Tökéletes ​nyár 78 csillagozás

Katie Fforde: Tökéletes nyár

A bábaként dolgozó Emily látszólag tökéletesen elégedett az életével. Élvezi, hogy egyedülálló nőként kötöttségektől mentes lehet. Mégis változásra vágyik, ami érzelmileg is felüdülést jelentene a hétköznapok egyhangúságából. Így amikor legjobb barátnője, Rebecca felajánlja, hogy töltse a nyarat a hajóján főszakácsként, kapva kap az alkalmon.

Ám mielőtt igazán kiismerhetné magát a hajókonyhában, alkalmazkodnia kell új környezetéhez. Rebecca várandós, ezért egyre több feladatot ad át Emilynek, akinek még a féltékeny konyhai kisegítővel is meg kell küzdenie. Ott van továbbá Alasdair, a szívdöglesztő orvos, akit Emily mindenáron igyekszik nem észrevenni, hiszen ha beleszeret, új időszámítás kezdődik a számára. Vajon tényleg ez lesz élete legfelszabadultabb nyara?

A Francia kaland, a Tökéletes esküvő és számos egyéb nemzetközi bestseller szerzője e kötetében ismét egy lélekemelő, romantikus és szórakoztató történettel kedveskedik olvasóinak.

Eredeti megjelenés éve: 2016

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Libri Insomnia Libri

Libri, Budapest, 2017
416 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633107324 · Fordította: Szabó Mihály
Libri, Budapest, 2017

cicus61 P>!
Katie Fforde: Tökéletes nyár

Jó kis történet volt, nem kellett sokat meditálni :) Emily elmegy egy kis alkotói szabadságra egy gőzösre, ahol ő a szakács. Ez tényleg kikapcsolódás a bábaként végzett munka után. A hajón aztán jól érzi magát és egy teljesen más világba csöppen, ahol új barátokat szerez és nyilván szerelmet is az írónő szokása szerint :) Nagyon jó kis könnyed, szerethető könyv.

konyvolvaso>!
Katie Fforde: Tökéletes nyár

Ez most kevésbé tetszett pedig ez is romantikus regény, mint amiket már olvastam korábban is. Az elkanyarodó témák, a kötésminták ismeretlen és nem lefordított fajtája egy kicsit kevésbé pergővé tette a regényt. Emily határozatlansága, Rebecca szervezkedése kevéssé volt megnyerő. Egy kicsit furcsa volt a cselekmény menete de végeredményben nem volt rossz.

tonks>!
Katie Fforde: Tökéletes nyár

Nincs is kellemesebb annál, mint bacikkal küzdve bekucorodni egy meleg pokróc alá teával és valami könnyed kis könyvvel. Olvastam már Katie Fforde-tól, így nem vártam sokat, ezt pedig kolléganőm adta kölcsön, gondoltam köhögés mellé pont el fog menni.
Végül is elment, mert remekül szórakoztam, de nem épp az okból, ahogy az írónő és a kiadó szerette volna. A legizgalmasabbnak a nyári hajózás tűnt, erre abból volt a legkevesebb (annyira tipikus), a romantikus szálban meg annyi kémia volt, mint egy matekkönyvben, de a bugyuta párbeszédek…! Néha majdnem kiköptem a teát. A kedvenc hasonlatom talán az volt, mikor a hajón levő turistákat tengerimalacokhoz hasonlítják, akiket bőségesen etetni kell.
A könyv mélypontja egyértelműen a főszereplő Emily, aki elvileg egy komoly felnőtt nő, komoly szakmával (már 35 éves és bába), de állandóan teázik és tortát eszik, borzasztóan magas lovon ül, ha a szakmájáról van szó és mindenkinek elmondja, hogy 1. nem akar gyereket 2. miért szokott kötögetni a szülő nők mellett, függetlenül attól, hogy ez egyébként illik-e a kontextusba.
Ami megmentette a hangulatot, az Skócia és a mellék-mellékkarakterek (főleg a hajón dolgozók), ill. nem nevezik nevén a Call the Midwife-ot, de az apácaruhás, kerékpározó bábák említése megmelengette a szívemet.

Hencsulátor>!
Katie Fforde: Tökéletes nyár

Nekem tetszett Emily története! Különösen szeretem az olyan könyveket, ahol szerepet kapnak az ételek. Jó volt a gőzös kis csapatának életébe bepillantani.
Viszont a bábás dolog nekem annyira nem fekszik, én személy szerint el nem tudnám képzelni, hogy otthon szüljek.
Alasdair is szívemhez nőtt, szerintem spoiler
spoiler

landi72 P>!
Katie Fforde: Tökéletes nyár

Mostanában nem túl gyakran olvasok romantikus regényeket, de azért néha előfordul. Ez a könyv jó választás volt. Sok olyan összetevője van, ami miatt nekem nagyon tetszett. Egyrészt a főhős szeret kötni, hozzám hasonlóan, és nagyon jó volt időnként kötésről, mintákról, fonalakról olvasni, mert viszonylag kevés az ilyen témájú regény.
A szereplők és a történet is nagyon szimpatikus. A főhős, Emily, ott tart, hogy belefáradt a hétköznapok nehézségeibe, de adódik számára egy lehetőség, ami révén egy kicsit kiszakadhat ebből a helyzetből. Él az alkalommal, és nem bánja meg, de ezáltal a korábbi élete is felborul, elvei is meginognak. A történet pörgős, fordulatos, lendületes, mindig történik valami. Gyorsan olvasható, könnyed nyári olvasmány.

