Karácsonyi ​lakoma és más történetek 74 csillagozás

Katie Fforde: Karácsonyi lakoma és más történetek

Idén minden kívánságod teljesül!
Mondj igent a boldogságra!

A Francia kaland, a Tökéletes megoldás és számos egyéb nemzetközi bestseller szerzője e kötetében lélekemelő, romantikus és szórakoztató történetekkel ünnepli a karácsonyt.
Mit tegyünk, ha szenteste egy behavazott skót kisvárosban ragadunk egy jóképű idegennel…?
Mi a teendő, ha a karácsonyt a családunkkal akartuk volna ünnepelni, de egy szobafoglalási zűr végül egy sármos férfival hoz össze…?
Mi történne, ha egyszer az életben hagynánk, hogy a sors vezesse a kezünket, egyenesen a boldogságig…?
Katie Fforde bájos humorral és – nem mellesleg – ínycsiklandó étkekkel teli kötete szép karácsonyi ajándék mindenkinek, aki hisz a szeretet és a barátság erejében, az újrakezdésben vagy a folytatásban, és abban, hogy ha odafigyelünk egymásra, tényleg megtörténhet a csoda…, és akár még szerelembe is eshetünk.

Eredeti megjelenés éve: 2014

Libri, Budapest, 2015
350 oldal · ISBN: 9789633107942 · Fordította: Molnár Júlia Dóra
Libri, Budapest, 2015
350 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633106617 · Fordította: Molnár Júlia Dóra

Anthony · Daisy · Dominic · Emily · Evie · Fenella · Imogen · Jess · Miranda · Rory McAllen

Csoszi>!
Katie Fforde: Karácsonyi lakoma és más történetek

A karácsonyi lakoma nem más, mint pezsgő és falatkák, előétel, főétel, sajttál, desszert, valamint kávé és csokoládés trüffelgolyók Katie Fforde tálalásában. Habkönnyű és édes. A legjobban a hosszabb terjedelmű novellák tetszettek. Szerencsére a könyv saját példány, úgyhogy bármikor repetázhatok:)

Katie Fforde: Karácsonyi lakoma és más történetek

„ És mikor Olivia az utolsó falatot is lenyelte, a férfi megcsókolta.”

Na itt úgy felröhögtem, hogy 3-an megijedtek mellettem. :D rövid nyers szerelmi sztorik, már kínomban nevettem. És minden sztoriban valaki nagyon főz nagyon ír és nagyon szerelmes.
Istenem, ezek a nők vajon hányan vannak?
Megpróbálja áthozni a karácsonyi csodák varázsát apró történeteken keresztül, de ezt is meg lehet unni, sajnos /

konyvolvaso >!
Katie Fforde: Karácsonyi lakoma és más történetek

Több kis apró, hosszabb, rövidebb történet mely a karácsonnyal hozható kapcsolatba.
Mindegyik aranyos és kedves más-más miatt és azért is mert olyan szép történetek. Van ami arról szól, hogyan segítsünk egy idős egyedülállón aki nekünk is segített korábban mikor bajban vagyunk. És a segítő lehet akár szomszéd de rokon is.
Vagy hogyan tudjuk úgy elrendezni a szálláshely körüli problémát ha többen ugyanoda , egy szállásra lettek beosztva , félreértés miatt. Mi történhet egy nyaraláson amit az egyik fél utolsónak tervez.
Szerettem, hogy a napjaink törtető, önző, csak nekem világában van aki még másra is figyel, nem csak arra, hogy magának legyen minél jobb, akár más rovására is.

Felixa P>!
Katie Fforde: Karácsonyi lakoma és más történetek

Na, karácsony ide vagy oda, ez most nagyon nyögvenyelősen ment… A novella stílus itt, most nem igazán jött be. Abszurd limonádék egymásutánja, amelyek azért messze nem állnak a realitás talaján. Semmi értelmes karakter, semmi különleges jellem, semmi frappáns fordulat. Csupa rózsaszín báj, és gyatra cselekmény. Pillanatok alatt feledésbe merülő könyv…

Hencsulátor>!
Katie Fforde: Karácsonyi lakoma és más történetek

Aranyos történetek vannak benne, nyilván én is a hangolódás miatt olvastam és célnak megfelelt. A hosszabb történetek sokkal jobban tetszettek, főleg a séftanoncnak állt újságíró története, de nagyjából minden klisével együtt mindegyik megdobogtatta kicsit a szívem. Természetesen nem kell sokat várni egy ilyen könyvtől, de szerintem megéri elolvasni.

