakoztam rajta. Határozottan a jobbik a kettő közül. 5/4

Na második. Ettől viszont fejjel mentem volna a falnak. Kidolgozatlannak éreztem, picit csapongónak, ráadásul a főszereplők is irritáltak. Egy olyan konfliktus köré épült az egész, amit egy egyszeri őszinte beszélgetéssel el lehetett volna kerülni. De nem, úgy csinált mindkettő, mintha gondolatolvasó lenne, pontosan tudná mit akar a másik, ráadásul Sam mintha el is várta volna ezt. Úgy értem, mondott valamit, de teljesen mást akart, és még megvolt bántva, és sértődve mert Alessandro ezt nem tudta, és csak azt tette amit mondott. WTF.
Úgyhogy azt kell mondjam, arra a 3,5 csillagra az első húzta fel a füzetet, ha önmagában kellet volna értékelnem, jó esetben is csak 2,5 lett volna.

zuna19 >!

– Minek ennyi rózsa? – kérdezte.
– Ezek nem rózsák, hanem peóniák vagy bazsarózsák. Gyógyító hatást tulajdonítanak nekik, és a jó élet meg a boldog házasság szimbólumai. Nem sűrűn veszel virágot, mi?
– Néha – vigyorgott ferdén Andreas. – De a részleteket a titkárnőm intézi.
– Remélem, legalább azt megmondod neki, hogy milyet vegyen?
– Minek?
– Mert mindegyik mást jelent. Minden csokorral üzenetet küldesz.
Andreas láthatóan elszörnyedt.
– Például?
– A nárcisz az újrakezdést jelent, a gardénia titkos szerelmet. A nefelejcs igaz szerelmet, a jázmin érzékiséget.
Találkozott a tekintetük, s egy pillanatra sistergő feszültség támadt a levegőben.
– És melyik jelenti azt, hogy kösz a forró éjszakát, de több nem lesz belőle? – kérdezte meg Andreas kereken.

Kicsicsillag123 P>!

– Legfeljebb majd rögtönzök.
– Isten őrizz! Ahogy te a szerelemhez és a házassághoz viszonyulsz, abból katasztrófa lenne. Gratulálás helyett részvétet nyilvánítanál.

Kicsicsillag123 P>!

Nem kell olyan férfi, aki csak akkor vesz észre, ha másnak mutatkozom, mint amilyen vagyok.