Karácsonyi ​lakoma és más történetek 96 csillagozás

Katie Fforde: Karácsonyi lakoma és más történetek

Idén minden kívánságod teljesül!
Mondj igent a boldogságra!

A Francia kaland, a Tökéletes megoldás és számos egyéb nemzetközi bestseller szerzője e kötetében lélekemelő, romantikus és szórakoztató történetekkel ünnepli a karácsonyt.
Mit tegyünk, ha szenteste egy behavazott skót kisvárosban ragadunk egy jóképű idegennel…?
Mi a teendő, ha a karácsonyt a családunkkal akartuk volna ünnepelni, de egy szobafoglalási zűr végül egy sármos férfival hoz össze…?
Mi történne, ha egyszer az életben hagynánk, hogy a sors vezesse a kezünket, egyenesen a boldogságig…?
Katie Fforde bájos humorral és – nem mellesleg – ínycsiklandó étkekkel teli kötete szép karácsonyi ajándék mindenkinek, aki hisz a szeretet és a barátság erejében, az újrakezdésben vagy a folytatásban, és abban, hogy ha odafigyelünk egymásra, tényleg megtörténhet a csoda…, és akár még szerelembe is eshetünk.

Eredeti megjelenés éve: 2014

Libri, Budapest, 2015
350 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633106617 · Fordította: Molnár Júlia Dóra
Libri, Budapest, 2015
350 oldal · ISBN: 9789633107942 · Fordította: Molnár Júlia Dóra

Anthony · Daisy · Dominic · Emily · Evie · Fenella · Imogen · Jess · Miranda · Rory McAllen

Csoszi>!
Katie Fforde: Karácsonyi lakoma és más történetek

A karácsonyi lakoma nem más, mint pezsgő és falatkák, előétel, főétel, sajttál, desszert, valamint kávé és csokoládés trüffelgolyók Katie Fforde tálalásában. Habkönnyű és édes. A legjobban a hosszabb terjedelmű novellák tetszettek. Szerencsére a könyv saját példány, úgyhogy bármikor repetázhatok:)

Katie Fforde: Karácsonyi lakoma és más történetek

„ És mikor Olivia az utolsó falatot is lenyelte, a férfi megcsókolta.”

Na itt úgy felröhögtem, hogy 3-an megijedtek mellettem. :D rövid nyers szerelmi sztorik, már kínomban nevettem. És minden sztoriban valaki nagyon főz nagyon ír és nagyon szerelmes.
Istenem, ezek a nők vajon hányan vannak?
Megpróbálja áthozni a karácsonyi csodák varázsát apró történeteken keresztül, de ezt is meg lehet unni, sajnos /

konyvolvaso>!
Katie Fforde: Karácsonyi lakoma és más történetek

Több kis apró, hosszabb, rövidebb történet mely a karácsonnyal hozható kapcsolatba.
Mindegyik aranyos és kedves más-más miatt és azért is mert olyan szép történetek. Van ami arról szól, hogyan segítsünk egy idős egyedülállón aki nekünk is segített korábban mikor bajban vagyunk. És a segítő lehet akár szomszéd de rokon is.
Vagy hogyan tudjuk úgy elrendezni a szálláshely körüli problémát ha többen ugyanoda , egy szállásra lettek beosztva , félreértés miatt. Mi történhet egy nyaraláson amit az egyik fél utolsónak tervez.
Szerettem, hogy a napjaink törtető, önző, csak nekem világában van aki még másra is figyel, nem csak arra, hogy magának legyen minél jobb, akár más rovására is.

Hencsulátor>!
Katie Fforde: Karácsonyi lakoma és más történetek

Aranyos történetek vannak benne, nyilván én is a hangolódás miatt olvastam és célnak megfelelt. A hosszabb történetek sokkal jobban tetszettek, főleg a séftanoncnak állt újságíró története, de nagyjából minden klisével együtt mindegyik megdobogtatta kicsit a szívem. Természetesen nem kell sokat várni egy ilyen könyvtől, de szerintem megéri elolvasni.

B_Bri>!
Katie Fforde: Karácsonyi lakoma és más történetek

Kedves, könnyed, nagyon rózsaszín történetek. A happy end garantált… Szerintem Karácsonyi hangolódáshoz jó ez a könyv, még ha néhány történet teljesen életszerűtlen is :D !

Annamarie P>!
Katie Fforde: Karácsonyi lakoma és más történetek

Katie Fforde tud írni. Csak épp nem a novella az erőssége.
Tulajdonképpen véletlenül kezdtem el olvasni, mert a minden napra egy novella kihíváshoz kellett egy könyv, de csak ez volt meg nekem telefonon is olvasható verzióban.
Ezeknek a novelláknak az a jellemzője, hogy mindegyik úgy kezdődik, hogy már-már elhiszed, hogy életed legizgalmasabb, legromantikusabb történetében fogsz elmerülni, de akkor a végén úgy kupán vág, hogy szinte fáj. Kijózanító. Volt egy-két hosszabb történet, azok sokkal jobbra sikerültek.
És a cím… Maradjunk a Lakomák és más történetek verziónál.

klaratakacs P>!
Katie Fforde: Karácsonyi lakoma és más történetek

Nem vártam tőle túl sokat, így nem is csalódtam. Illetve abban igen, hogy néhány történet egyáltalán nem karácsonykor játszódik.
A történetek limonádék, némelyik viszont jól kidolgozott, bár konfliktus, jellemábrázolás nincs bennük. Volt viszont olyan, ami felidézte bennem augusztusban is azt, hogy miért szeretem a karácsonyt.