Manoli>!
Katie Fforde: Tökéletes nyár

Ez most nem az én könyvem volt. Sajnos, nem tudott lekötni, sokszor inkább untam az állandóan ismételt és már kívülről tudott témákat, mint otthon szülés, gyerek vállalás és kötésminták. Ennyit kötésről és fonalakról, még életemben nem hallottam vagy olvastam.
Kedves szereplők, mind Emily, a foglalkozását nagyon szerető és értő bába és ideiglenes szakács, mind Rebecca és skót családja. Jó téma választás, a skót vizeken szálloda hajón eltölthető családias nyaralás. Egyszer el lehetett olvasni, de egyáltalán nem nőtt a szívemhez.

hencsa06>!
Katie Fforde: Tökéletes nyár

Azt kaptam amit vártam. Kellemes kikapcsolódás volt , stresszes napokra tökéletes. Csak olvasni kell és lazulni.
Egyszerű , könnyed regény az élet mindennapjairól.

Kósáné_Bajnoczi_Beáta>!
Katie Fforde: Tökéletes nyár

Tökéletes nyári olvasmány, Katie Fforde hozza a tőle elvárt színvonalat, érzelmeket, bonyodalmakat. Tetszett, hogy képet kapunk az otthon szülés bensőségességéről és örülök, hogy végre tudom, hogy mi az a fair isle kötés. A skót felföld pedig eddig is minden vágyam volt, hogy eljussak, örülök, hogy olvastam az ottani szokásokról, ételekről, italokról. Remélem ebből is egyszer lesz tévéfilm.
Bővebb értékelésem itt:

Maryse >!
Katie Fforde: Tökéletes nyár

Több krimi után került a kezembe ez a vidám, kedves és szórakoztató könyv, de túl mély és komoly dolgokat nem tár fel előttünk. Középpontjában a romantika és a pozitív életszemlélet áll és amit igazán értékeltem benne az a csodálatos skót tengerpart és vidéknek a felbukkanása. Sem a szereplők, sem a témák nem érdekeltek. Katie Fforde rajongói imádni fogják ezt a regényt, ez nem vitás.

mariannkiss1980 P>!
Katie Fforde: Tökéletes nyár

Amikor elkezdtem olvasni, akkor megvoltam győzödve róla, hogy Katie Fforde-tól én már olvastam. Így számítottam egy csöpögös, de humoros történetre minimális bonyodalommal, ami persze megoldodik. Pár oldal után leesett, hogy én összekevertem az írónőt mással. Sajnos.
A helyszín és az alapötlet 5*, a kivitelezés 2,5*, a szereplők pedig a skála mindkét végén mozognak. Csak sajnos azok vannak az alacsonyabb felén, akik a főszereplők.
Rupert és Annie a kedvencem, szerintem ez sok mindent elmond.
Kár pedig, mert ebből tényleg lehetett volna egy akkár 5*-os történet is.
A bábáskodásról és az otthon szülés körüli bonyodalomról szóló részeknél, pedig komoly értelmezési gondjaim voltak. Mintha a történet / probléma eleje lemaradt volna. Valamivel komolyabb magyarázatot kívánt volna az a vonal.

Ninácska P>!

– De szerintem jobb, ha az ember átéli az igazi szerelmet, még ha nem sül is ki semmi a dologból, mint amikor valaki leéli az életét anélkül, hogy megismerné ezt az élményt.

Ninácska P>!

– Megígéri, hogy nem fog kinevetni?
– Persze.
– De nevethetünk, ha vicces? – kérdezte Kate.

Ninácska P>!

– Ha én lennék a főnök, én vennék néhány pizzát, tennék egy kis extra sajtot a tetejükre, aztán simán feltálalnám.

Ninácska P>!

– Szeretem a történelmet – mondta Kate.
– Ami azt illeti – szólalt meg Emily –, én is szeretem. De csak azokat a részeit, amelyek érdekelnek is.

Ninácska P>!

– Na és a tömegközlekedés? – vetette fel Rebecca.
– Az túl bonyolult, és fárasztó már a buszozás is.

Ninácska P>!

– Csupán az a véleményem, hogy talán nem a kórház a legjobb hely egy gyerek megszülésére, ha az ember számításba veszi a fertőzésveszélyt meg ilyesmiket.

Ninácska P>!

– Szerintem egy vízirigót láthatott. Amikor úszik, nagyon hasonlít a vidrához.

Ninácska P>!

– Nem szokásom nemet mondani a teára – mondta. – Legalábbis az első hét bögréig.

konyvolvaso>!

Al áthozza Kate-et, hogy ú is megnézhesse a lányunkat.

Ninácska P>!

– Azt mondják, a tűz és a víz nem keveredik – mélázott Emily, miközben a lángok mellett melegedett. – Szerintem viszont nagyon is jól megvannak egymással.