Holy ​Smokes (Aisling Grey 4.) (Dragon Septs 4.) 5 csillagozás

Katie MacAlister: Holy Smokes Katie MacAlister: Holy Smokes Katie MacAlister: Holy Smokes

I’m Aisling Grey—but you can call me “frustrated.”

The man of my dreams—uber-sexy Drake Vireo, wyvern of the green dragons—has finally decided to make an honest woman of me. That is, if we ever make it to the wedding at the same time! Being left at the altar may have cooled my jets, but not my passion…a good thing when Drake disappears and it’s up to me to find him.

Most brides just have in-laws to worry about. Me? I have warring dragons, ticked-off demon lords, eternal damnation, and a mage who wants to challenge me for an otherworldly position I don’t even want. Good thing I have Jim, my doggie-demon at my side. He’s never let me down—yet…

Thorndike, Waterville, 2008
Signet, 2007

Effrijim „Jim”

Toffy_Sentellion>!
Katie MacAlister: Holy Smokes

Nem csalódtam ebben a kötetben sem. :D Sőt szerintem egyre jobban ír MacAlister…
Fiatot legszívesebben két kézzel nyúztam volna meg.
Szóval… Aisling és Drake megpróbál összeházasodni. Úgy nagyjából tíz alkalommal, de már nem is számoltam, hogy hányszor. A végén persze 2 perces ceremóniával kivitelezhetővé válik…
Aisling végre elismeri, hogy terhes. Miután már mindenki tudta és csak ő nem ismerte be, de végül egy ultrahang meggyőzte, hogy tényleg az.
Aisling bácsikája egy arc. Paula néni szerintem a végén idegosztályra került vagy pedig mindenkit feldarabolna. :)
Fekete Kostya alias Drake bátyusát kiszabadítják Tibetből. Ami nem is annyira könnyű.
Fiat bátyusát is kiszabadítják a fogságból. Aki jófej. :D
A halott fekete sárkány mégsem halott. :)
Gregor mégsem akkora áruló. Őt sarokba szorította Fiat az átkával együtt.
Meghal Jim teste és egy szobacirkáló méretű foxiként jön vissza, így csak lábra támad. :D

Amin gurultam a nevetéstől, hogy Bael a démonnagyúr Aisling-tól hat ártatlan, vagy legalábbis áldozatot követel. Miután Traci, Aisling segédjének egyik farmer sem adott csirkét vagy tehenet, (hiába kérte szépen) ezért üres kézzel állt Bael elé, így büntetésre kell számítania. Eszébe jut Bael számára a tökéletes áldozat… Egy zacskóba elrendez 6 grillcsirkét, néhány húst és teriyakit.
Azt is megtudhatjuk ebből a kötetből, hogy a Mennyországban bizony van McDonalds… Az ügyintézőjük pedig egy laptop mögött ül, nem mindig a legfrissebb adatokkal és néha véletlen entert nyomnak. :D

Lauranna>!
Katie MacAlister: Holy Smokes

grrrr a szereplők felét baltával agyon….
nade megtudjuk hogy egy menyasszonynak mennyi problémával kell szembesülnie az esküvő előtt :) mint például:
üzleti ügyek, emberrablás, megnyíló démonportál, rabszöktetés, gyilkossági kísérlet ésatöbbi :D