NyZita >!
Katie Fforde: Karácsonyi lakoma és más történetek

Három csillagot kap, mert a három, kicsit hosszabb törtenetre tudnám azt mondani, hogy nnnna, ilyen olvasmányt kerestem: könnyed kis karácsonyi szerelmes mese hóval, kutyával, karácsonyfával satöbbi. A fennmaradó nyúlfarknyi, alig tíz oldalas sztorik viszont az a kategória, amire hajlamosak vagyunk azt mondani, hogy „ilyet én is tudnék írni” Sőt egy magyar népmese ezerte szebben fel van építve! Oké-oké, maga a szerző is úgy vezeti be a kötetet, hogy olvasnivaló, míg kisül a mézeskalács. Vagy valami hasonló. No de közben jól meg is keseredik a diós bejgli az ember szájában… – például az utolsó, Nagy Karácsonyi Megcsalásos novella olvastán, jaaaaaj…

Azt hiszem, maradok Katie Fforde regény terjedelmű írásainál, mert ezek a művek nemigen győztek meg (Á, amúgy fenét XD már itt van a polcon a másik karácsonyi gyűjteménye is. Hátha… Ilyenkor télen tényleg bármit elolvasok, aminek a címében karácsony vagy a borítóján fenyőfa van)

Berike>!
Katie Fforde: Karácsonyi lakoma és más történetek

Tényleg olyan, mint a karácsonyi lakoma – sok kis aprócska fogásból áll az előételtől a deszertig, és az ember válogathat kedvére. Karácsony előtt szeretek olyan történeteket olvasni, amelyek segítenek ráhangolódni az ünnepekre – ez most olyan. Könnyed, laza, semmi komplikáció – éppen ezért gyorsan elolvassa az ember, és nem hagy benne mély nyomokat (ahogy bennem sem hagyott).

Luyze P>!
Katie Fforde: Karácsonyi lakoma és más történetek

Jáááááj (hát) ezek novellák… Nos, persze láttam, de elolvasás közben tudatosult és asszem nem annyira szeretem őket.
Volt benne pár hosszabb, azok picit jobban tetszettek, de a legtöbb pár oldalas és mire elkezdődne egy történet, ding már véget is ér.. történik sok minden, de mire kényelmesen hátradőlnék, elkezdeném találgatni, hogy na mi jöhetne, hogy legyen, miről szól, ki mit csinál, milyenek a szereplők, lapozok egyet és megtörtént és jön a következő egész más szitu, egész másokkal. Naponta kéne őket olvasni?
A karácsonyt imádom, a romantikus történeteket is szeretem, de azt hiszem nekem kell mellé még valamilyen plusz műfaj, mert a habcsókos, szerelmi, csodás történetek inkább elszomorítanak, mint elvarázsolnának, bár azt is teszik.

spoiler

off

Na, jó rájöttem mi zavart, legalább a fele arról szól, hogy a FőHős elköltözik jó messzire vagy egész más környezetbe és tök új életet kezd és be is jön neki. És én nem szeretem a változásokat. De már többször felmerült, hogy egy nagy hátraarc kellene, és mostanában is, erre itt ez a sok történet. Viszont bízni se tudok ennyire benne, hogy tuti jobb lesz, és hát akkorát lépni, meg uhh.. :)

gabriel93>!

– Karácsony van! – mondta Fenella. – Ilyenkor senki nem számolja, mennyi csoki fogy.

Kapcsolódó szócikkek: Fenella
Csoszi>!

Vajon miért dolgoznak emberek – sokszor több mint napi tizennégy órát, rettenetesen kemény munkával – a semmiért?

Kapcsolódó szócikkek: Emily
gabriel93>!

– Lehetetlen egy kamaszt viták nélkül nevelni.

Kapcsolódó szócikkek: Anthony
gabriel93>!

Életemben nem élveztem még ennyire játékot úgy, hogy közben talpig fel is vagyok öltözve

Kapcsolódó szócikkek: Daisy
gabriel93>!

– Az anyáknak mindig van idejük, és még gyerekekről is gondoskodniuk kell.

Kapcsolódó szócikkek: Dominic
gabriel93>!

Talán a legfontosabb, hogy ha a karácsony nem arról szól, hogy idegeneket meghívjunk a házunkba, akkor nincs is semmi értelme.

Kapcsolódó szócikkek: Evie
n_cho IP>!

Pánikvásárlás. A sógornőm vegetáriánus, és nem tudom, mit főzzek neki. Csak annyit tudtam kiagyalni, hogy az agaragar még jól jöhet.

Karácsonyi bevásárlás

gabriel93>!

A férfiak minden nőt megnéztek maguknak – így voltak teremtve.

Kapcsolódó szócikkek: Emily
gabriel93>!

Egy férfinek nincs helye a szülőszobában – mondta Rory határozottan.

Kapcsolódó szócikkek: Rory McAllen