Hív ​Amszterdam 163 csillagozás

Katie Fforde: Hív Amszterdam Katie Fforde: Hív Amszterdam

Mit tegyünk, ha a férjünk lecserél egy szexi, fiatal szőkére? Vagy mit tegyünk, ha az álomesküvő előtt eszmélünk rá, hogy a Nagy Ő mégsem az Igazi? Jo Edwards sohasem tervezte, hogy hajón fog élni. Még azt sem tudja biztosan, hogy szereti-e a vizet. De amikor a férje kidobja, mégis egy állóhajóra költözik… Dora Hamilton sohasem tervezte, hogy meglép a tulajdon esküvőjéről. De amikor eljön a várva várt nap, mégis menekülőre fogja – és egyetlen lehetősége, hogy elfogadja Jo ajánlatát, ő is a hajó fedélzetén keres menedéket… A két barátnő elhatározza, hogy örökre lemond a férfiakról, arra viszont nem számítanak, hogy a pasik hamarosan csőstül rajongják körül őket, sőt, miután kihajóznak, életük legnagyobb kalandja veszi kezdetét.

Eredeti megjelenés éve: 2007

Ulpius-ház, Budapest, 2008
446 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632541662 · Fordította: Endreffy Júlia

Paulina_Sándorné P>!
Katie Fforde: Hív Amszterdam

Első könyvem az írónőtől, de nem igazán fogott meg. Jobbra számítottam. Annyira szét volt húzva a történet, hogy egyszerűen nem kötött le. Pedig nem lett volna rossz a történet. Szimpatikus volt Jo és Dora. Tetszett, hogy egy hajóra költöztek. Ez nagyon bejött nekem, szívesen kipróbálnám én is. Jo barátai nem voltak szimpatikusak, inkább idegesítőek voltak. Tom aranyos volt, de az ő barátai kiborítóak voltak. Aranyos volt Dora és Tom kapcsolata. spoiler

rosemary_goth P>!
Katie Fforde: Hív Amszterdam

Első könyvem Katie Fford-tól. És most egy időre biztosan az utolsó is.
Néha vannak olyan pillanataim, amikor csak valami langyos limonádéhoz akad kedvem. Na ez pontosan olyan. Egyből fel is faltam, mert az ilyesmit könnyű megemészteni.
Éjszaka már persze nem foglalkoztam tovább a témával, de annyira gyorsan haladtam vele, hogy gondoltam, nem hagyom meg a maradékot belőle reggelig.
Aztán ébredés után kicsit elgondolkodtam a történeten.
Szórakoztatásként biztosan megéri elolvasni.
Ugyanakkor, ha egy kicsit komolyabb témákhoz is hozzá vagyunk szokva, akkor felmerülnek a kérdések is, amik egy könyv emésztése során elő szoktak kerülni.
A szereplők személye szerethető volt. Változás is volt ugyan, de az is kicsit lagymatagra sikeredett.
A figyelem fenntartását szolgáló izgalmasabb(nak szánt) események szintén.
Nem mondom, hogy nem volt életszerű, de inkább felszínesnek tűnt.
Mindezek ellenére teljesen elfogadható kikapcsolódást hozott így egy kis péntek esti lazításként.
Azért nem bánom, hogy elolvastam. Nem kell mindig magasröptű értekezésekkel tölteni az időt. Bár azért azt meg kell vallanom, hogy a zsánerben sokkal jobbat is olvastam már.

Judit91>!
Katie Fforde: Hív Amszterdam

Tipikus Fforde könyv, nem több, nem kevesebb. Ha valami könnyed, romantikus könyvre vágyom, amit biztosan szeretni fogok, akkor az ő regényeihez nyúlok. Eddig nem csalódtam benne. Most sem volt másként.
Nem kell rajta agyalni, nem voltak bonyolult szálak. Szerethető, bájos történet, mely könnyed kikapcsolódást jelent a számomra. Különleges helyszínen, egy bárkán játszódott a regény. Egyszer szívesen kipróbálnám, milyen lehet ott élni.
A karakterek kedvesek, szerethetőek, mind más-más személyiségek.
A címe viszont micsoda? Elég félrevezető, alig van szó benne Amszterdamról, nem hogy arról, hívna.