Annamarie P>!
Katie Fforde: Karácsonyi lakoma és más történetek

Katie Fforde tud írni. Csak épp nem a novella az erőssége.
Tulajdonképpen véletlenül kezdtem el olvasni, mert a minden napra egy novella kihíváshoz kellett egy könyv, de csak ez volt meg nekem telefonon is olvasható verzióban.
Ezeknek a novelláknak az a jellemzője, hogy mindegyik úgy kezdődik, hogy már-már elhiszed, hogy életed legizgalmasabb, legromantikusabb történetében fogsz elmerülni, de akkor a végén úgy kupán vág, hogy szinte fáj. Kijózanító. Volt egy-két hosszabb történet, azok sokkal jobbra sikerültek.
És a cím… Maradjunk a Lakomák és más történetek verziónál.

klaratakacs P>!
Katie Fforde: Karácsonyi lakoma és más történetek

Nem vártam tőle túl sokat, így nem is csalódtam. Illetve abban igen, hogy néhány történet egyáltalán nem karácsonykor játszódik.
A történetek limonádék, némelyik viszont jól kidolgozott, bár konfliktus, jellemábrázolás nincs bennük. Volt viszont olyan, ami felidézte bennem augusztusban is azt, hogy miért szeretem a karácsonyt.

Annemary>!
Katie Fforde: Karácsonyi lakoma és más történetek

Könnyed kis történetek… bár némelyik túl rövid, el sem kezdtem, már vége is lett.
Valójában szeretem a romantikus történeteket, de az, hogy valaki seperc alatt meghív valakit vacsorára, vagy egyéb képtelen helyzetek, na ezeket már én sem hiszem el….de szerencsére akadtak jó történetek is.
Amit még sajnáltam, hogy nem igazán volt karácsonyi a könyv….de még jó hogy a csillogó karácsonyfám mellett olvasva ezt nem vettem zokon…

Judit91>!
Katie Fforde: Karácsonyi lakoma és más történetek

Bájos aranyos rövidebb, hosszabb szösszenetekből áll a könyv. A hosszab történetek jobban tetszettek, mert kidolgozottabbak voltak. A rövid történetek csak bevezetőnek érződtek lezárás nélkül. A végük kivétel nélkül lezártlan, nyitva hagy egy csomó ajtót.
Ennek ellenére, mindegyik történet aranyos, kedves, szórakoztató volt. Tökéletes olvasmány volt karácsony előtt.
Legjobban a Vidéki karácsony, és a Skóciából szerelemmel tetszett a történetek közül.

Britta89>!
Katie Fforde: Karácsonyi lakoma és más történetek

Aranyos történetek összessége. Mindegyik happyend végződéssel…naná, Katie Fforde ezek szakértője. Aki szereti a már-már csöpögős történeteket olvasgatni, azoknak ajánlom bátran. A szereplőket egy-egy oldal erejéig megismerhetjük, majd búcsút monduk, ahogy beteljesedett a sorsuk. Ezt követően kezdetét veszi egy újabb kaland.
Az egyetlen, amit nem igazán értettem, az az utolsó kis novella volt. Az nem kellett volna már ehhez a kötethez…véleményem szerint.

gabriel93>!

– Karácsony van! – mondta Fenella. – Ilyenkor senki nem számolja, mennyi csoki fogy.

Kapcsolódó szócikkek: Fenella
Csoszi>!

Vajon miért dolgoznak emberek – sokszor több mint napi tizennégy órát, rettenetesen kemény munkával – a semmiért?

Kapcsolódó szócikkek: Emily
gabriel93>!

– Lehetetlen egy kamaszt viták nélkül nevelni.

Kapcsolódó szócikkek: Anthony
gabriel93>!

Életemben nem élveztem még ennyire játékot úgy, hogy közben talpig fel is vagyok öltözve

Kapcsolódó szócikkek: Daisy
gabriel93>!

– Az anyáknak mindig van idejük, és még gyerekekről is gondoskodniuk kell.

Kapcsolódó szócikkek: Dominic
gabriel93>!

Talán a legfontosabb, hogy ha a karácsony nem arról szól, hogy idegeneket meghívjunk a házunkba, akkor nincs is semmi értelme.

Kapcsolódó szócikkek: Evie
gabriel93>!

A férfiak minden nőt megnéztek maguknak – így voltak teremtve.

Kapcsolódó szócikkek: Emily
gabriel93>!

Egy férfinek nincs helye a szülőszobában – mondta Rory határozottan.

Kapcsolódó szócikkek: Rory McAllen
T_Vicky P>!

Karácsony idején nehéz volt egyedülálló szülőnek lenni, mert az újságok és tv-műsorok ilyenkor úgy mutatják be a világot, mintha mindenkit két szülő nevelne.