Jönnek ​a tűzoltók! 22 csillagozás

Katja Reider: Jönnek a tűzoltók!

A Ravensburger gyermekkönyvsorozatának e kötetét lapozgatva az apróságok megismerhetik a tűzoltók izgalmas és sokrétű munkáját. Megtudhatják többek közt, miből áll a tűzoltók védőfelszerelése, milyen tűzoltóautók vannak, mi történik, ha tüzet észlelnek, mit csinálnak a tűzoltók az oltás után, és ha épp nincs bevetés.

Eredeti megjelenés éve: 2004

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: 2 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Mini – Mit? Miért? Hogyan? Scolar

Scolar, Budapest, 2013
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632444154 · Fordította: Gulyás Lelle · Illusztrálta: Wolfgang Metzger

nicosia P>!
Katja Reider: Jönnek a tűzoltók!

Együtt olvastam a Mit? Miért? Hogyan? sorozatban megjelent Andrea Erne: A Tűzoltók című könyvvel, és ez tulajdonképpen annak egy lebutított változata. Ugyanakkor a legkisebbeknek tökéletes. Informatív, érdekes, sok kukucskálós füllel. Nálunk a könyvtárban nagyon élvezik a kölcsönző kisfiúk.

nikolett_z>!
Katja Reider: Jönnek a tűzoltók!

Szuper, 3 éves tűzoltórajongó kislányom imádja. A könyv érthetően magyarázza el a kicsiknek a tűzoltók feladatkörét, a felszerelésük tartalmát, és bemutatja a tűzoltóságot is. Az illusztrációk nagyon aprólékosak, jót el lehet bogarászni az oldalakon. :)

Millázs>!
Katja Reider: Jönnek a tűzoltók!

Nagyon jó lapozgató, kissrácot leköti, csajszlit hidegen hagyja. :) Kiválóan lehet beszélgetni a képekről, az éppen zajló eseményekről, a tűzoltók feladatairól.

Czoff>!
Katja Reider: Jönnek a tűzoltók!

Az egész sorozat nagy nagy kedvencünk, szépek a rajzok, érdekes a tartalom, nagyon sokat lehet tanulni belőle, a kinyitható fülek pedig nagyon érdekesek minden korosztály számára.

tilia_tomentosa>!
Katja Reider: Jönnek a tűzoltók!

Három éves kisfiammal együtt ismerkedtünk a tűzoltók munkájával. A könyv segítségével a gyerekek megismerkedhetnek azzal, hogy milyen vészhelyzetek vannak, mit kell ilyenkor tenni, mit cselekednek a tűzoltók.