Katie MacAlister: Holy Smokes

Ééés befejeztem! Életem első angolul olvasott sorozata (oké, tudom alapvetően van több rész, de Aisling történetének itt a vége, ha nem számítjuk bele a köv. rövid novellát is). Azt kell mondjam, megérte ezzel a sorozattal belevágni az angol könyvek világába, és így már nagyobb bátorsággal nyúlok hozzá egyéb angol könyvekhez.
MacAlister részről részre egyre jobban írt, a humora töretlen, az akció folyamatos, és van elég érzékiség/szerelem/barátság is, minden a megfelelő mértékben (egyébként ha összességében nézem a 4 részt, akkor az első jó inditás volt, a 2. kicsit belassult és kevésbé kötött le a könyv első felében, de aztán a 3-4.et nem győztem falni). Remélem Gabriel könyvei is lesznek ezen a szinten, bár nem tudok elképzelni még egy olyan főhősnőt, mint Aisling és hiányozni is fog, ha már nem az ő narratívája írja le a történéseket. Ajánlom mindenképpen bárkinek, aki rászánja magát az angolul való olvasásra, megéri, nekem mától a kedvenceim közt a helye.
Aisling őrült, bátor, vicces, érzelmes, mindemellett igazi harcos, aki kicsit fejjel a falnak típus, de mindenképpen jobban tetszett, mintha egy nebáncsvirág lett volna a női főszereplő. Aislinget nem kell megmenteni, megmenti ő saját magát, még akkor is ha ő maga keveri magát lehetetlen helyzetekbe… :)
Jim szarkazmusa eszméletlen, tényleg igazi fénypontja az összes résznek és remélem a többi Dragon Sept részben is elő-elő kerül majd, mert mindig megmosolyogtat.
Drake egy igazi alfahím, szexi, veszélyes és mindenáron megvédi azt, ami az övé… Jó volt látni a karakterfejlődését, az első két részben tényleg úgy viselkedett mint egy barlanglakó, aki megmondja, hol az asszony helye, de aztán Aisling szép lassan ráébresztette arra, mit is jelent egyenlő partnereknek lenni és a végére rájött, hogy javaslatot adni szabad, de parancsokat jobb nem osztogatni :)
A főbb mellékszereplők is a szívemhez nőttek: Amelie, Nora, István, Pál, Gabriel, Kostya, Uncle Damian… Azt tudom, hogy a Dragon Sept következő részeinek férfi főszereplője Gabriel, kíváncsian várom, hogy az ő történetéből mi sül ki és neki milyen pár jut (lesz-e ugyanolyan jó, avagy übereli-e Aislinget).
Egyelőre szüneteltetem a teljes sorozat befejezését, kicsit visszatérek a magyar nyelvű könyvekhez, de utána mindenképp folytatni fogom a sorozatot! És idővel talán még MacAlister vámpíros sorozatára is ránézek, hátha van ugyanilyen jó.

wolfy27>!
Katie MacAlister: Holy Smokes

Elképesztően jó sorozatzárót kaptunk. Ugyanúgy pörögtek az események, mint eddig, ha nem jobban. Rengeteg volt a fordulat és a meglepetés, az eszelősségnek pedig elértük azt a szintjét, mikor a démonlégiókat akik mellesleg egy ördögi szoftverfejlesztő cégnél dolgoznak e-mailen keresztül küldik Akashaba… nem tudtam melyik irányba akarok lefordulni a székről a nevetéstől. :'D

Aishling menőbb, mint valaha, Jim új alakja baromi cuki és végtelenül használhatatlan, a portálos rész elképesztően jó volt a végén és Bael és Chuan remélem jól elszórakoztatják egymást a végtelenségig… arra mindenesetre kíváncsi lennék mi fog a kéksárkányokkal történni, meg a többiekkel is ha már itt tartunk :)

Elképesztően jó sorozat, végig színvonalas, izgalmas és vicces, nem volt elhúzva, de nem is volt hiányérzetem, szerintem így volt tökéletes, abszolut kedvenc mind a 4 kötet

Toffy_Sentellion>!

“How many toes did I have when we left London, does anyone remember?” Jim asked, examining its feet. “I think one is missing.”

"Oh, man, I am missing one! I know I had four on this foot! What sort of place was that company you used, demon-haters or something?”

Kapcsolódó szócikkek: Effrijim „Jim”
Dorka_Rénes P>!

„I love you more than all the treasures of the world, Aisling. Our love will burn for an eternity until we have taken our last breaths, and even then it will continue to shine as a testament to that which we are together, beacon of passion for all to see like a glittering star in the darkness of the night sky.”

6. Chapter

Dorka_Rénes P>!

„Jim, is there any way for me to transport myself and others to another location without using the dark power?”
Jim shook its head. „Not unless you've got Captain Kirk in your pocket.”
„Very funny. Right. I guess we're going to have to do this the hard way. Traci, I summon thee.”
Traci appeared before us, stark naked, and covered in bubbles.
„Oh, jeez, I'm sorry – I didn't mean to interrupt your bubble bath. Here, take this blanket…”
The look the demon gave me as it snatched a small cashmere lap blanket from my hands was one that could have curdled an entire dairy full of milk. „Is it too much to ask that you warn me before summoning?” it snapped.
„Sorry. I didn't know that… er… demons bathed”.
Its eyes opened wide in indignation. „Of course we bathe! I'm a demon, not a barbarian.”

9. Chapter

Aisling Grey sorozat · Összehasonlítás