Katie Fforde: Hív Amszterdam

Ahogy az idézet http://moly.hu/idezetek/396405 is leírta, ez amolyan kis lityilötyi könyv volt. Nem kellett rajta agyalni, nem voltak bonyolult szálak benne. Tetszett, hogy egy „történés” volt, egy időben. Mostanában túl sok olyan könyvet olvastam, ahol egyszer az egyik szereplő beszél, egyszer a másik, ráadásul különböző időben. Na itt nem volt ilyen gond. Jó volt még benne, hogy végre egy különleges helyszínen (egy bárkán) zajlottak az események. És ami egy romantikus könyvben nem hiányozhat volt itt „csak barátok vagyunk”, meg féltékenység, meg egyéb nyalánkságok, a végén meg a „nagy boldogság van”. :)

Anett_>!
Katie Fforde: Hív Amszterdam

Nagyon szerettem ezt a könyvet. :)
Elkezdtem olvasni és már a 40. oldalon vettem észre, mennyit olvastam. Szinte megszűnt a külvilág. :)
Kedves, szerethető karakterek, vegyes életkorral, vegyes világlátással, nők és férfiak… és ettől lett szerintem ilyen IMÁDNIVALÓ! :)
A végén már direkt húztam, hogy minél később legyen vége, de aztán megadtam magam és befejeztem… :)
Még akarok ilyen könyvet, sokat-sokat! :)
(És nem utolsó sorban, köszönöm @Dorku, hogy kölcsönadtad! Van még ilyen könyved? :D)

Ingryd>!
Katie Fforde: Hív Amszterdam

Nem tetszett annyira, mint elsőre gondoltam. A stílusa és írásmódja jó, de ez a történet nagyon kiszámítható és vontatott volt. Az első felében semmi érdekes nem történt, a második felében meg egyszerre történt minden… Idegesítően elnyújtott könyv.

brena>!
Katie Fforde: Hív Amszterdam

Egyszer olvasós könyv…mély nyomot nem hagyott maga után..

Mary>!
Katie Fforde: Hív Amszterdam

Bájos történet! :) A hajókért is rajongok, és a szereplök is nagyon kedves szeretnivaló figurák. Imádtam…

KittyKaty>!
Katie Fforde: Hív Amszterdam

Vegyesek az érzelmeim… Az írónőtől már olvastam korábban is könyvet és azok sokkal jobban tetszettek.. Ez a történet számomra unalmas és vontatott volt. A szereplők se lopták be magukat a szívembe. A 4 csillag is az írónő korábbi művei miatt kapta…

Fruzsina0218>!
Katie Fforde: Hív Amszterdam

Már több könyvet is olvastam az írónőtől, sokkal jobban szerettem azokat.
Nekem ez egy kicsit hosszú volt, nem volt benne annyi cselekmény, mint ahány oldalszám.
A szerplők szimpatikusak Jo és Dora is.
Tetszett, hogy a hajózásról szól és erről az életformáról is sokat megtudhatunk.
Mondjuk én a címet nem értem, köze van a történetnek Hollandiához de kb csak egy fejezet játszódik ott.
Nem egy cseleménydús, bonyodalmakkal teli történet, de egy nyári olvasásnak tökéletes.

BoneB P>!

A tutyimutyiról mindig a lityilötyi jut eszembe, arról pedig az, hogy lucskos…

28. oldal, Második fejezet (Ulpius-ház, 2008)

BoneB P>!

Tom akkor ért haza, amikor Dora és az apja borozgatni kezdtek.
– Péntek van – jelentette ki Brian.
– Tegnap is megittunk egy üveg bort – felelte Dora.
– Tegnap csütörtök volt. Az egész más.

407. oldal, huszonnegyedik fejezet (Ulpius-ház, 2008)

Cheril>!

Az élet egy hazárdjáték, Dora, és ha nem veszel részt benne, el fog menni melletted.

Cheril>!

A haragot le lehet küzdeni, az unalom viszont unalom marad.

402. oldal Hív Amszterdam

Ani8825>!

Én úgy vettem észre, a férfiakat egyáltalán nem érdekli, mit teszünk annak érdekében, hogy jól nézzünk ki. A lényeg a végeredmény.

Ani8825>!

Higgye el nekem, a fájdalom nagyon helyigényes.

Verus24>!

Mindig szerette a hajnalt. Otthon hálóingben lopakodott ki a kertbe, és gyönyörködve nézte a harmatos füvet és a virágokat. A felkelő nap fényében a növények különös, halvány árnyékot vetettek. Jo kint maradt, míg fázni nem kezdett a lába; akkor bement, főzött egy teát, majd újra kiment, és a padon ülve itta meg; nézte, ahogy felkel a nap, és elillan a varázslat. Úgy érezte, mintha az a pár gyönyörű hajnali pillanat az ő titka lenne.

Verus24>!

Sajnos engem az efféle dolgok hoznak lázba. A holdfény és a rózsák fabatkát sem érnek, de adjanak egy karcsú bárkát, ha csillagfényben kormányozhatom, megbolondulok.