Repülő ​csészealj 2 csillagozás

Mai azerbajdzsán elbeszélők
Katona Erzsébet (szerk.): Repülő csészealj

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A művek szerzői: Anar, Elcsin

tgorsy

Katona Erzsébet (szerk.): Repülő csészealj Mai azerbajdzsán elbeszélők

Idéznék az utószóból: „A modern azerbajdzsán irodalom, mint a sok nemzetiségű szocialista realista szovjet irodalom része, …”
ennyi elég is.

Katona Erzsébet (szerk.): Repülő csészealj Mai azerbajdzsán elbeszélők

Sokféle könyv van, amit olvasni szeretek… van olyan, ami szórakoztat, van olyan ami tanít, és van olyan ami egyben mind a kettőt is adja. Azt hiszem ez is ilyen utóbbi volt.
Szerettem utána nézni Azerbajdzsánnak, az azeri nyelvnek, az ábc-nek, a könyvbe írt íróknak, a történelemnek és hasonlóknak. Tanultam, azt hiszem.
A novellák: igazából a legtöbbje hasonló volt, hasonlóan semmi különleges. Csak egy-egy jelenet, egy-egy felvázolt esemény. Volt olyan is, amin csalódtam, mivel több, mint 40 oldalig tartott, de a lényege az volt, hogy nem változik semmi, pedig én vártam volna a katarzist a végére…
Viszont szerencsére volt pár, ami igazán tetszett. Ekrem Ejliszli és Elcsin kedvencek lettek (ma vagy holnap rendelek is tőlük egy-egy kötetet, már kinéztem), de mellettük még volt néhány igazán különleges is, amit tetszett: A szomszédfiú, Szigetek, Az öreg teve.
Nem bántam meg, hogy elolvastam, és most már csak be kell szerezni az összes ehhez hasonlót a Modern Könyvtár sorozatból :)

Tíci SP

Miért hisszük azt, hogy a legjobb beszélgetőpartnerünk, a legközelebbi és legkedvesebb emberünk mi magunk vagyunk?

Elcsin - Vonat. Picasso. La Tour. 1968

Tíci SP

Még a hozzánk legközelebb álló emberek is inkább a csalásnak hiszek, minthogy lényegében, anélkül, hogy sejtenék, idegenek számunkra.

Elcsin - Vonat. Picasso. La Tour. 1968